Serooskerke op slot voor vrachtverkeer B&W verdedigen aanleg klimbos Verkeerslichten 'Na parkeerterrein ook aanpak duinovergang' Zeeuwse avond met Hamelink en Kopmels Van de Velde naar Albrandswaard Aannemersbedrijf Oosterlands Fanfare samen met Euterpe s door Ton van den Nouweland zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland is niet van plan re kening te houden met de meeste bezwaren die zijn ingediend tegen het klimbos in de Boswachterij Westerschouwen. Daarvoor wonen de meeste indie ners te ver van het klimbos van evenementen-organisatiebureau De Zeeuwse Gasten. Het recreatie object moet naast de Excursie- schuur van Staatsbosbeheer verrij zen. Die organisatie kan de pacht die De Zeeuwse Gasten gaat beta len goed gebruiken nu het Rijk de subsidiekranen dichtdraait. De omwonenden vrezen herrie en drukte van het klimbos. Als daar nog een horecapunt bijkomt, wordt ook stankoverlast van de fri tuur gevreesd. Het klimbos zou ook overlastgevende jongeren aan trekken. De omwonenden toonden zich gis teren tegenover de Bezwarencom- missie verontwaardigd dat het ge meentebestuur hun bezwaren niet ontvankelijk wil verklaren. Het ge meentebestuur vindt dat mensen die op honderd meter of verder van het klimbos wonen geen recht van spreken hebben. De gemeente baseert zich bij vaststelling van die afstand op een eerdere bezwaren procedure voor de Raad van State. Toen ging het om bezwaren tegen een kinderboerderij in Barneveld. „Een klimbos is toch echt iets an ders dan een kinderboerderij," be toogde bezwaarmaker U. Brink man. „Op een kinderboerderij staan kleuters dieren te aaien. In een klimbos hangen achttienjari gen op tien meter hoogte in de bo men te gillen." Volgens advocaat Van- Harmeien, die drie inwoners vertegenwoordigt, zijn naburen al tijd belanghebbenden, ongeacht de afstand tot het omstreden bouwwerk. Ook hij beroept zich hierbij op een uitspraak van de Raad van State. Deze zomer leken de bewoners en Staatsbosbeheer af te stevenen op een compromis. Staatsbosbeheer zou een wandelpad op zo'n vijftig meter afstand van de bewoners dieper het bos in leggen. Maar daarvan kan geen sprake zijn. Een eventuele verstoring van be schermde diersoorten als reeën en rode bosmieren verhindert dat. „In het bos broedt een buizerd- paar. Dat staat aanleg van het klim bos zeker niet in de weg?", sneer de een bewoner. De Bezwaren- commissie brengt binnen veertien dagen advies uit aan B en W. door Joeri Wisse renesse - Prima dat het parkeerter rein aan de Jan van Renesseweg wordt aangepakt, maar het CDA in de gemeenteraad vraagt zich af of dit wel de eerste prioriteit heeft. „De inwoners van Renesse geven aan dat niet het parkeerterrein, maar de duinovergang aan de Jan van Renesseweg toe is aan een op knapbeurt", zei CDA'er Kees Boo- gerd maandagavond tijdens de commissie Ruimte. Het betonpad over de duinen ver toont veel gebreken. Van sommige betonplaten zijn grote stukken af gebrokkeld. Wethouder Wim Stou- zierikzee - Oud-wethouder Ger van de Velde wordt waarnemend burgemeester in Albrandswaard, onder de rook van Rotterdam. Van de Velde is nu burgemeester van Goedereede. Albrandswaard zit zonder burgemeester nu Ha- rald Bergmann is vertrokken naar D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Middelburg. Zijn opvolger wordt half 2013 benoemd. Van de Velde vertrekt per 1 november. Haar ta ken worden waargenomen door lo co-burgemeester Frans Tollenaar. Per 1 januari worden alle gemeen ten op Goeree-Overflakkee samen gevoegd tot een gemeente. WWW.OESCHANSTUINSCHERMEN.fVJl De Schans Tt Siaenbergssweg 6 4551 BJ Halsteren Tel.: 01 - 686 418 Fas: Q164 - 687 546 Het sluipverkeer dat dwars door Serooskerke rijdt, ontwijkt één (Renesse-Zierikzee) of zeik twee (Renesse-Brouwershaven) stoplichten. Of het sneller is, valt te betwijfelen. Sinds de verkeerslichten zijn vervangen, zijn ze beter op elkaar afgestemd. ten kon het CDA op zijn wenken bedienen. „We zijn de duinover gang zeker niet vergeten. De ge meenteraad kan op hele korte ter mijn een voorstel hierover ver wachten", beloofde Stouten. Op het voorstel voor de opknap beurt van het parkeerterrein nabij hotel De Zeeuwse Stromen rea geerden alle fracties positief Het terrein wordt anders ingedeeld, zo dat tien extra auto's een plek kun nen krijgen. Ook verdwijnt hier en daar wat bebossing en wordt het hele terrein voorzien van een nieuwe laag asfalt. Het terrein moet voor het nieuwe seizoen zijn opgeknapt. Serooskerke wordt over enkele weken als eerste kern op Schou- wen-Duiveland vrijwel geheel vrachtwagenvrij. Als ook de Dorpsweg nog wordt voorzien van verkeersremmers hoopt het dorp eindelijk het sluipverkeer een halt toe te kunnen roepen. door Joeri