75ste plaats 23 Zeeuwen zijn niet zo erg van het online shoppen Borsele doet als enige Zeeuwse gemeente niet mee aan Wifi-netwerk Veerse kust is toneel van het WK Kustvissen Man vast om stelen aanhanger woensdag 10 oktober 2012 In Utrecht wordt het drukst op internet gewinkeld. Oostdijk komt pas op de 75ste plaats maar wel als eerste uit Zeeland. Goes komt pas kijken op plaats 213. Oostdijk telt maar een paar straten en vierhonderd inwoners. Op het eerste gezicht lijkt het vreemd dat het dorp de Zeeuwse lijst aanvoert op het gebied van thuiswinkelgedrag. Maar voor wie doordenkt, is het best logisch. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel Oostdijk mag dan het vaakst van alle Zeeuwse 'plaatsen via internet aan kopen doen, in de landelijke rang orde neemt het dorp een beschei den 75ste plek in. Dat blijkt uit de Thuiswinkel Markt Monitor 2012. Andere Zeeuwse steden en dor pen die in de lijst voorkomen, ne gen stuks, staan nog veel lager: WESTKAPELLE - Drie Zeeuwse top- vissers maken deel uit van de vrou- wenploeg die volgende week deel neemt aan het WK kustvissen aan de Veerse kust. Het vijfkoppige team bestaat uit de Westkapelse Christel Verhage, Linda van de Vel de uit Scherpenisse, Sylvia Wes- dorp uit Stavenisse, Wilma van Ee keren uit Halsteren en Miranda Verschuren uit Dongen. Het WK voor heren speelt zich eveneens aan de Walcherse kust af. In dat team zitten geen Zeeuwse deelne mers. Er doen in totaal zestien teams mee uit evenzoveel landen. De wedstrijden beginnen dinsdag 16 oktober. Middelburg (178), Goes (213), Oudelande (218), Kuitaart (297) Vlissingen (322), Heinkenszand (383), Philippine (405), Nieuw- en Sint-joosland (420) en Hengstdijk (433)- het halfjaarlijkse onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van Thuis- winkel.org, de belangenvereniging van bijna 1700 webwinkels in Ne derland. De lijst wordt samenge steld aan de hand van onder meer het gemiddeld aantal aankopen per huishouden en het aantal be zorgde pakketten door PostNL. Consumenten blijven ondanks de crisis meer en vaker online bestel len, blijkt uit de Monitor. De om zet is in de eerste helft van dit jaar gestegen naar 4,6 miljard euro, een toename van 9 procent ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar. Hoewel de fysieke detailhandel last heeft van online shoppen, lij ken de meeste Zeeuwen er, gelet op de ranglijst, vooralsnog de voor keur aan te geven een echte win kel binnen te stappen. Toch wordt bijvoorbeeld in Goes' al ingespron gen op de tendens dat steeds meer winkels leeg komen staan met 'Het Nieuwe Winkelen'; een com binatie van fysiek en online winke len waarbij het één niet ten koste gaat van het ander, maar elkaar juist versterkt. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Borsele doet als enige Zeeuwse gemeente niet mee aan het Zeeuwse Wifi (gratis draadloos internet)-netwerk. Het college vindt deelname te duur. Het dagelijks gemeentebestuur heeft dat ook na een heroverwe ging besloten. „Er zijn onvoldoen de locaties met concentratie van groepen mensen in de gemeente, is de verklaring van het college. „Zo was het voorstel een Wifi-paal te plaatsen bij de stoom trein in Eloedëkenskerke. De kos ten wegen echter niet op tegen het gebruik. Er zijn gewoonweg te wei nig mensen die gebruik maken van dit Wifi-netwerk om de inves tering te rechtvaardigen", aldus een woordvoerder van de gemeen te Borsele. Initiatiefnemer van het Zeeuwse