Water 25 Oktoberfest Graauw beleeft tweede editie Braakman woensdag 10 oktober 2012 Het is ongewis wat er gaat gebeuren met Vakantie-Eiland Braakman. Personeel en kampeerders kunnen niet veel anders dan gelaten afwachten. De ongerustheid neemt wel toe. Kampeerders hopen in elk geval dat de nieuwe eigenaar het één en ander doet aan achterstallig onderhoud. De Braakman-kreek moet volledig in overheidshanden komen, vindt secreta ris Steven Clemmens van watersportvereniging Vremdijcke-Braakman. Dat biedt volgens hem de beste garantie voor de toekomst. te elfder ure een andere overna me-kandidaat, een Belgische on dernemer, gevonden die 750.000 euro méér voor de Braakman wil betalen dan het bedrijf waarmee hij eerder tot een akkoord zou zijn gekomen. De banken vinden dat Wester- meijer zijn woord gestand moet doen aan de 'eerste' koper, terwijl Westermeijer aan de hoogste bie der wil verkopen, aldus betrouwba re bronnen. Daardoor is een pat stelling ontstaan, waarvan het per soneel nu de dupe is. Tegoeden zijn bevroren, waardoor salarissen over september niet kunnen wor den betaald. Hoelang dit zal gaan duren, is niemand bekend. Kampeerders reageren op de web site van deze krant onthutst op de - voor hen kennelijk grotendeels onbekende - verwikkelingen. Ze blijken ontevreden over het be heer van het Vakantie-Eiland sinds Westermeijer het vakantie park in 2007 overnam van de fami lie Verpalen-Van den Bosch. Westermeijer beloofde fors te in vesteren, onder meer in een zwem bad, maar daarvan is praktisch niets terecht gekomen. Integendeel, 'de toekomst zal het uitwijzen', meldt 'een Braakman recreant', 'maar er is een hell of a job to do wat betreft de Braak man, alleen al aan achterstallig on derhoud'. 'Tja, dit was te verwach ten', stelt een andere reageerder, 'er werd niets gedaan, niets geïn vesteerd, en accommodaties zijn duur en gedateerd'. Nog één van de reacties op de site: 'Niet alleen maken wij ons ongerust over het personeel, maar ook over de gevol gen voor gasten die al vele jaren daar verblijven'. Een voorname gebruiker van Vakantie-Eiland Braakman is watersportvereniging Vremdijcke-Braakman. Het be stuur is bij monde van voorzitter Paul Van Laethem en secretaris Steven Clemmens tevreden over de tarieven die worden gerekend sinds Westermeijer eigenaar is. De huurprijzen zijn gehalveerd, vol gens hen, waardoor ze nu 'zeer re delijk' zijn. De watersporters zijn ook te spreken over de inspannin gen van de havenmeester. „Hij doet al het mogelijke." Hun tevredenheid houdt daarmee op. Voorzieningen in de haven zijn aldus Van Laethem en Clem mens 'tot op de draad versleten'. Zo zijn de beschoeiingen die uit de jaren zeventig stammen, 'volle dig verrot', geeft: Van Laethem aan. „Wat wij aan huurpenningen beta len, wordt in elk geval niet aan on derhoud besteed." Westermeijer had fraaie plannen, roepen Clemmens en Van Lae them in herinnering, zoals het uit baggeren van de verzandende Braakman en de bouw van nieu we bungalows. „De ideeën zijn stuk voor stuk als sneeuw voor de zon verdwenen." De voorzitter en secretaris van wsv Vremdijcke-Braakman wach ten ondertussen gelaten af wie of wat het vakantiepark aan de Braak man overneemt, inclusief het wa ter van de Braakman. Dat dit wa ter via Wabra BV (ook onderdeel Grote drukte aan de oevers en op het water van recreatiegebied Braak man bij Hoek.foto Camile Schelstraete van de Hooge Paaschberg) in parti culiere handen is, vindt Clem mens meer dan ongelukkig. Het zou volgens hem veel beter zijn als een overheid daarin stapte. „Dit is toch eigenlijk een overheidstaak. Overheden kunnen bovendien naar ik meen gemakkelijker subsi dies bij elkaar krijgen." Van Laethem en Clemmens heb ben overigens wel enig begrip voor Westermeijer. Ze wijzen er op dat de provincie de Braakman vooral als natuurgebied ziet, ter wijl de gemeente Terneuzen meer op het spoor van recreatie zit. „Dat maakt het niet eenvoudiger te on dernemen." ten en sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaart jes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken, bloemschikken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, kaarten, jeu de boules; 10.00 uur: Bridge drive; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten 'De Lovenhoek', bridge; HULST De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 9.30 uur. Te kenen; 10.30 uur: Fysio gym.;13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Bingo; 14.00 uur: Vi va la Musica; 19.00 uur: Buurtbemidde ling, Frans; •Café de Jonkheer, 20.00 uur: Cabaretpoel met aanstormende cabarettalenten; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.00 uur: Beauty salon ;13.00 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnas tiek; OOSTBURG Pro Rege, 18.30 uur: Qigong; 19.30 uur: Taiji gevorderden; 20.30 uur; Taiji begin ners; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dan ce; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, joke ren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, biljarten, vrij kaarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gym nastiek, volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 9.00 uur: Biljarten, recreatief dan sen; 9.15 uur: Biljartles; 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Lijndansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop teke nen; Porgy Bess, 20.00 uur: bijeenkomst Alli ance Francaise; VOGELWAARDE Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. GRAAUW - Na het succes van vorig jaar krijgen de Oktoberfesten in Graauw een vervolg. De organise rende Stichting Graauwrock sme ren deze tweede editie van het eve nement opnieuw uit over twee avonden, vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober. Voor de snelle beslissers zijn er voor de zaterdagavond nog enkele tientallen kaarten beschikbaar. Voor vrijdag 19 oktober zijn er nog voldoende kaarten. Het 'oktoberfest' wordt gehouden op de voetbalvelden van W Graauw. In een Tiroler sfeer inge richte feesttent, voorzien van banie ren en guirlandes. Er is live muziek van de originele Anton aus Tirol en Harry's Partyband, eveneens uit Oostenrijk. De bezoekers zitten aan lange tafels en banken en er wordt eten en drinken geserveerd in tradi tionele klederdracht. In de pauzes tussen de optredens van Anton treedt de Ortlahner Schuhplattlergruppe op. Deze uit Wommelgem afkomstige dans groep brengt al sinds 1975 een breed repertoire aan traditionele Oostenrijkse dansen. Beide avonden begint het feest om 20.00 uur en per avond kunnen er maximaal 400 personen in de tent. Verder info via www.oktoberfest- graauw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59