Man moet eerlijk delen 21 zeeland 10 Geld natuur vlot besteed Dierenliefde woensdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Politiecontrole op bellen in auto woensdag 10 oktober 2012 A door Guido van der Heijden De in Goes geboren kun stenares Katinka Si- monse, beter bekend als Tinkebell, staat weer in de belangstelling. Ze werkte mee aan een expositie over de aaibaarheid (of juist niet) van sommige dieren. Hiervoor Versierde ze duizend slakken met steentjes en kraaltjes. De slakken zijn levend en wel te bewonderen in de expositie 'Ah, wat lief.' Een journaliste van het AD zag de ingrediënten 'Tinkebell' en 'ver sierde slakken' en had na een tele foontje naar de dierenbescher ming al snel een rel en dus nieuws gecreëerd. Op zich ben ik het van harte eens met de boodschap van Tinkebell. Wanneer het dieren betreft heb ben mensen een dubbele moraal. Een shetlandpony die het ook zon der dekentje in de sneeuw prima stelt, vinden we zielig. Maar met kiloknallers waarachter een mise rabel dierenleven schuilgaat, heb ben we geen probleem. Slakkenkorrels strooien om de hosta te beschermen is heel nor maal, maar o o wat ben je intens gemeen als je een kraaltje op een slak plakt... Mijn sport is handboogschieten. Dat doen we soms in de bossen waar we op een soort piepschui men dieren schieten. Pas hoorde ik nog van een voorval waarbij tij dens een wedstrijd een dieren- vriendin zich met wilde armgeba ren tussen de schutter en een piepschuimen ree wierp, luid roe pend 'je gaat NIET op dit dier schieten!' Ik bedoel maar te zeggen: onder de zogenaamde dierenvrienden heb je zwaar gestoorde mensen. Sinds Tinkebell haar kat binnen stebuiten draaide om er een artis tiek statement mee te maken, is ze wereldberoemd en regent het doodsbedreigingen aan haar adres. De een nog creatiever dan de andere. Ook wat Tinkebell maakte wordt aangedikt. Van de 95 hamsters die ze in bollen liet lopen zou ze eerst hoogstpersoon lijk de ogen uitgelepeld hebben. Wie verzint dat? Dan vraag ik me dus af: wie is hier eigenlijk de echte sadist? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON f pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg 7:0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.n| Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl bedrijven zijn genomineerd voor de award voor meest vrouwvriendelijk Zeeuws bedrijf. Aanmel den kan nog via ergalama@zeelandnetnl door Ondine van der Vleuten Vrouwen verdienen ge middeld zo'n twintig procent minder dan mannen, blijkt uit on derzoek. Bovendien krijgen zij op de arbeidsmarkt te maken met ongelijke behandeling op basis van geslacht. Het ADB 'Zeeland heeft de handen ineen geslagen met Het Zeeuws Vrouwenplatform en de Vereni ging van Vrouwen met een Hoge re Opleiding (WAO) om hun punt onder de aandacht te bren gen. Dat gebeurt met lezingen, een symposium en een prijs voor het meest vrouwvriendelijke bedrijf Drie voorbeelden van ongelijke be handeling uit Zeeland. Discriminatie op de werkplek Een vrouw krijgt twèe uur na haar tewerkstelling op een schip te ho ren dat ze weg moet, omdat ze de mannen zou afleiden. Omdat ze een vrouw is. De voorman kan haar veiligheid niet garanderen, zegt hij, tussen deze mannen die al lang van huis zijn. Achteraf zegt de werkgever dat de vrouw moest vertrekken omdat ze onvoldoende functioneerde. Discriminatie om zwangerschap Een vrouw krijgt te horen dat ze een bepaalde functie niet zal krij gen, omdat ze zwanger is en daar om naar de mening van het be drijf geen opleidingstraject kan vol gen. Aan haar capaciteiten wordt' niet getwijfeld. Loondiscriminatie Waar ligt het aan? Wat kun je als vrouw doen? 5 De Zeeuwse