Vrachtwagensluis in Sas afgeblazen I ZEEUWS-VLAANDEREN 'Meest betrouwbare bank van Terneuzen' is terug Kortingsbonnen winnen met 'fluitketelcuriing' in Oostburg WOENSDAG 10 oktober 2012 21 Bezuinigingsdrift dupeert kinderen 22 en 23 'Alleen' cameratoezicht om doorgaand verkeer van Westkade te weren door Harmen van der Werf sas van cent - Het is hét middel om doorgaand vrachtverkeer te weren, een digitale vrachtwagens- luis. Toch komt er niet zo'n sluis op de doorgaande route door Sas van Gent richting het Belgische Zelzate. Het idee is afgeblazen, om dat het in Nederland juridisch niet haalbaar is. In Sas van Gent ko men wel andere 'gepaste' maatrege len. In het kader van het project Gren zeloze Kanaalzone is eerder dit jaar onderzoek gedaan naar het vrachtverkeer door Sas van Gent en Zelzate. In Sas van Gent bleken zeven van de tien vrachtwagens die over de Westkade rijden, daar niks te zoeken. Het vrij drukke vrachtverkeer leidt ook geregeld tot klachten. En in Sas van Gent was ook vaak kritiek te horen op het gebrek aan controles, want er geldt al geruime tijd een inrijver- bod voor doorgaand vrachtverkeer over de Westkade. Van de provincie Oost-Vlaanderen kwam dé oplossing; een digitale vrachtwagensluis. Vrachtwagens die zo'n sluis passeren, worden op twee punten geregistreerd. De pas- sagetijd wordt geklokt. Zo kan wor den nagegaan of er sprake is van bestemmingsverkeer of doorgaand verkeer. In Rieme, in de Gentse Kanaalzone, is dit een erg effectief middel gebleken om doorgaand verkeer te weren. "Dat is zo", onderkent de Terneu- zense wethouder Co van Schaik, "maar het is in Nederland niet mo gelijk op basis van zo'n systeem be keuringen uit te schrijven. Die hou den geen stand bij de rechtbank." In Sas van Gent zullen daarom an dere maatregelen worden getrof fen. Het is de bedoeling cameratoe zicht in te voeren. Steekproefsge wijs zullen de beelden worden be keken, waarna 'overtreders' alsnog een boete zullen krijgen of contact wordt gelegd met de betreffende transportbedrijven. Van Schaik: "We zullen hen dan op hun maat schappelijke verantwoordelijkheid wijzen. Op de Zuidsingel in Axel heeft dit gewerkt." PvdA-raadslid en Westkade-bewo- ner Wim ten Hoor is verrast. Hij ging ervanuit dat er een digitale vrachtwagensluis zou komen. "Dat systeem is ook effectiever en minder bewerkelijk dan cameratoe zicht." Hij rekent erop dat de ge meente nog in overleg treedt met bewoners van Sas van Gent. Het cameratoezicht komt er in de loop van 2013. Vogue: "r 1 :A TERNEUZEN - De Huizingabank op de kruising Axelsestraat-Van Steenbergenlaan in Terneu- zen werd gisteren teruggeplaatst. De bank onderging het afgelopen halfjaar een grondige opknapbeurt. Dat gebeurde na dat de forse bank (volgens Terneuzenaars in deze crisistijd 'de enige betrouwbare bank') tijdelijk moest wijken voor rioleringswerken. De bank is nu herenigd met de Beatrixboom en de betegelde pilaren aan weerszijden. De hoogste pilaar is voorzien van de beeltenis van oud-burgemeester Huizinga van Terneu- zen, de lage toont in koperen letters de naam. Het tegelwerk wordt, volgens een gemeente lijk woordvoerder, binnenkort vernieuwd. foto Mark Neelemans Interieur Ga verder op www.pzovoneii ,nl HEIKANT Hennepkwekerij in tuin van woonhuis De politie heeft maandag een inval gedaan in een woning aan de Julia- nastraat in Heikant In de tuin van het huis werd een hennepkwekerij aangetroffen. Onder plastic ston den veertien planten van drie me ter hoog. Iets verderop stonden nog vier grote planten. De planten en het materiaal van de kwekerij zijn vernietigd. Er is nog niemand aangehouden. BRESKENS Beloning voor tips over vernielingen Rederij Vroon en de firma Meeu- sen, twee bedrijven die gevestigd zijn aan de Middenhavendam in Breskens, zijn de vele vernielingen aan hun eigendommen zat. In een aantal (recente) gevallen was spra ke van een grote kostenpost. De twee bedrijven loven een beloning van 500 euro uit voor iedereen, die bruikbare informatie over de moge lijke daders kan verstrekken. OOSTBURG - Creativiteit kan de Oostburgse ondernemers niet wor den ontzegd. Na een eerdere actie waarbij mensen uit bed werden ge haald om hun droomwens in ver vulling te laten gaan, zetten de on dernemers nu de actie 'fluitketel curiing' op touw. Op het Raadhuisplein verschijnt 18, 19 en 20 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur een twintig meter lan ge kunststof ijsbaan. Iedereen mag met een fluitketel een potje cur ling, een soort jeu de boules op ijs, op ijs spelen. Wie de fluitketel in de juiste cirkel weet te schuiven, krijgt kortingsbonnen van 5 tot 50 procent van één van de ruim twin tig deelnemende bedrijven in Oostburg. Deelnemers kiezen voor ze gaan spelen zelf van welk be drijf ze een voordeelbon willen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55