zeeland 125 Beleef de nieuwste trends en laat u inspireren doofde kleurrijke thema's. Lange Noordstraat wil rust na tienen Rechtbank vernietigt vergunning hotel arbeidsmigranten in Rilland Ömce sfeerrijke kers-ts is opeul - J *----.B J, jÉHL .V' ^roenRiJK^ woensdag 10 oktober 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Studenten in het voormalig postkantoor in de Lange Noordstraat prima, maar om tien uur 's avonds moet de tent dicht. Die boodschap is op 'makelaarsbor den' bijna huis-aan-huis te lezen in de Lange Noordstraat en de aan grenzende straten. Het Buurtcomité Lange Noord straat e.o. is tegen de komst van een bar voor studentenvereniging RASA en een budgethotel in het postkantoor. Met de komst van een ontmoetingsplaats voor stu denten kunnen ze wel instemmen, maar die moet dan wel om 22.00 uur de deuren sluiten. Het is de kroeg voor 600 'gasten' die dage lijks tot 02.00 uur 's nachts geo pend is, die het verzet oproept", schrijven Joost Bakker en Hans Overvliet namens het buurtcomité in een verklaring. Volgens de gemeente is een omge vingsvergunning verleend voor on der meer de vestiging van een so ciëteit (met bar), maar de burge meester moet over dë exploitatie vergunning nog een besluit ne men. Die vergunning bepaalt on der welke voorwaarden de socië teit open mag. De studenten gaven onlangs aan de bar alleen op dins dag en donderdag te openen en te denken aan inzet van een surveil lanceteam om te zorgen dat studen ten rustig weggaan na sluitingstijd en niet op straat blijven hangen. Het comité beticht de gemeente er van op slinkse wijze 'harde horeca' toe te staan. Zij vinden dat de stu denten als 'tijdelijke bewoners al les krijgen waar zij recht op me nen te hebben', zonder met de 'permanente bewoners' ruggen- spraak te hebben gehouden. Volgens de gemeente is geen spra ke van een 'juridische kunstgreep'. Tegen het besluit over de exploitie- vergunning kan bezwaar worden aangetekend. door Nadia Berkelder RILLAND - De rechtbank in Middel burg heeft de vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten in het Klooster van Rilland vernie tigd. De gemeente Reimerswaal moet een aantal onderzoeken op nieuw doen. Uitzendbureau De Jager Detache ring hééft in november 2011 van de gemeente een vergunning gekre gen om maximaal 130 arbeidsmi granten in het voormalige hotel on der te brengen. Onterecht, oor deelt de bestuursrechter nu. „For meel wordt het Klooster van Ril land nu illegaal gebruikt", zegt ad vocaat Marco Vermeirssen, die een aantal omwonenden vertegenwoor digt. Omwonenden hebben bezwaar ge maakt tegen de vergunning. Toen bekend werd dat er arbeidsmigran ten in het oude hotel kwamen wo nen, vreesden ze voor overlast. „Nu puntje bij paaltje komt, blijkt dat het met de overlast wel mee valt", zegt Wim Schipper, één van de omwonenden. „Maar dat het nu goed gaat, wil niet zeggen dat het goed blijft gaan." Ondanks de uitspraak van de rech ter, blijven de Portugezen in Ril land wonen. Het college van burge meester en wethouders heeft dins dag besloten om de door de rech ter vereiste onderzoeken - naar de toename van het verkeer, geluidso verlast en parkeren - alsnog te doen en daarna weer een vergun ning te verstrekken. „We zouden naar aanleiding van die uitspraak een verzoek tot hand having kunnen indienen", zegt ad vocaat Vermeirssen. „Maar de rechter wijst dat bijna ze ker af, omdat de gemeente bezig is VLISSINGEN Inbrekers gaan er met iPad vandoor Bij een inbraak in een woning aan de Kievitsprenk in Vlissingen zijn maandag tussen 17.30 uur en 22.00 uur een kluis met inhoud en een iPad gestolen. In de kluis zaten onder meer per soonlijke papieren en munten en sieraden met onbekende waarde. Om binnen te kunnen komen heb ben de inbrekers een ruit van de woning geforceerd. Heinkenszand Jacques Vriens treedt op in De Stenge Kinderboekenschrijver Jaqcues Vriens treedt vandaag op in Hein kenszand. In zijn voorstelling: 'Hoe verzint-ie het toch allemaal' speelt hij toneel, zingt hij en leest hij voor. Kaarten zijn te koop aan de kassa van de Stenge, de Bibliotheek Oosterschelde en bij de Bruna in Heinkenszand. De voorstelling, ge schikt voor kinderen vanaf 7 jaar, is te zien in De Stenge, Stengeplein 1, aanvang: 13.30 en 16.00 uur Eén gemeente doet niet mee aan wifi HEINKENSZAND - Borsele doet als enige Zeeuwse gemeente niet mee aan het Zeeuwse wifi (gratis draad loos internet)-netwerk. Het college vindt deelname te duur. Het dagelijks gemeentebestuur heeft dat ook na een heroverwe ging besloten. 'Er zijn onvoldoen de locaties met concentratie van groepen mensen in de gemeente', is de verklaring van het college. ZOUTELANDE Open Deur Dienst in het dialect In de Catharinakerk in Zoutelande wordt zondag een Open deur dienst gehouden. De dienst begint om 19.00 uur en het thema is 'Ik za't aele'. De meditatie wordt ver zorgd door Frans van der Heijde in het Walchers dialect. Een week na de kustmarathon wordt stilgestaan bij de verhouding tussen sport en de bijbelse boodschap. Eddy van den Akker uit Serooskerke verleent muzikale medewerking. &&SS>GSS!&iiX8£> met het legaliseren van de situatie door alsnog een vergunning te ver strekken. Het gemeentebestuur had er trouwens ook voor kunnen kiezen om geen vergunning te ver lenen." Al sinds het begin is er ophef ge weest over de huisvesting van de Portugezen in het Klooster van Ril land: eerst toen het plan bekend werd en daarna toe het hotel al door De Jager Detachering werd ge bruikt voordat de gemeente de ver gunning verleende. Omwonenden protesteerden daar tegen, maar de gemeente wilde niet optreden. De rechter gaf de ge meente daar gelijk in. De vergun ning werd per 1 december 2011 ver leend. De omwonenden verloren vervol gens het kort geding dat ze aan spanden tegen de verleende ver gunning. ma 4 - t* v ,.y' [tötlï inAÏ er leeft GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur HOREqA De protestborden in de Lange Noordstraat hangen bijna huis-aan-huis. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25