Verlost van zwaar vrachtverkeer Betaal nu 50% en de andere helft begin 2015 241 zeeland m Vikingen beheersen Zoutelande Jarenlang renteloos rijplezier Let op! Geld lenen kost geld gJÊ De Hyundai ilO nu met 50/50 Deal! Directeur BOEi genomineerd woensdag 10 oktober 2012 !as95s&ssKeasssmsssass&iesa&msis<a»x9&jsKBaasBSBim^ 9imm&as>f!sss!^^ASS93esmz^j^««ss^ixssi!m9«s9s& Nieuwe oprit betekent minder overlast voor aanwonenden Nieuwe Rijksweg langs 's-Heer Arendskerke HEINKENSZAND - Aanwonenden van de Nieuwe Rijksweg langs 's Heer-Arendskerke zijn over een paar jaar eindelijk verlost van het doorgaande zware vrachtverkeer vanaf de Sloeweg. Het verkeer vanaf de Sloeweg kan dan niet meer rechtdoor rijden naar 's Heer-Arendskerke en Goes maar wordt via een nieuwe oprit rechtstreeks de A58 opgestuurd. Verkeer dat toch binnendoor wil blijven rijden naar 's-Heer-Arends- kerke kan dat nog wel, maar alleen via een veel omslachtiger manier. Automobilisten moeten dan de A58 op om vervolgens de nieuwe afslag Drieweg bij Heinkenszand te nemen. Via de Drieweg gaat het dan over de Noordzakweg naar 's Heer-Arendskerke. Om te voorkomen dat automobilis ten vanaf de Sloeweg toch recht door blijven rijden wordt het deel van de Sloeweg tussen de A58 en het viaduct over de Noordzakweg afgegraven. Het zand wordt ge bruikt in de Sloeweg. Deze ingrijpende wijziging in de verkeersafwikkeling is onderdeel van de verdubbeling van de Sloe weg. „Bewoners van de Nieuwe Rijksweg voeren al jaren lang actie om het doorgaande vrachtverkeer te weren. Door de afsluiting van dat deel van de Sloeweg komen wij tegemoet aan deze bezwaren", zegt Jan Bakx, projectieider van de verdubbeling van de Sloeweg. De 'keiharde' knip in de Sloeweg komt ook voort uit de verwachte fikse toename van het verkeer als de verdubbeling van deze weg een feit is. De gemeente Goes heeft in het gemeentelijk vervoersplan uit 2005 al geanticipeerd op deze ver keersmaatregel. „De verdubbeling van de Sloeweg leidt tot meer verkeer. Wij vinden daarom ook dat het verkeer over Wegen die verdwijnen Nieuwe toe-en afritten en rotondes de A58 moet rijden", zegt wethou der Loes Meeuwisse. De verdubbeling van de Sloeweg en de daarbij horende verkeers maatregelen zijn bijna besteks- klaar. De projectleider hoopt daar TIEWTHinKinG. IMMMHÏIEJPIiHEW POSSIBILITIES. MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., nOORDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUnDSEnWEG 39, TEL. 0113 - 602000. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,2 - 5,5 (1/100 km) 23,8 - 18,2 (km/1); CO, - emissie: 99 - 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. CS 14% www.hyundai.nl BKR TE HÉL. PRIJS- El om eind 2013 of begin 2014 met de daadwerkelijke aanleg te beginnen maar dat is nog lang niet zeker. De provincie heeft tot op heden slechts een fractie van de benodig de zeventig hectare grond in bezit. De provincie is daarom begonnen met de voorbereiding van een ont eigeningsprocedure maar Bakx hoopt dat het niet zo ver zal ko men. „Want dan zijn we zeker twee jaar verder voordat we met de werkzaamheden kunnen begin nen", zei hij zaterdag in deze krant Zodra de verdubbeling klaar is verwacht Bakx een behoorlijk af name van het sluipverkeer door de Zak van Zuid-Beveland. De capaci teit van de Sloeweg neemt immers toe. Dat is goed nieuws voor de schoolgaande jeugd van Heinkens zand naar Goes. Hun route wordt nu als sluiproute naar Goes ge bruikt. ZOUTELANDE - Zoutelande staat za terdag in het teken van de Vikin gen tijdens de Vikingendag, georga niseerd door de Stichting Zoutelan de Actief in samenwerking met de provincie. De diverse activiteiten sluiten aan bij het Zeeuws Jaar van het water. Het programma begint om 12.00 uur met Vikingspelen voor de kin deren in de Langstraat Zij kunnen onder meer touwtrekken, arm- worstelen en spijkerslaan. De shan- tykoren Het Veerse Scheepstuig en Veere en Voor de mast uit Katwijk treden tussen 13 en 17 uur op in de Langstraat. In diverse tenten worden Zapas (Zeeuwse tapas), mosselen en oes ters gemaakt Daarnaast zijn er pro ducten als zeekraaljenever, vissoep en mayonaise met zeekraal. Na tuur Entertainment biedt een pro gramma op het strand en de mo len is geopend voor publiek. De Stichting Bunkerbehoud geeft een presentatie in de Catharinakerk en laat een huifkar rijden tussen de kerk en de bunkers. Tiny Polder man houdt om 19.30 uur een le zing in de kerk en Reginald Peene treedt op vanaf 20.30 uur. Vuur werk besluit de dag om 22.30 uur. VLISSINGEN - Sylvia Pijnenborg, projectmanager bij BOEi (Nationa le Maatschappij tot Behoud, Ont wikkeling en Exploitatie van Indus trieel Erfgoed) is genomineerd als 'vastgoedvrouw van het jaar' bij de organisatie DWire, netwerk voor vrouwen werkzaam in de commer ciële vastgoedsector. BOEi is de organisatie die al jaren met de gemeente Vlissingen in ge sprek is over aankoop en exploita tie van de Timmerfabriek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24