Bizarre wending in proces Saif 'Obama wil Cruise Dubai de Emiraten****' 81 buitenland Cameron: referendum over relatie met de EU 52 Altijd korting op stipreizen.nl (stip) Vragen over maffia en Schotte Toespraak paus ook in het Arabisch EXCLUSIEVE DEAL: vliegen per Emirates M wAjn woensdag 10 oktober 2012 ®s«5f!a®a! BIRMINGHAM - De Britse premier David Cameron heeft gisteren ge zegd dat een referendum de beste manier is om de relatie met de EU te bepalen. Cameron zei echter niet wanneer zo'n volksraadple ging moet plaatsvinden. De Britten zoeken al enige tijd naar een nieuwe positie binnen de groep van 27 EU-landen. „Als we deze nieuwe regeling hehben be reikt, heeft ze goedkeuring nodig, ofwel in een referendum of in een verkiezing. Eerlijk gezegd is een re ferendum duidelijk de mooiste en geschiktste manier", zei Cameron tegen omroep BBC in de marge van het jaarcongres van de Conser vatieve Partij in Birmingham. De premier wil niet dat Groot-Brit- tannië uit de EU stapt. Het is niet de bedoeling dat het referendum gaat over een opzegging van het lidmaatschap. Wel zoekt hij naar nieuwe afspraken, omdat de Brit ten niet met alle ontwikkelingen in de EU willen meedoen. „De eurolanden gaan hechter sa menwerken. Dat is nodig om de euro te redden", zei Cameron. „Maar dat geeft de kans voor bete re afspraken met Europa en ik doe er alles aan om dat te regelen voor de verkiezingen." 'Londen' doet niet mee met de euro, de open on derlinge grenzen en EU-regels voor justitie en immigratie. DEN HAAG - De SP wil opheldering van minister Liesbeth Spies van Koninkrijksrelaties over mogelijke banden tussen ex-premier Gerrit Schotte van Curacao en de Sicili- aanse maffia. SP-Kamerlid Ronald van Raak zei gisteren in de Kamer dat hij een reeks vertrouwelijke brieven heeft die afkomstig zijn van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Volgens Van Raak blijkt uit die cor respondentie dat toenmalig minis ter Piet Hein Donner, voorganger van Spies, al sinds mei 2011 op de hoogte was van de banden tussen Schotte en een Siciliaanse maffia baas. Van Raak wil voor morgen 12.00 uur een brief van Spies met uitleg. „Waarom heeft de minister van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties niets met deze in formatie gedaan?" Uit de brieven zou blijken dat de maffiabaas één van de grote finan ciers is van de campagne van Schotte, die recent als premier werd afgezet maar zich voor de ko mende verkiezingen weer verkies baar heeft gesteld. Schotte zou de Italiaan, die er een casino op Sint-Maarten op na zou houden, een hoge positie hebben willen geven binnen de Centrale Bank van Curasao. „Ik wil weten of de minister het met mij eens is dat op basis van dit materiaal Schotte nooit weer minister kan worden", aldus SP-Kamerlid Van Raak. Rollen strafhof en advocaten omgedraaid Rollen tussen aanklager en ver dediging omgedraaid. Advocaten Saif al-lslam Kad- dafi willen hem voor het Straf hof brengen, omdat hij zo doodstraf kan ontlopen. Strafhof vindt dat Libië proces zelf kan doen. DEN HAAG - Paradoxaal en merk waardig - deze woorden vielen gis teren in de rechtszaal van het Inter nationaal Strafhof. Het ICC boog zich over de vraag waar Saif al-Is- lam Kaddafi moet worden be recht: in Den Haag of in Libië. De rollen leken daarbij omgedraaid: de verdediging pleitte voor berech ting in Nederland, terwijl de aan klagers de zoon van de 'Gids van de Revolutie' voor berechting wil len overlaten aan justitie in Libië. Meestal is het zo dat aanklagers van internationale hoven verdach ten van oorlogsmisdaden zo snel mogelijk in het Haagse beklaagden bankje willen zien, terwijl de ver dediging