Rechter vernietigt vergunning Rilland Politie neemt wapens in beslag bij invallen BEVELANf EN/THOLEN Grondwerk met hybride graafmachine Interieur almanak Stilletj es WOENSDAG 10 oktober 2012 21 Oostdijk koopt het meest online 22 en 23 Portugezen wonen tijdelijk illegaal in Klooster van Rilland door Nadlia Berkelder RILLAND - De rechtbank in Middel burg heeft de vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten in het Klooster van Rilland vernie tigd. De gemeente Reimerswaal moet een aantal onderzoeken op nieuw doen. Uitzendbureau De Jager Detache ring heeft in november 2011 van de gemeente een vergunning ge kregen om maximaal 130 arbeids migranten in het voormalige hotel onder te brengen. Onterecht, oor deelt de bestuursrechter nu. „For meel wordt het Klooster van Ril land nu illegaal gebruikt", zegt ad vocaat Marco Vermeirssen, die een aantal omwonenden vertegen woordigt. Omwonenden hebben bezwaar ge maakt tegen de vergunning. Toen bekend werd dat er arbeidsmigran ten in het oude hotel kwamen wo nen, vreesden ze voor overlast. „Nu puntje bij paaltje komt, blijkt dat het met de overlast wel mee valt", zegt Wim Schipper, één van de omwonenden. „Maar dat het nu goed gaat, wil. niet zeggen dat het goed blijft gaan." Ondanks de uitspraak van de rech ter, blijven de Portugezen in Ril land wonen. Het college van b en w heeft dinsdag besloten om de door de rechter vereiste onderzoe ken - naar de toename van het ver keer, geluidsoverlast en parkeren - alsnog te doen en daarna weer een vergunning te verstrekken. „We zouden naar aanleiding van die uitspraak een verzoek tot hand having kunnen indienen", zegt ad vocaat Vermeirssen. „Maar de rech ter wijst dat bijna zeker af, omdat de gemeente bezig is met het lega liseren van de situatie door alsnog een vergunning te verstrekken. Het gemeentebestuur had er trou wens ook voor kunnen kiezen om geen vergunning te verlenen." Al sinds het begin is er ophef ge weest over de huisvesting van de Portugezen in het Klooster van Ril land: eerst toen het plan bekend werd en daarna toe het hotel al door De Jager Detachering werd gebruikt voordat de gemeente de vergunning verleende. Omwonen den protesteerden daartegen, maar de gemeente wilde niet optreden. De rechter gaf de gemeente daar gelijk in. De vergunning werd per 1 december 2011 verleend. De omwonenden verloren vervol gens het kort geding dat ze aan spanden tegen de verleende ver gunning. door Luc Oggel GOES - Op De Weitjes, naast de brandweerkazerne in Goes, wordt momenteel grondwerk verricht voor de nieuwbouw van het Goe- se Lyceum. Dat gebeurt onder met een bijzondere graafmachine. Het gaat om een hydraulische hybride machine van Komatsu, de eerste en tot nog toe enige in Zeeland. Timmerman uit Middelburg, dealer in Zeeland voor het Japanse merk, heeft de graafmachine be schikbaar gesteld aan Markusse dat het grondwerk verricht. Het bij zondere aan de machine is dat hij de energie die vrijkomt bij het be dienen van de zwenkarm opslaat in een accu en die energie wordt vervolgens direct weer herge bruikt. Dat levert een flinke brand stofbesparing op, van zo'n acht li ter per uur. Logischerwijs is dat weer gunstig voor de co2-uitstoot en de machine is ook nog eens stil ler. „Normaal heeft zo'n machine zes cilinders, deze hybride kranen hebben er maar vier nodig", zegt accountmanager Martijn van den Biggelaar van Timmerman. Het be drijf wil het Japanse merk in Zee land in de markt zetten. De reac ties zijn tot nu toe erg positief. „Net als bij een auto komt hier ook emotie bij kijken. Het moet lekker werken." De bouw van de De Komatsu hybride graafmachine, de eerste en enige in Zeeland, in actie op De Weitje; school begint 22 oktober. Goese Lyceum. waar grondwerk wordt verricht voor de nieuwbouw van Het foto Ronald den Dekker GOES - De politie heeft dinsdag ochtend vroeg een inval gedaan in twee woningen in Goes-Noord. Dat gebeurde in verband met ver denking van overtreding van de wapenwet. Bij doorzoeking van de woningen werden een werpster, boksbeugel en munitie aangetrof fen en in beslag genomen. Twee personen zijn aangehouden, maar zij werden in de'loop van de dag weer in vrijheid gesteld. De politie laat in het belang van het onder zoek geen nadere informatie los over de zaak, bijvoorbeeld over de straat waar de huizen staan. Tip? redactie@pzc.nl Kleine zwembaden in de regio doen hun best het hoofd financieel boven water te houden door niet enkel school- en conditiezwemmen te pro pageren, maar ook vermaak alspyja- mazwemparty's of, rond Valentijn, Cupido's Swim Party. Het Kruiningse zwembad Den Inkel boekt er althans grote successen mee. Getuige de foto's op internet lokten de ludieke en romantische zwempar tijen heel wat enthousiaste zwem mers naar het bad. Alleen schijnt de belangstelling voor het discozwem- men in Kruiningen ras af te nemen. Het evenement kwam onder vuur van ouders die al te wereldlijke toe standen vermoedden. Nu knipperen de discolichten er nog regelmatig. Maar het geluid staat u it.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49