Kinderen dupe van bezuinigingsdrift 221 z< i Waar zoek ik mijn fiets? almanak Stilletjes Gerard Langeraert Herenweg Noord Aannemersbedrijf PI Notenwevers zingen woensdag 10 oktober 2012 door Eugène Verstraeten In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: Verloren en gevonden voorwerpen. De politie moet verkeers- overtreders pakken, misdrijven oplossen en vooral boeven van gen. Druk dus. En daarom is het nogal zonde van de kostbare tijd om ook nog eens een boekhou ding bij te moeten houden van verloren of gevonden voorwer pen. Die registratie ligt sinds deze maand op het bordje van de ge meenten. Daar kan iedereen dus voortaan terecht met verloren of gevonden spullen en niet meer bij de politie. Behalve als het gaat om officiële documenten. Want wie zijn of haar rijbewijs, identi teitskaart of paspoort kwijt is, moet dat nog wel persoonlijk aan geven bij de politie. Als je één van deze documenten vindt, moet je ze echter inleveren bij de gemeen tebalie. Gevonden voorwerpen kunnen worden afgegeven bij de gemeen te, maar de vinder kan de spullen ook thuis bewaren. Dat hebben de gemeenten eigenlijk het liefst. Hij of zij moet er dan wel goed op passen. Voorwerpen met een waarde onder de 450 euro moe ten drie maanden bewaard blij ven. Spullen die meer waard zijn dan 450 euro een jaar. Komt in die periode de eigenaar niet opda gen, dan krijgt de vinder het ge vonden voorwerp. Het maakt daarbij niet uit of dat thuis wordt bewaard of bij de gemeente. Het gaat trouwens alleen om voorwer pen die buiten in openbaar ge bied zijn gevonden. Spullen die in de trein, bus of een gebouw zijn gevonden of verloren moeten worden gemeld bij de vervoerder of dé eigenaar van het gebouw. Handig is dat vinders gevonden voorwerpen online kunnen regis treren. Veel gemeenten maken ge bruik van het online registratie systeem van www.verlorenofgevon- den.nl. Ook de gemeenten Hulst en Sluis. Bij de gemeente Terneu- zen kunnen voorwerpen enkel via de gemeentelijke website www.terneuzen.nl worden gemeld. De gemeente kiest daar volgens voorlichter Daniël Rouw voor om met deze dienstverlening niet af te wijken van andere gemeentelij ke digitale producten. „Omdat dit gemakkelijker is voor de burger, en ook omdat het efficiënter en goedkoper is voor de gemeente." De gemeente Terneuzen is trou wens wel van plan om de meldin gen die op haar website binnenko men digitaal door te zetten naar www.verlorenofgeuonden.nl zodat ze ook op die website zichtbaar wor den. Terneuzen onderzoekt nog hoe dit het beste kan. Het grote voordeel van deze site is dat iemand die onderweg iets is kwijtgeraakt via deze site ook kan kijken of er in die gemeente iets gevonden is. Nu digitaal 24 uur per dag gevonden en verloren voorwerpen melden. Remco van den Berg toont gevonden spullen die bij Ingrid Martens aan de balie in Terneuzen zijn binnengekomen. foto Mark Neelemans Kleine zwembaden in de regio doen hun best het hoofd financieel boven water te houden door niet enkel school- en conditiezwemmen te pro pageren, maar ook vermaak alspyja- mazwemparty's of rond Valentijn, Cupido's Swim Party. Het Kruiningse zwembad Den Inkel boekt er althans grote successen mee. Getuige de foto's op internet lokten Tip? redactie@pzc.nl de ludieke en romantische zwempar tijen heel wat enthousiaste zwem mers naar het bad. Alleen schijnt de belangstelling voor het discozwem- men in Kruiningen ras af te nemen. Het evenement kwam onder vuur van ouders die al te wereldlijke toe standen vermoedden. Nu knipperen de discolichten er nog regelmatig. Maar het geluid staat uit. „De aangekondigde nieuwe bezuinigingsronde is een heel slechte ontwikkeling voor de Zeeuws-Vlaamse jeugd. Wij zijn juist heel blij met de versterkte samen werking, nu al in Biervliet en Vogelwaarde en straks ook in Kloosterzande en Sint Jansteen." „De drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten moeten goed beseffen dat nieuwe bezuinigingen op de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen tot gevolg kunnen hebben dat de taalontwikkeling van duizen den jonge kinderen in de knop dreigt te worden gebroken." door Wout Bareman Voorzitter Frank Lafort