VVD: 'Ombudsman is veel te politiek' Marrea binnenland 15 van leiding Chemie-Pack www.marrea.nl woensdag 10 oktober 2012 Geduld van grootste fractie bijna op Volgens de WD hebben bur gers recht op een neutrale om budsman en moet Alex Bren- ninkmeijer het politieke oor deel aan de Kamer laten. Kamerlid: „Het moet gaan om NV Nederland en minder om BV Brenninkmeijer." door Frits Bloemendaal en Laurens Kok DEN HAAG - De VVD vindt dat Nationale Ombudsman Alex Brenninkmeijer zich te veel met de politiek bemoeit De liberalen eisen dat minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken hem tot de orde roept. Volgens WD-Kamerlid Pieter Litjens raakt het geduld van zijn fractie op. Zo noemde Brennink meijer eerder dit jaar wetsvoorstel len van het gedoogkabinet 'symbo lisch' en zei hij dat het kabinet de rechtspraak zo ver 'terugdrukt dat het de vraag is of er nog wat van overblijft'. De Tweede Kamer riep Brennink meijer toen al op terughoudender te zijn, maar de ombudsman heeft zich daar niets van aangetrokken, meent Litjens. In juni oordeelde hij dat de overheid haar excuses moet aanbieden aan de slachtof fers van Q_-koorts. „Als Brenninkmeijer de wereld wil veranderen, moet hij de poli tiek in gaan", meent Litjens, die vandaag in zijn maidenspeech de kwestie in de Kamer aan de orde stelt. Litjens: „Het moet wat meer gaan om de NV Nederland en min der om de BV Brenninkmeijer." Volgens de WD'er hebben bur gers 'recht' op een neutrale om budsman en moet hij politieke oor delen aan de Tweede Kamer laten. „Het kan geen kwaad om iets een keer niet te zeggen." Brenninkmeijer werd vorig jaar voor nog eens zes jaar herbe noemd door de Tweede Kamer. Volgens Litjens is dat een 'reden te meer' om hem op zijn wettelijke rol te wijzen. Gisteren leverde Brenninkmeijer opnieuw scherpe kritiek op de overheid. De manier waarop die haar beleid naar buiten brengt, is bij tijd en wijle 'pervers', zei hij bij de presentatie van het boek Congruente overheidscommunicatie. Daarin wordt een andere manier van communiceren bepleit, één waarin de behoeften van burgers centraal staan. Brenninkmeijer haalde als voor beeld aan hoe staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid de invoe ring van minimumstraffen had on derbouwd. Hij meldde via een persbericht dat uit onderzoek was gebleken dat de wens hiervoor breed leefde. Kort erna lieten de onderzoekers van de Radbouduni- versiteit Nijmegen weten dat die conclusie uit hun onderzoek niet kon worden getrokken. Brennink meijer: „Over de hoofden van de onderzoekers en burgers heen pro beer je iets waar te maken wat er niet was." Diezelfde 'pervertering' ziet de om budsman op het gebied van de openbaarheid van bestuur. Hij vindt dat er voor burgers en jour nalisten meer recht op informatie moet komen. De vorige minister van Binnenlandse Zakèn Donner wilde daar niets van weten. drinken in plaats van dikmakende cus Paul Rosenmöller van Groen- frisdrank. Links deel. Aan de estafette nam ook oud-politi- foto Olaf Kraak/ANP de rechtszitting herhaalde hij dat. „Spiering zei me na de brand dat ik mijn smoel moest houden." Volgens Spierings advocaat moet dat een misverstand zijn. Hijzelf en een collega-advocaat hebben geen druk uitgeoefend toen zij de man thuis in Roosendaal opzoch ten. Ze zouden hem daarbij slechts hebben gewezen op zijn zwijgrecht als hij als verdachte zou worden aangemerkt Dat de EINDHOVEN Design Academy scoort slecht De Design Academy Eindhoven, die zichzelf profileert als 'hoge school met wereldwijde faam als één van de beste designinstituten', scoort wat betreft toekomstplan nen het slechtst van alle kunsthoge scholen in Nederland. Dat valt te le zen in een advies aan het ministe rie van OCW. „Het ambitieniveau ligt te laag en voornemens voor on derwijskwaliteit schieten te kort." AMSTERDAM NRC-journalist weg om artikel over Friso Journalist Jannetje Koelewijn ver trekt bij NRC Handelsblad. Ze heeft haar ontslag ingediend naar aanleiding van de ophef die is ont staan over haar artikel over de ge zondheidstoestand