Geen sporthal in Machinefabriek Japanse hybride graaft stil 1 Politie neemt wapens Dn beslag bij invallen WALCHEREN Interieur almanak Stilletjes WOENSDAG 10 oktober 2012 21 De jacht is weer geopend Bezuinigingsdrift dupeert 22 en 23 kinderen 24 en 25 Gemeente Vlissingen is gevoelig voor bezwaar van de Schelde door Wendy Wagenmakers vlissingen - Het plan van Vita Event om een vrijetijdscentrum te maken in de Machinefabriek in Vlissingen, gaat voorlopig niet door. Ook de vergunning voor de ijsbaan is flink ingeperkt. Evenementenbureau Vita Event uit Middelburg zou in één van de drie hallen van de Machinefabriek in de winter een ijsbaan van 1800 vierkante meter aanleggen, in het voorjaar een zandvloer voor strandsporten, in de zomer een hindernisbaan en gedurende het hele jaar klimmuren. Maar de Schelde heeft bezwaar ge maakt. „Omdat wij met de ge meente Vlissingen in gesprek zijn over het inkrimpen van de Machi nefabriek", legt vastgoeddirecteur Bert van Hoepen van de Schelde uit. „Het maakt ons niet uit wie er de fabriek gaat huren, want die is niet meer van ons. Maar als de ge meente een vergunning voor enke le jaren verleent, dan blokkeert ze onze gedachtegang over de omge ving. Wij willen dat er meer ruim te ontstaat. Daarom hebben we ook bezwaar gemaakt tegen stu dentenhuisvesting tegen de gevel van de Machinefabriek." Daar heeft de gemeente naar ge luisterd; de huisvesting komt er gens anders op het Scheldeterrein. En ook nu doet de gemeente, die aanvankelijk nog zo verheugd rea geerde op de plannen, wat de Schelde vraagt: de aangevraagde vergunning voor vijf jaar evene menten is even opzij geschoven, tot het college een besluit heeft ge nomen. Een tijdelijke vergunning voor vier maanden kan Vita Event al wel krijgen. Patrick Gabriëlse van Vita Event baalt van de hele gang van zaken. „We hadden al veel sportinstan- ties in Zeeland enthousiast gekre gen voor het vrijetijdscentrum. Ge lukkig loopt het plan niet weg. Zo dra er toestemming is, gaan we er voor. Het kan nergens anders zo mooi als in de Machinefabriek." Wat de ijsbaan betreft is Gabriëlse al overgestapt naar plan B. „We hebben besloten niet een baan te huren, maar te kopen. Veel effi ciënter. Stel dat we in Vlissingen volgend jaar helemaal geen vergun ning krijgen, dan kunnen we er al tijd nog mee naar Middelburg. Het wordt wel een kleinere ijsbaan, van duizend vierkante meter." Schaatsliefhebbers kunnen die van af 24 november in de Machinefa briek betreden, tot 4 maart. door Luc Oggel GOES - Op De Weitjes, naast de brandweerkazerne in Goes, wordt momenteel grondwerk verricht voor de nieuwbouw van het Goe- se Lyceum. Dat gebeurt onder met een bijzondere graafmachine. Het gaat om een hydraulische hybride machine van Komatsu, de eerste en op dit moment enige in Zee land. Timmerman uit Middelburg, dealer in Zeeland voor het Japanse merk, heeft: de graafmachine be schikbaar gesteld aan Markusse dat het grondwerk verricht. Het bij zondere aan de machine is dat hij de energie die vrijkomt bij het be dienen van de zwenkarm opslaat in een accu en die energie wordt vervolgens direct weer hergeT bruikt. Dat levert een flinke brand stofbesparing op, van zo'n acht li ter per uur. Logischerwijs is dat weer gunstig voor de co2-uitstoot en de machine is ook nog eens stil ler. „Normaal heeft zo'n machine zes cilinders, deze hybride kranen heb ben er maar vier nodig", zegt ac countmanager Martijn van den Biggelaar van Timmerman. Het be drijf wil het Japanse merk in Zee land in de markt zetten. De reac ties op de machine zijn tot nu toe erg positief „Net als bij een auto komt hier ook emotie bij kijken. Het moet lekker werken." Ga verder op Hvnv.p/cwonen.ul mxatxesasams ©®ae®©®»«« Tip? redactie@pzc.nl goes - De politie heeft dinsdag ochtend vroeg een inval gedaan in twee woningen in Goes-Noord. Dat gebeurde in verband met ver denking van overtreding van de wapenwet. Bij doorzoeking van de woningen werden een werpster, boksbeugel en munitie aangetrof fen en in beslag genomen. Twee personen zijn aangehouden, maar zij werden in de loop van de dag weer in vrijheid gesteld. De politie laat in het belang van het onder zoek geen nadere informatie los over de zaak, bijvoorbeeld over de straat waar de huizen staan. Kleine zwembaden in de regio doen hun best het hoofdjinancieel boven water te houden door niet enkel school- en conditiezwemmen te pro pageren, maar ook vermaak alspyja- mazwemparty's of, rond Valentijn, Cupido's Swim Party. Het Kruiningse zwembad Den Inkel boekt er althans grote successen mee. Getuige de foto's op internet lokten de ludieke en romantische zwempar tijen heel wat enthousiaste zwem mers naar het bad. Alleen schijnt de belangstelling voor het discozwem- men in Kruiningen ras af te nemen. Het evenement kwam onder vuur van ouders die al te wereldlijke toe standen vermoedden. Nu knipperen de discolichten er nog regelmatig. Maar het geluid staat uit. life* :^ll§ - 4-tT*. v Tt m i - - m J De Komatsu hybride graafmachine, de eerste en enige in Zeeland, in actie op De Weitjes waar Goese Lyceum. grondwerk wordt verricht voor de nieuwbouw van Het foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21