vrouwenorganisatie WAO wil de discussie over discri minatie van vrouwen op de arbeids markt op gang brengen. I Donderdag 11 oktober is er een le zing over dit onderwerp (inloop 19.30 uur, aanvang 20 uur, Sta tionspark 29c in Goes). Sprekers zijn drs. Jet Dominicus van Domini- cus Advocatuur en drs. Leonie Ernst van het Anti Discriminatie Bu reau Zeeland. Vrijdag 14 december spreekt direc teur J. Naafs van de Stichting Via- Zorg over de verschillen tussen mannen en vrouwen in de zorg, vanuit arbeidsperspectieven. Hierbij wordt ook een vergelijking gemaakt met andere sectoren en gefilosofeerd over het 'glazen pla fond'. Is dat er? Hoe breek je het? In 2013 wordt ter afsluiting een minisymposium gehouden. Aanmelden: zeeland@wao.nl Een scholengemeenschap betaalt een lerares minder dan twee man nelijke collega's met hetzelfde ta kenpakket. Het zijn maar enkele van de voor beelden die Leonie Ernst van het Anti Discriminatie Bureau (ADB) Zeeland kent. „Maar wij denken niet in termen als 'mannen tegen vrouwen'", benadrukt ze. „We moeten zij aan zij kijken hoe we dit op kunnen lossen." Het ADB werkt aan een databank met gegevens van vrouwelijke Zeeuwse bestuurders en toezicht houders. Die lijst zal gevraagd en ongevraagd aan organisaties be schikbaar worden gesteld als alter natief voor het 'old boys' net work'. Jet Dominicus van Domini cus Advocatuur licht toe: „Het idee daarvoor is geboren tijdens de laatste Four Freedoms Awards, bij een workshop over vrouwen rechten. Geconstateerd werd dat het in Nederland nog steeds niet goed geregeld is op het gebied van arbeid. De top van het bedrijfsle ven bestaat voor slechts 9 procent uit vrouwen. Er is een flink ver schil in beloning, ook als je corri geert op factoren als deeltijdwer ken. Voor een deel ligt het aan de vrouwen zelf Ze moeten zich niet onder laten sneeuwen. Mannen zijn eerder overtuigd van hun capa citeiten, vrouwen zijn juist ge neigd te bescheiden te zijn." Vrouwen die zich voor de databa se willen aanmelden, kunnen dat doen via het Vrouwenplatform (ergalama@zeelandnet.nl). Vanessa met Jamie (I) en Finley. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (NA28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC. Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig oir t u nadere informatie a MIDDELBURG - De politie contro leert de komende maanden extra op mobiel bellen en sms-en achter het stuur. Donderdag begint voor het derde achtereenvolgende jaar een landelijke WN-campagne, die automobilisten attendeert op het gevaar van die handelingen. Vol gens WN-vöorzitter Karla Peijs overschatten veel bestuurders hun rijvermogen, wanneer ze onder weg met andere dingen bezig zijn. Ze rijden vaak trager en slingeren. MIDDELBURG - Zeeland is van alle provincies het meest voortvarend geweest in het besteden van rijks- geld voor natuur. Van de sinds 2007 beschikbare 241,2 miljoen eu ro heeft Zeeland 220 miljoen uitge geven. Dat is 92 procent. De ande re provincies blijven daarbij ach ter. Gemiddeld is daar 81 procent van het geld dat beschikbaar was uitgegeven. In Zeeland is het natuurgeld onder meer gegaan naar vijftig kilometer aan fietspaden en wandelroutes, herstel van de Staats-Spaanse Li nies, de bunkerroute Valkenisse, Fort Ellewoutsdijk, Fort Ramme- kens, Slot Moermond en de Stoomtrein Goes-Borsele. De regeling voor ontwikkeling van het landelijk gebied (ILG) is inmid dels gesloten. De resterende 21 mil joen kan dus niet meer worden uit gegeven. Wel krijgt Zeeland nog 4 miljoen per jaar voor het beheer van natiiur terreinen. Jaarlijks moet de provincie daar zelf even veel bijleggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2