van de Raad van Toe zicht van de Biblio theek Zeeuws-Vlaan deren wil met boven staand citaat geen paniek zaaien. Het is wel een overduidelijke waar schuwing aan de gemeenteraden van Hulst, Sluis en Terneuzen, dat het die kant op gaat als de aange kondigde bezuinigingen worden doorgevoerd. Het gaat ditmaal om twee ton; eerder leverde de regio nale bibliotheek al een half mil joen in. Gaan de raden akkoord met de nieuwe bezuinigingsronde, dan moet het management van de bibliotheek drastisch snoeien. Een deel van de vijftig medewerkers verliest z'n baan en tal van projec ten zullen voortijdig moeten wor den gestaakt. Waaronder de juist zo bejubelde schoolprojecten. Lafort in een brandbrief van de RvT aan de drie gemeenteraden over de stagnerende taalontwikke ling van jonge kinderen in de re gio: „Laaggeletterdheid zal straks in onze regio een nog groter pro bleem worden, met alle funeste ge volgen van dien voor geflexibili seerde deelname aan de arbeids markt. In een gedigitaliseerde en mondiale wereldeconomie wor den juist bijzonder hoge eisen ge steld aan de leesvaardigheid van el ke medewerker in een arbeidsorga nisatie. Die ondermijn je nu." Directeur Rudi Crombeen consta- AARDENBURC - Het noordelijk deel van de Herenweg bij Aardenburg krijgt de naam Herenweg Noord. De Herenweg wordt sinds kort doorkruist door de rondweg rond Aardenburg, die in aanleg is. Om verwarring te voorkomen, krijgen beide delen een andere naam. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 teert dat zijn organisatie de laatste tijd juist mikt op het voorkomen van 'ongeletterdheid' van de jeugd, op het voorkomen van ont- lezing. „De vestiging van de biblio theek in de school in Vogelwaarde is een succes. In de brede schookl in Biervliet is net een bieb in ge bruik genomen. Straks volgen er meer, bijvoorbeeld in Sluiskil. De vier grote bibliotheken in Hulst, Axel, Terneuzen en Oostburg heb ben op dit moment nog alles in huis. In de kleinere kernen richten we ons vooral op de jeugd." Het is, volgens Crombeen be wezen: daar waar bibliothe ken en scholen nauw samenwer ken, schiet het resultaat van de jaarlijkse Cito-toets van de leerlin gen omhoog. Lafort van de RvT vreest voor grootschalige kapitaal vernietiging. „Schoolprojecten die in de afgelopen twee jaar door de respectievelijke colleges financieel mogelijk zijn gemaakt, moeten nu veelal weer worden beëindigd. En dat, terwijl de ongeletterdheid in de regio aantoonbaar toeneemt. Tast je de zorgvuldig opgebouwde band tussen de bibliotheek en de scholen aan, dan heeft dat voor de jeugd op latere leeftijd, én daar mee voor de maatschappij, onge twijfeld enorme gevolgen." Gerard Langeraert, bestuurs voorzitter van scholenkoepel Leertij, noemt de aangekondigde nieuwe bezuinigingen 'een hele slechte ontwikkeling voor de Zeeuws-Vlaamse jeugd'. „Wij zijn juist heel blij met de versterkte sa menwerking, nu in Biervliet en Vo gelwaarde en straks ook in Kloos terzande en Sint Jansteen. Het fe nomeen is elders in het land ons- taan en wij rollen het nu samen uit in de regio." Om geld vrij te maken, werd in Hulst bjivoorbeeld onder meer de bibliobus geofferd. Lafort: „We hadden onze bedrijfs voering op orde. Nu worden we midscheeps geramd. De raden kun nen het zinkende schip nog red den. Ze móeten de colleges terug fluiten." Juffrouw geeft les in klasje in het Schoolmuseum in Terneuzen. Achter haar „Aap, Noot, Mies..." foto Mark Neelemans MEEST CELEZEN 1Axelaar verovert youtube 2. Geen terreinauto's meer op strand 3. Veel mis bij failliete De Feijter WEBLOCS PZC-verslaggevers bloggen over on derwerpen als kunst, politiek en sport. Kijk op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS'NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto WWW.OESCHANSTOINSCH6RMeN.NL De Yvfrftfëfiermw SinarrbergGUiweg 8 46S5 RJ Heisteren Tel.: 0164 - 636 418 Fax: 0164 - 687 54S CLiNGE - Het ouderenkoor De No tenwevers verzorgtt morgen een optreden voor de ouderensoos van Caritas in Malpertuus. Alle ouderen vanaf zestig jaar zijn welkom. Het optreden begint om 14.00 uur. De entree en de koffie zijn gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56