Piek verwacht in aantal overvallen in Zeeland ieland 127 Hz-studentesj Lezingen blikken vooruit yj Emergis op verkiezingen on VS f leren van praktijk woensdag 10 oktober 2012 In 2013 is het 150 jaar geleden dat de tol op de Westerschelde werd afge kocht. Antwerpen kwam tot bloei. /SWEETDEAUZEEk Laat je huid weer stralen dankzij een uitgebreide gezichtsbehandeling. Bjoetie Salon biedt specifieke INTENSIVE behandelingen met een speciaal masker. De behandeling duurt 90 minuten en wordt aangepast op jouw huidtype. De behandeling bestaat uit een reiniging, peeling, epileren en eventueel ontharen, onzuiverheden verwijderen, massage, een speciaal masker, serum, lipbalm, oogcontourgel en dagcrème. w&wt» ei litis, i le eind Zeeland Laatijë^gpz!cHtT.veer stralen dankzij eend gezichtsbehandelihg Bij Bjixetie SalonJit lërneuzenl prioriteit te geven in plaats van de havens aan de Noordzeekust. Adri Rosendaal Bruggendijk 7 57-plus regeling Zaterdag las ik in uw krant dat de geringe financiële reserve van de provincie wordt veroorzaakt door de '57-plus vertrekregeling van ambtenaren'. Wat is dit voor onzin en wat is dit voor een oneerlijke toestand! De politiek zorgt er voor dat de gewone Nederlander moet door werken tot zijn 67ste, maar voor het eigen personeel maakt men blijkbaar een uitzondering. Als eigenaar van een bedrijf waar mensen zwaar lichamelijk werk verrichten (glashandel) moet ik zorgen dat ze straks in goede ge zondheid hun pensioen van 67 jaar halen. Ik vind deze regeling zeer oneerlijk omdat deze betaald wordt van onze belastingcenten. Als men te veel ambtenaren heeft dan moeten deze ontslagen wor den of omgeschoold. Dan kan met gaan werken in het bedrijfsleven zodat met de opbrengst van de ven nootschapsbelasting er voor zorgt wordt dat straks de pensioenleef tijd niet nog eens naar 70 jaar stijgt. Deze regeling moet onmid dellijk gestopt worden. J.M. Pilaar Oude Diep 4 4465AD Goes boven de 35 uitkomt is redelijk groot omdat vooral in de herfst- en wintermaanden overvallers hun slag slaan. „Het jachtseizoen is weer geopend", waarschuwde Fred Stuij (criminaliteitspreventie) de ondernemers dan ook. Vooral de serie overvallen begin dit jaar op Wacherse horecazaken drijven de politiecijfers op, zo gaf Kasse ook aan. De politie is rede lijk succesvol in het oppakken van overvallers. Tot nu toe is de helft van het aantal overvallen opgelost, aldus Kasse. De landelijke trend wijkt af van die in Zeeland. Landelijk is het aan tal overvallen in de eerste negen maanden van dit jaar juist met acht procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Tot nog toe werden in 2012 1417 overvallen gepleegd. In de eerste drie kwartalen van 2011 was dat aantal nog 1542, aldus het ministe rie van Veiligheid en Justitie. In 2009 werden 2898 overvallen ge pleegd, in 2010 waren dat er 2572. In 2011 kwam de teller uit op 2272 overvallen. Verder is de 'pakkans in vergelijking met 2009 met 50 pro cent gestegen. De monding van de Schelde. nuten, is bedoeld voor studenten die een opleiding volgen aan een hogeschool of universiteit voor vi deo, tv, film of andere multimedia, i Studenten moeten allereerst een projectvoorstel indienen, de gese lecteerden krijgen financiële steun voor het maken van een korte film. De winnende films worden ver toond tijdens het Zeeuwse filmfes tival Film by the Sea en in Cinema zuid in Antwerpen. at£r is ook nog een videowedstrijd voor jongeren van 15 tot 26 jaar, voor het maken van een filmpje van één minuut met een mobiele telefoon. Inschrijven kan vanaf 1 november op de site van het Schel- dejaar 2013. TSHavenschepen Marc Van Peel - die Deal van de dag door Emile Calon DOMBURG - Het aantal roofoverval len dreigt dit jaar hoger uit te ko men dan de afgelopen jaren, aldus plaatsvervangend districtschef Jo- han Kasse van de Zeeuwse politie. Tot en met september hebben er in heel Zeeland 32 overvallen plaats gevonden. Vorig jaar ging het in totaal om 28 overvallen, in 2010 om 35 en in 2009 om 34, zo vertelde hij tijdens een bijeen komst voor ondernemers in Dom- burg. De kans dat het aantal overvallen laatst een filmpje maakte waarin hij een Hollander in de Schelde duwt - is nadrukkelijk uitgesloten van deelname, mede gezien zijn leeftijd. ..'Het is de bedoeling in het Schelde- jaar 2013 meerdere vaartochten over de Schelde en Westerschelde te houden, waardoor de tijden van de befaamde Flandria-boot (Ant- werpen-Vlissingen, vice versa) enigszins zullen herjeVen. rOok komt er een wetenschappe lijk symposium aan de Universi teit van Antwerpen in oktober 2013 waar aandacht zal zijn voor al le aspecten van de rivier, van ecolo gie tot en met economie. •-.'Tal van cultuurevenementen vol gen nog langs de hele Schelde. KLOETINGE - HZ-studenten van de opleiding Social Work kunnen voortaan praktijkervaring opdoen in een nieuwe leerwerkplaats bij Emergis in Kloetinge, een instelling voor geestelijke gezondheidszorg. De leerwerkplaats, die op 31 okto ber officieel geopend wordt, is on dergebracht bij de HAT (housing apart together) van Emergis. Daar wonen 29 cliënten met chronische problemen, die leren om zo zelf standig mogelijk te wonen. Acht tweede- en vierdejaars HZ-studenten nemen na een in- werkperiode de zorg voor de cliën ten over, onder begeleiding van het vaste personeel. MIDDELBURG - Professor Adam Fair- clough van de Universiteit Leiden geeft vanmiddag om 16.00 uur een lezing over de Amerikaanse poli tiek in de filmzaal van de Abdij in Middelburg. Fairclough, die enkele boeken schreef over de burgerrechtenbe weging in de Verenigde Staten, maakt in zijn lezing een vergelij king tussen de ambtstermijnen van president Franklin D. Roose velt en Barack Obama. De lezing is de eerste van drie le zingen die het Roosevelt Study Center houdt in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkie zingen op 6 november. De lezin gen worden allemaal in het Engels gegeven. Kirsten Verdel, die in 2008 bij de staf van het verkiezingsteam van Barack Obama werkte, geeft op 24 oktober een kijkje achter de scher men van de presidentiële campag ne. Professor Scott Lucas van de Universiteit van Birmingham, ex pert in buitenlandbeleid in de VS, blikt op 31 oktober vooruit op de mogelijke veranderingen die in de VS plaatsvinden als Obama al dan niet wordt herkozen. Alle lezingen beginnen om 16.00 uur en zijn gratis toegankelijk. Aanmelden via e-mailadres rsc@zeeland.nl of tele foonnummer 0118-631590.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27