Voetbal is oorlog in Belgische toppers sport H1 Pot waakt voor onderschatting Bondscoach Cor Pot waakt er voor dat Jong Oranje de leeftijds genoten van Slowakije onderschat De twee landen strijden don derdag in de play-offs om een EK-ticket „Wij hebben meer kwa liteit, maar voetbal draait niet alleen daar om. Het gaat om mentaliteit, wilskracht en fysieke kracht." Louis van Gaal verweert zich op de training van het Nederlands elftal tegen een bal die op hem af is geschoten. foto Koen van Weel/ANP door Patrick Delait BRUGGE - Volledig overrompeld stond Anderlecht-trainer John van den Brom na de topper tegen Stan dard Luik de Belgische pers te woord. De Nederlandse coach was nog altijd onder de indruk van de ravage die de Standard-aanhang had aangericht in de topper die bij een vroeg i-o-voorsprong van An- derlecht volledig uit de hand liep. Door het doelgebied van Ander- lecht-keeper Silvio Proto te besto ken met vuurpijlen en rookbom men liet de harde kern van Stan dard op grove wijze haar onvrede blijken over de teleurstellende sei zoensstart. Zwarte rookpluimen gaven Sclessin de aanblik van een Syrisch oorlogsveld. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt", zei de onthutste Van den Brom, die zijn ploeg in alle commotie nog met 2-1 ten onder zag gaan. De Nederlandse coach doelde niet alleen op de geweldsuitbarsting van de Waalse aanhang. De reactie van scheidsrechter Alexandre Bou- caut was eveneens voer voor dis cussie. Waar het staken van de top per voor de hand had gelegen, liet Boucaut na een korte onderbre king gewoon verder spelen. Hoe wel het doelgebied van doelman Proto bezaaid lag met explosieven, oordeelde de arbiter dat er geen sprake was van gevaar. Bovendien vreesde Boucaut dat de hel pas was losgebroken als hij alle spelers naar de kleedkamers had gestuurd. „Het was een wijze beslissing om de partij niet stop te zetten. God weet wat er dan zou zijn gebeurd met de supporters", stond scheids- rechtersbaas Robert Jeurissen vier kant achter Boucaut. Anderlecht-voorzitter Roger van den Stock is een andere mening toegedaan. De rellen hebben de uitslag van de wedstrijd wel dege lijk beïnvloed zei de preses, die de rellen een kaakslag noemt voor het Belgische voetbal. „Dit had niets met topsport te maken. Het imago van het Belgische voetbal is grondig geschaad." Ook Stan- dard-collega Roland Duchatelet veroordeelde het gedrag van de fans. „Dit is onaanvaardbaar. We gaan de schuldigen opsporen. Zij krijgen een stadionverbod." Standard wordt op 23 oktober ge dagvaard door de Belgische bond. De club van trainer Ron Jans ris keert een zware straf Het is overi gens niet de eerste keer dat een af levering van Standard - Ander- lecht ontaardt in een ordinaire stammentwist. De verhouding tus sen beide supportersgroepen is da nig verzuurd door een incident uit 2009. Anderlecht-speler Marcin Wasilewski liep destijds een open beenbreuk op na een tackle van Axel Witsel. Niet alleen in Luik was de span ning afgelopen weekeinde om te snijden. Ook het duel tussen lei der Club Brugge en Racing Genk (1-1) verliep bepaald niet vlekke loos. De vlam sloeg in de pan na dat Genk-middenvelder Anele al vroeg in de wedstrijd onterecht werd uitgesloten door scheidsrech ter Christof Dierick. Dezelfde man die een week eerder bakken kri tiek over zich heen kreeg nadat hij bij Heracles - ADO Den Haag drie strafschoppen had gegeven, had ook dit keer geen controle over de wedstrijd. Zo mochten Thomas Buffel en Brugge-speler Jonathan Blondel ongestraft op elkaar in trappen en bleef een charge van Brugge-middenvelder Vadis Odjid- ja, die zijn noppen op het hoofd van Buffel plantte, eveneens zon der gevolgen. Geconfronteerd met de televisiebeelden gaf Dierick na de wedstrijd met betraande ogen toe dat de rode kaart van Anele in derdaad onterecht was. De Genk-speler is al vrijgesproken. woensdag 10 oktober 2012 BRUSSEL België kampt met de nodige geblesseerden De Belgische bondscoach Mare Wil mots kan tijdens de komende WK-kwalificatiewedstrijden tegen Servië (vrijdag) en Schotland (16 oktober) geen beroep doen op Ma- rouane Fellaini. De middenvelder van Everton is geblesseerd aan zijn knie en tenminste drie weken uit geschakeld. Eerder haakte spits Ro- melu Lukaku al geblesseerd af voor het belangrijke tweeluik. Ook het meespelen van aanvoerder Vincent Kompany is nog onzeker voor vrijdag. LONDEN 'Team GB' stuurt geen voetbalteam naar Rio Groot-Brittannië zal niet deelne men aan het olympisch voet baltoernooi van 2016. Dat heeft se cretaris-generaal van de Engelse voetbalbond Alex Horne dinsdag gezegd. Tijdens de Spelen in Lon den stond er voor het eerst sinds 1972 weer een 'Team GB' op het voetbalveld. „We spelen als Enge land en ik weet dat Schotland, Wa les en Noord-Ierland er ook trots op zijn om als onafhankelijke sta ten te spelen. En dat recht willen we niet in gevaar brengen." ZOETERMEER Sauerbreij traint zich een navelbreuk Nicolien Sauerbreij gaat vandaag onder het mes. „Navelbreuk", duidt de olympisch snowboardkampioe- ne het probleem. Anderhalf jaar voor Sotsji heeft ze zich letterlijk een breuk getraind. „Vanaf april ben ik mijn buikspieren zwaarder gaan trainen. Deze navelbreuk is daar het gevolg van." Sauerbreij (33) meldt het luchtig. „Dit is zeker niet carrièrebedreigend of zo. Ik mis hooguit het begin van dit sei zoen", liet ze weten tijdens een bij eenkomst van de jarige Nederland se skibond NSkiV. DUBLIN Ierland hoopt Mdlroy te strikken voor Rio Als golfer Rory Mcllroy besluit om tijdens de Olympische Spelen van Rio voor Ierland te spelen, dan zal hij normaal gesproken ook de vlag mogen dragen tijdens de openings ceremonie. Met die belofte pro beert het Ierse olympisch comité de nummer één van de wereld 'weg te kapen' bij Groot-Brittannië. Mcllroy is geboren in Noord-Ier land en kan daarom uitkomen voor Groot-Brittannië of Ierland. In Rio staat het golf voor het eerst in 112 jaar weer op het programma. BUENOS AIRES Fans ontvouwen vlag van acht kilometer Supporters van River Plate hebben om in het Guinness Book of Re cords te komen een kilometerslan ge vlag in de clubkleuren wit en rood ontvouwd in Buenos Aires. Het dundoek dat door duizenden fans werd gedragen van de wijk Pa lermo, waar de fameuze club uit Buenos Aires ooit begon, naar het stadion El Monumental bleek bij meting precies 7-829,74 meter. Vol gens de organisatie van 'vlaggetjes dag' namen ruim 50.000 mensen deel aan de processie van bijna drie uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47