van prins Friso. Ze schreef de dag na het ski-onge val dat Friso 'geen schedelbasisfrac- tuur had en dat zijn situatie rede lijk gunstig leek'. Roosendaler al vroeg in het onder zoek door de politie is beloofd dat hij slechts getuige is, is de advoca ten van Chemie-Pack en de drie vervolgde leidinggevenden een doorn in het oog. Hoe kan het nou zijn dat degene die met zoveel woorden heeft bekend, vrijuit gaat terwijl zijn leidinggevenden in het beklaagdenbankje zitten? De verdediging ziet in deze gang van zaken een mogelijkheid om het OM niet-ontvankelijk te verkla ren. Het OM meent echter dat de handelwijze van de man, die met een gasbrander een pomp trachtte te ontdooien, paste in 'de gangba re bedrijfscultuur'. Volgens het OM had iedere andere werknemer in dezelfde situatie hetzelfde ge daan. En daar nu juist is het be drijf verantwoordelijk voor, en niet die toevallige werknemer die verkeerd handelt. ss^ssstssmieBgsssiSiozGsexos'. NIEUW-VENNEP Drie gewonden bij steekpartij in woning De politie weet nog niet wat er pre cies is gebeurd in een woning in Nieuw-Vennep, waar dinsdag ochtend vroeg een man, een vrouw en een kind met steekwon den zijn aangetroffen. Het gaat om een 51-jarige man, een 45-jarige vrouw en een 12-jarig meisje. De steekpartij in de woning gebeurde rond 05.30 uur. Het drietal is naar het ziekenhuis overgebracht. DEN HAAG Website stamboom mag nog even blijven Stamboomonderzoekers zijn blij dat een veelgebruikt maar verou derd computersysteem nog even blijft voortbestaan. Onlangs luid den zij de noodklok, omdat het sys teem Genlias per 1 november zou verdwijnen. Het vervangende sys teem vertoont gebreken. Stichting Archiefprogrammatuur besloot dat Genlias tot 1 januari blijft. DEN HAAG Verdeling ministeries in Rutte-2 krijgt vorm De samenstelling van het nieuwe kabinet krijgt langzamerhand vorm. Zowel WD als PvdA levert straks zes ministers en vier staats secretarissen, verwachten bronnen in Den Haag. Dat levert evenveel bewindslieden op als in het huidi ge kabinet. Rutte blijft premier. De WD krijgt naar verwachting de de partementen Volksgezondheid, Vei ligheid en Justitie, Infrastructuur, Defensie en Economische Zaken. Voor de PvdA zijn dan ministers posten te verdelen op Financiën, Sociale Zaken, Binnenlandse Za ken, Buitenlandse Zaken en Onder wijs. Verder zal er nog een minis ter zonder portefeuille zijn die mo gelijk Ontwikkelingssamenwer king en Buitenlandse handel in handen heeft. Staatssecretaris Halbe Zijlstra is de beoogde WD-fractievoorzitter mocht Stef Blok doorschuiven naar het kabinet. PvdA-Kamerlid Jeroen Dijsselbloem wordt gezien als vice- premier namens die partij. |3 DAGEN WINTERS ZUID-LIMBURG 'Shoppen, kerstmarkten, wandelen en relaxen! Aan het einde van het jaar is het heerlijk vertoeven in Zuid-Limburg. Shoppen in Maastricht, de kerstmarkt in de grotten van Valkenburg, Winterwonderiand op het Vrijthof in Maastricht, een wandeling in de heuvels en een dagje relaxen in Thermae 2000. De wintermaanden in zijn zo sfeervol! U verblijft in Fletcher Hotel-Restaurant Bon Repos in het idyllische Noorbeek in de Zuid-Limburgse heuvels. Op slechts 20 minuten afstand van Maastricht en Valkenburg. Boek snel voor deze topprijs! Inhoud arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner op de dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving Slechts 79,00 p.p. t/m mrt 2013, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. 2 persoonskamer. Toeslag alleengebruik 25,- p.n.Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht: 10,- p.p.p.n. Toeristenbelasting a 2,- p.p.p.n. Reserveringskosten 750 per boeking (vanaf januari 9,95). Fletcher Hotel-Restaurant Bon Repos (3*) ligt in Noorbeek, een pittoresk dorp verscholen tussen de groene heuvels en valleien van Zuid-Limburg. Het hotel beschikt over diverse faciliteiten, zoals een uitstékend la carte restaurant, terras en tuin met schitterend uitzicht over het Limburgsq.heuvell3ndschap. www; maffea.nl/VVEGl03 boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5