Wisse Het staat al zeker der tig jaar hoog op het verlanglijstje van de inwoners van Seroos kerke: aanpak van het sluipverkeer door het dorp. „Het enige dat er in al die jaren is gebeurd is de aanleg van een 'pu naise' op de Dorpsweg, een verho ging in de weg toen die toch open moest voor de vervanging van het riool", zegt dorpsraadslid Janny Bom. En natuurlijk werd het dorp net als de rest van Schouwen-Dui- velandse woonkernen bestempeld als '30-kilometerzone'. Bom: „Maar daar trekken veel automobi listen zich niets van aan." Het is voor de driehonderd inwo ners van het dorp te hopen dat de vrachtwagenchauffeurs zich wél wat gaan aantrekken van de ver bodsborden die over een week of vijf worden geplaatst. De roodom- rande borden komen bij de drie toegangswegen naar de dorpskern te staan. Alleen de Dorpsweg is straks nog toegankelijk voor vrachtwagens, om de route tussen de Ridderweg en de Oude Zand weg toegankelijk te houden. Alle andere straten zijn dus als goed is straks verlost van sluipend vrachtverkeer. Daarmee behoren Straks ook zichzelf klemrijdende trucks op het Dorpsplein tot het verleden, hoopt Dirk Sterkenburg. „Zeker als het een auto uit Veenen- daal of Groningen is, hebben ze vaak industrieterrein De Zompe op Serooskerke Walcheren als be stemming. Ik ben toch gepensio neerd, dus als ik ze vast zie zitten help ik ze vaak even", zegt Sterken burg. Hij woont sinds 2010 in voor malige restaurant De Waag aan het Dorpsplein en is sinds begin dit jaar ook lid van de dorpsraad. Vanuit zijn woning kijkt hij pre cies op de bocht met de Nieuwe Prunjeweg die voor vrijwel alle vrachtauto's niet te doen is. „De paaltjes die in de bocht stonden zijn zo vaak omver gereden dat de gemeente ze maar heeft wegge haald." Het gevolg is dat de trucks het rozenplantsoen nu geregeld overhoop rijden. Naast bestuurders die in het 'ver keerde' Serooskerke zijn beland of toeristen die op weg naar Renesse door hun navigatiesysteem door 'Sinds de paaltjes weg zijn rijden vrachtwagens het plantsoen in de bocht overhoop' het dorp worden gestuurd, is er ook nog een categorie automobilis ten die bewust het dorp als sluiproute gebruikt. Omdat deze mensen sneller denken te zijn door de twee verkeerslichten te omzeilen, rijden ze ook niet lang zaam. Sterkenburg: „Dat is voor ons echt uit den boze. In ons dorp moeten kinderen gewoon op straat kunnen spelen." Volgens Sterkenburg zijn er zelfs bedrijven die dagelijks met grote bestelwagens over het Dorpsplein denderen. Collega-dorpsraadslid Janny Bom raakt er bijna moede loos van. „Sluipen door het dorp is echt niet korter, zeker niet sinds de verkeerslichten zijn vervangen en beter op elkaar zijn afgestemd." Om de sluipers in 'gewone' auto's tegen te gaan, heeft verkeersambte- naar Peter de Winter in samen spraak met de dorpsraad een plan uitgewerkt voor drie snelheidsrem mers op de Dorpsweg. Deze hob bels moeten ook de snelheid eruit halen voor bestemmingsverkeer. „Het is een lange, rechte weg waar nu veel te hard wordt gereden." door Piet Kleemans brouwershaven - In het Tonnen- magazijn in Brouwershaven is het zaterdag al Zeeuws wat de klok slaat. Stichting Nie Praete Ma Doe wist dialectzanger Jan Hamelink en troubadour Anja Kopmels uit Kortgene te strikken voor een Zeeuwse avond. Jan Hamelink is geboren en geto gen in Axel. Sinds een paar jaar is hij bezig met het schrijven van ver halen in het dialect Hij speelt trek- harmonica en zingt in het Zeeuws. Hamelink deed in november 2008 mee aan Zing Zeeuws. Anja Kopmels schrijft al liedjes vanaf haar vijftiende. Eerst in het Engels, later in het Zeeuws. De Kortgeense bezingt eigentijdse on derwerpen, maar in elk liedje pro beert ze ook iets te stoppen dat tot nadenken stemt. Met 'Twi Meeu wen' bereikte ze in 2007 de zestien de plaats in de Zeeuwse Top-40. In 2008 was Kopmels een van de zangeressen in De Muur, de Zeeuwse versie van The Wall. In hetzelfde jaar veroverde ze de tweede plaats op het festival Zing Zeeuws in de categorie eigen liede ren met 'Niks Gedae'. De Zeeuwse avond in het Brouwse Tonnenmagazijn begint om 20.00 uur. Reserveren: 0111-401576. oosterland - Muziekvereniging Oosterlands Fanfare verzorgt vrij dag 12 oktober in dorpshuis Oos terhof een uitwisselingsconcert met zustervereniging Euterpe uit sint Maartensdijk. Oosterlands Fanfare opent onder leiding van dirigent René Bogaarts de muzikale avond, met een geva rieerd programma. Na de pauze volgt het optreden van muziekver eniging Euterpe onder leiding van Harrie Bosch. Na afloop van het concert is er in de foyer van het Oosterlandse dorpshuis gelegen heid elkaar te ontmoeten. Het uit wisselingsconcert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42