and23 Onderzoek Chinese restaurants niet gesloten Middelburgers vreemd voor elkaar, Veerse kust is toneel maar straks wel diep in gesprek van het WK Kustvissen Maarten van Poppel woensdag 10 oktober 2012 DOMBURG Website meldt toename hotelgasten De afgelopen maand was Domburg een veel gezochte bestemming on der Nederlandse reizigers. Dit meldt de boekingssite Ho- tels.com. In september zag de boekingssite het aantal zoekopdrachten naar ho telovernachtingen in Domburg met 243 procent toenemen ten op zichte van een jaar geleden. De kustplaats was daarmee de sterkst stijgendé bestemming in eigen land. VEERE Tennisvereniging opent minibaan De Tennisvereniging Veere opent vrijdag haar nieuwe minibaan. De aanleg van de baan is vorige week gestart. Rond 18.00 uur zullen de jeugdle den van TV Veere de openingshan deling verrichten. De vereniging in Veere mag zich in een toenemende belangstelling ver heugen. Tennisvereniging Veere heeft de grens van 200 leden be reikt. Onder die leden bevinden zich 50 jeugdleden. DOMBURG Concert Mandoline en Gitaar Orkest Het Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest, onder leiding van Marina Eckhardt, treedt vrijdag op in de Grote Kerk te Domburg. Het orkest brengt een afwisselend dansant programma met werken van onder anderen Bach, Schosta- kovitch en Piazzolla. Mandoline-ac- cordeonduo Follie a deux verleent zijn medewerking. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. SEROOSKERKE Dahlia-avond bij Groei Bloei De Walcherse afdeling van Groei 8c Bloei organiseert morgen een spe ciale avond over dahlia's. Dat ge beurt in de Zandput in Seroosker- ke, vanaf 19.30 uur. Een deskundige komt vertellen hoe van een klein dahliazaadje of dahliaknolletjes een dahliashow- bloem gemaakt kan worden, hoe het vermeerderen gaat, het creëren van nieuwe soorten en hoe ze het best kunnen overwinteren. Amanda Priem maakte dit voorjaar een overval mee. Zondagavond 20 maart kwam tegen negen uur een man het Chinese restaurant Oriental Garden van haar ouders aan de Schuttestraat in Koudekerke bin nen. Ze dacht in eerste instantie dat het om een late klant ging die nog snel even wat eten kwam ha len. Hoewel er op dat moment al enkele Chinese restaurants waren overvallen, was ze niet verontrust. Dat veranderde toen de man een wapen trok en geld eiste. „Ik ver stijfde." De man, blank en een groot postuur, was volgens haar ge haast en agressief. Ze deed wat hij vroeg waarna hij vertrok. Op dat moment waren al flink wat Chinese restaurants op Walcheren overvallen. In Middelburg, Vlissin- gen en Oost-Souburg. Na de over val op Oriental Garden stopte de reeks overvallen op Walcherse Chi nese restaurants. Waarom? Dat weet de politie niet. Sjaak Poppe sluit niet uit dat de politie tijdens het onderzoek naar die overvallen 'te dicht bij hem is gekomen', waardoor de man het raadzaam vond om niet langer restaurants te overvallen. Plaatsvervangend districtschef Jo- han Kasse laat weten dat het on derzoek naar de man niet wordt gestaakt. „In tegenstelling tot som mige andere politiedistricten blij ven wij aan dit soort zaken wer ken." De Zeeuwse politie heeft een spe ciaal overvallenteam dat, aldus Kas se, blijft speuren naar mogelijkhe den om daders op te pakken. Na de overval op het AH-fïliaal in Vlissingen, vorige week maandag, doet de politie onderzoek. foto Roland de Jong Volgens Maarten van Poppel, projectleider overval len bij de politie, worden heel veel overvallen opge lost dankzij DN A-sporen. „Blijf weg na een overval uit de ruimten die overvallers hebben gebruikt zo dat wij die sporen veilig kunnen stellen." Bij 48 procent van de roofovervallen wordt een vuurwapen gebruikt. Dat aantal neemt af, aldus plaatsvervangend districtchef Johan Kasse. In 30 pro cent wordt een slag of steekwapen gebruikt door Henk Postma MIDDELBURG - Het idee komt uit New York, telt in Nederland al ve le tientallen navolgers, en is nu ook naar Middelburg overgewaaid: mensen met elkaar aan de praat zien te krijgen die gewoonlijk langs elkaar heen leven. In New York gebeurde dat na de aanslag op de Twin Towers. Brand weerman of moslim, winkelier of christen, bankier of atheïst, plotse ling raakten ze met elkaar in ge sprek. Op donderdag 8 november, De Dag van de Dialoog, gaat zoiets ook in Middelburg gebeuren. Er staan daar dan her en der tafels: in kroegen, huiskamers, bedrijven en scholen. Daar zitten mensen om heen met uiteenlopende achter gronden, om met elkaar in gesprek te geraken, nieuwe inzichten op te doen, en - wie weet - samen nog eens iets te ondernemen. Er is gekozen voor één gesprekson derwerp: 'Je thuis voelen'. Per tafel treedt een gespreksleider op. Die heeft 'uitdagende vragen' paraat, bedoeld om dromen op tafel te krijgen, en wat daarvan in directe omgeving kan worden waarge maakt. Het initiatief komt van een vijftal Middelburgers, die vorig jaar al eens zo'n Dag meemaakten op Schouwen-Duiveland. „Verspreid over heel Middelburg hopen we vijfentwintig tafels te organise ren", zegt Margot Verhagen, die als coördinator optreedt. Ze is druk met het werven van deelnemers, en vooral ook gespreksleiders, die elk hun eigen tafel kunnen organi seren, liefst met zes tot acht deelne mers eromheen. Op 26 of 29 okto ber vinden voor gespreksleiders trainingsbijeenkomsten plaats. Margot Verhagen wil haar eigen droom al wel op tafel leggen: „Dat dit initiatief zich als een olievlek uitbreidt." www.middelburgindialoog.nl door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - Drie Zeeuwse top- vissers maken deel uit van de vrou- wenploeg die volgende week deel neemt aan het WK kustvissen aan de Veerse kust Het vijfkoppige team bestaat uit de Westkapelse Christel Verhage, Linda van de Velde uit Scherpenis- se, Sylvia Wesdorp uit Stavenisse, Wilma van Eekeren uit Halsteren en Miranda Verschuren uit Don gen. Het WK voor heren speelt zich eveneens aan de Walcherse kust af In dat team zitten geen Zeeuwse deelnemers. Er doen in totaal zestien teams mee uit evenzoveel landen, waar onder Brazilië, Zuid-Afrika en Tu nesië. Elf landen sturen ook een vrouwenteam. De officiële opening van het WK is zondag om 16.15 uur in Veere in de Grote kerk. Daar worden alle teams officieel ontvangen. Vooraf gaand gaan de deelnemers om 15.30 uur in een vlaggenparade door het stadje vanaf het Oranje plein. De wedstrijden beginnen dinsdag 16 oktober. Er wordt ge vist op de stranden voor West duin, bij Domburg en tussen Zou- telande en Westkapelle. Vrijdaga vond om 18.00 uur is duidelijk wie de wereldkampioen geworden is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23