Wifi-netwerk is Promotie Zeeland Delta. Woordvoerder Patrick Polie vindt het heel jammer dat Borsele niet meedoet. „Vooral nu Borsele toeristische ambities heeft. Omdat Borsele de enige Zeeuwse gemeen te is die niet meedoet aan het Wifi-netwerk onstaat er een witte vlek. Onze eigen statistieken to nen aan dat het aantal gebruikers van allerlei mobiele toepassingen alleen maar toeneemt." Een Wifi-opstappunt in de open bare ruimte kost vijfhonderd euro per jaar. In Borsele zouden twee van dergelijke opstappunten ko men. Borsele is de enige wëigerge- meente. „Een aantal gemeenten doet al mee aan het Zeeuwse Wifi-netwerk en andere gemeen ten zijn nog met de voorbereidin gen bezig." Polie hoopt dat Borsele ondernemers wellicht aan willen sluiten bij het Zeeuwse Wifi-net- werk. Delta is momenteel met de uitrol bezig. Zeeuwse gemeenten als Goes, Vlissingen, Middelburg, Hulst en Tholen zijn al voorzien van gratis Wifi op openbare plaat- HEINKENSZAND Thema-avond en lezing over dyscalculie Vandaag organiseert Balans afde ling Zeeland een Thema-avond over dyscalculie. Dyscalculie is een rekenstoornis. Hans Luit, hoogle raar aan de Faculteit Sociale Weten schappen van de Universiteit Utrecht, is te gast en geeft een le zing over dyscalculie. De bijeen komst is in De Stenge in Heinkens zand. Aanvang: 20.00 uur, de kos ten zijn €7,- voor leden van Balans en €9,- voor niet-leden. aanmelden: balanszeeland@live.nl KRABBENDIJKE Recordaantal Vitaal Reimerswaal Er zijn al meer dan 300 aanmeldin gen ontvangen van deelnemers aan het project Vitaal Reimerwaal. Dat is een recordaantal in vergelij king met de vorige jaren. Vitaal Reimerswaal is een project waar 60-plussers uit Reimerswaal uitgenodigd zijn voor een gezond heidstest en trainingen. Deelnemers worden verwacht op 15 oktober in het Calvijn College te Krabbendijke, Appelstraat 4. Voor verdere informatie: 0113-395371. HEINKENSZAND Jacques Vriens treedt op in De Stenge Kinderboekenschrijver Jaqcues Vriens treedt vandaag op in Hein kenszand. In zijn voorstelling: 'Hoe verzint-ie het toch allemaal' speelt hij toneel, zingt hij en leest hij voor. Kaarten zijn te koop aan de kassa van de Stenge, de Bibliotheek Oosterschelde en bij de Bruna in Heinkenszand. De voorstelling, ge schikt voor kinderen vanaf 7 jaar, is te zien in De Stenge, Stengeplein 1, aanvang: 13.30 en 16.00 uur GOES Winterkledingbeurs in De Spinne In wïjkgebouw De Spinne in Goes-Noord wordt vandaag (woensdag) een winterkleding beurs gehouden. Van 18.30 tot 20.00 uur is er kinderkleding te koop in de maten 86 tot en met 176. Dameskleding hangt in de rekken van XS tot en met XXXL. Ook zijn er tafels met speelgoed. Vandaag kan kleding en speelgoed nog worden ingebracht van 15.30 tot 16.00 uur. RILLAND - Een 43-jarige man uit de gemeente Tholen is maandag rond 23.30 uur aangehouden nadat hij een aanhanger had gestolen op de Markt in Kruiningen. Agenten za gen de man met hoge snelheid over de Oude Rijksweg bij Rilland rijden in de richting van de Oester- dam. Achter zijn auto had hij een aanhanger zonder verlichting. Na een stopteken werd de bestuurder op een parkeerplaats op de Weste lijke Schelde-Rijnweg aangespro ken vanwege de verlichting van de aanhanger en zijn snelheid. Daar bleek ook dat de kabel voor de los- breekreminrichting niet was beves tigd. Nader onderzoek wees uit de de aanhanger even daarvoor gesto len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51