bepleit dat de cliënt daar niet thuishoort Maar in dit geval is het zo dat de toegewezen advocaten van Kad dafi met berechting door het ICC kunnen voorkomen dat hun cliënt in eigen land wordt opgehangen. Het Strafhof kan namelijk maxi maal levenslang opleggen. De aan Haat tegen eerste zwarte president van de klagers op hun beurt passen het zogeheten complementariteitsbe- ginsel toe: een ICC-zaak in Den Haag is pas ontvankelijk als het be trokken land niet zelf tot berech ting kan of wil overgaan. En Libië zegt juist al maanden dat het dat heel graag wil doen. De de legatie-die de nieuwe machtheb bers in Tripoli gisteren naar Den Haag hadden gestuurd, stelde dat al behoorlijk wat bewijs is verza meld tegen Saif al-lslam. Zo zou hij het bevel hebben gegeven met scherp op betogers te schieten. Het conflict, dat leidde tot de dood van zijn vader, heeft volgens de nieuwe machthebbers aan zo'n 30.000 Libiërs het leven gekost. Be rechting in het land zelf is belang rijk voor de nationale verzoening. Opbouw van een rechtsstaat na de cennia van dictatuur kost echter tijd. De vertegenwoordigster van hoofdaanklaagster Fatou Bensou- da wil de nieuwe machthebbers die tijd wel gunnen. De juridische vertegenwoordigster van de slacht offers wilde dat juist niet: Libië treuzelt, en de slachtoffers willen niet te lang wachten. Daarom be pleitten gisteren ook de slachtof fers, die normaal de 'natuurlijke bondgenoot' zijn van de aankla gers, berechting in Den Haag, net zoals de verdediging, terwijl de staat Libië en de aanklagers Saif in eigen land willen berechten. Romney-aanhangers betogen tegen Obama bij een campagnebijeenkomst VATICAANSTAD - De toespraak die paus Benedictus XVI elke woens dag tijdens zijn algemene audiën tie houdt, zal voortaan in het Ara bisch worden vertaald. Dat meldde de woordvoerder van het Vaticaan gisteren. De paus wil zo de christe nen in het Midden-Oosten een hart onder de riem steken. Het be langrijkste deel van de pauselijke toespraak is in het Italiaans, maar hij geeft daarna een samenvatting van zijn boodschap in het Engels, Frans, Duits, Spaans en Portugees. De paus zal zelf geen samenvatting in het Arabisch uitspreken. AIRBUS A380Ï L- - 8- t/m 11-daagse topcruises per Costa Atlantica**** of Costa Classica** Niets is onmogelijk bij Stip... ook niet deze vlieg- en cruisesensatie naar Dubai en de Emiraten! Vaart u deze winter op de ^-sterren Costa Atlantica of de 3-sterren-plus Costa Classica mee naar o.a. Dubai, Oman, Fujairah en Abu Dhabi? Uw cruise Vanuit Amsterdam vliegt u non-stop per Airbus A380 van topairline Emirates naar Dubai, waar u na de transfer inscheept op de 4-sterren Costa Atlantica of de 3-sterren-plus Costa Classica. Via Muscat, de hoofdstad van Oman varen we naar Fujairah-stad met haar ongerepte schoonheid. Daarna meren we aan in Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en Abu Dhabi, gelegen op een zandeiland. Tot slot staat Dubai centraal waar u op eigen gelegenheid kennismaakt met deze gevarieerde stad. Prijzen en informatie: mmsmmm december 1 januari februari maart april 8 dagen va. 1058 va. 898 1 va. 959 va. 969 va. 998 9 dagen incL 1 nacht Dubai va. 1099 va. 979 va. 1029 va. 1069 va. 1098 10 dagen incL 2 nachten Dubai va. 1079 v.a. 1069 va. 1139 v.a. 1149 v.a. 1175 11 dagen incL 3 nachten Dubai va. 1639 va. 1119 v.a. 1189 va. 1195 v.a. 1209 Pnjs p.p. o.b.v. 2 pers per kame venngskosten 25 en Calaraitei r/huL Voor toeslagen, kortingen, vo tenfonds 2.50 per boeking. omaarden en overige inrormatie zie internet. Reser- 1 Zie www.stipreizen.nl/dubai --v>- s, -1., .-i t; of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8