Geen geldzorgen voor de gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND Smakelijk verhaal bij SBO De Meie Interieur almanak Stilletjes WOENSDAG 10 oktober 2012 21 PZC Serooskerke op slot voor vrachtverkeer 22 en 23 Begroting 2013 laat een overschot van 4,2 miljoen euro zien; belasting alleen verhoogd met inflatiecorrectie door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het gaat Schou- wen-Duiveland financieel voor de wind. De belastingen worden al leen met inflatiecorrectie ver hoogd en de gemeente heeft vol doende vet op de botten om de dreigende bezuinigingen vanuit Den Haag voorlopig te kunnen op vangen. De begroting 2013 laat een eenma lig overschot zien van 4,2 miljoen euro. Dat overschot zal volgens wethouder Ad Verseput van Finan ciën in 2014 wel gehalveerd zijn. Rijksbezui nigingen, decentralisatie van bijvoorbeeld de AWBZ en de wet Werken naar vermogen en de klad in de verkoop van grond en woningen gaan de gemeente veel geld kosten. Verseput waarschuwt daarom de inwoners zich niet rijk te rekenen. „En dat we er" nu zo voor staan komt omdat we de afge lopen jaren tien miljoen hebben bezuinigd", zegt hij. Dat er forse kortingen dreigen van uit het Rijk weerhoudt het college er niet van komend jaar nieuwe za ken op te pakken. Veel projecten zijn al bekend zoals de reconstruc tie Havenplein of de bouw van een nieuw sportcentrum. Nieuw is een extra bijdrage van de gemeente om te voorkomen dat mensen in nood op straat komen te staan. Wethouder Gilles Houte kamer trekt een ton uit om de rijksbezuinigingen op bijvoorbeeld crisisopvang of de blijf-van-mijn- lijfhuizen te compenseren. „Zodat we op Schouwen-Duiveland niet struikelen over mensen op straat." In het jaar 2013 gaat Schou wen-Duiveland ook om tafel met de Walcherse gemeenten om te kij ken naar samenwerking op het ge bied van de reinigingsdienst. „Dat is nog in een pril stadium", zegt wethouder Wim Stouten. „Het zou er in kunnen resulteren dat je dingen samen doet of materieel deelt." In de meest verregaande vorm zou een gemeenschappelijke regeling kunnen ontstaan. De sa menwerking geldt ook op het ge bied van belastingen, iet en er wordt gekeken naar milieu. Ook de uitvoering van de toekomstvi sie Tij van de Toekomst is in de be groting verweven. Dat blijkt onder meer uit de grote aandacht voor watertoerisme, onderzoek naar meer aquacultuur en zilte land bouw en een onderzoek naar een toeristische hoofdstructuur. Toeris tische gebieden moeten onderling verbonden worden. ZIERIKZEE - Ze wisten het zeker: roze yoghurt smaakt stukken beter dan groene. „Terwijl de smaak exact hetzelfde was. Er zat alleen een ander kleurstofje door", vertelt Angelina van Gooi, intern begeleider van SBO De Meie in Zierikzee. In het kader van de kinderboeken week - met het thema Hallo Wereld - werd gisteren op de school een 'smaakfeest' gehou den voor alle kinderen. Ze roken aan en proef den van allerlei soorten voedsel. Van Gooi. „Ze mochten bijvoorbeeld verschillende soor ten brood proeven. Suikerbrood werd het lek kerst gevonden. En roggebrood het minst lek ker." Het smaakfeest werd afgesloten met een gezamenlijke door de kinderen zelf ge maakte lunch. foto Dirk-Jan Gjeltema O Ga verder op GOES Wapens gevonden bij inval in woningen De politie heeft dinsdagochtend vroeg een inval gedaan bij twee wo ningen in Goes-Noord. Daarbij wer den een werpster, boksbeugel en munitie aangetroffen en in beslag genomen. Twee personen zijn aan gehouden, maar zij werden in de loop van de dag weer in vrijheid ge steld. De politie laat in het belang van het onderzoek verder geen na dere informatie los over de zaak. BRESKENS Beloning voor tips over vernielingen Rederij Vroon en de firma Meeu- sen, twee bedrijven die gevestigd zijn aan de Middenhavendam in Breskens, zijn de vele vernielingen aan hun eigendommen zat. In een aantal (recente) gevallen was spra ke van een grote kostenpost. De twee bedrijven loven een beloning van 500 euro uit voor iedereen, die bruikbare informatie over de moge lijke daders kan verstrekken. Tip? redactie@pzc.nl Kleine zwembaden in de regio doen hun best het hoofd financieel boven water te houden door niet enkel school- en conditiezwemmen te pro pageren, maar ook vermaak alspyja- mazwemparty's of, rond Valentijn, Cupido's Swim Party. Het Kruiningse zwembad Den Inkel boekt er althans grote successen mee. Getuige de foto's op internet lokten de ludieke en romantische zwempar tijen heel wat enthousiaste zwem mers naar het bad. Alleen schijnt de belangstelling voor het discozwem- men in Kruiningen ras af te nemen. Het evenement kwam onder vuur van ouders die al te wereldlijke toe standen vermoedden. Nu knipperen de discolichten er nog regelmatig. Maar het geluid staat uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41