Vernietigend rapport over De Feijter Zelf scène schrijven van boek ZEEUWS-VLAANDEREN Tot 13.00 uur mórgenmiddag! DINSDAG 9 oktober 2012 17 Vrijdag.tweede editie van Listen Up! 18 en 19 Curator: 'Bedrijfsleiding niet berekend op taak, aanleiding om rol bestuurders onder de loep te nemen' door Henk Boot TERNEUZEN - Er was van alles mis bij de failliet verklaarde Holding De Feijter Groep, thuis in grond- weg- en waterbouw en dijken, uit Terneuzen en Biervliet. De be drijfsleiding was, zo concludeert ze feitelijk zeifin een reorganisatie plan, niet berekend op haar taak. 'Ze had geen greep op de project planning, het machinepark was te duur, de personeelskosten waren door Martojn de Koning CADZAND - Meeschrijven aan een avonturenboek: dat moet voor kin deren een spannend idee zijn. Leerlingen van de hoogste groe pen van de basisscholen uit Cad- zand en Retranchement kregen maandag van schrijfster Marie Louise Osté te horen hoe ze dat kunnen doen. Osté is schrijfdocente en auteur van het boek Zeeuwse Jongens, over een groepje kinderen dat avonturen beleeft aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. De schrijfster wil een tweede deel ma ken en vraagt daar nu hulp bij. Ie dereen mag meedoen, maar de leerlingen die Osté op bezoek kre gen, hebben wél een kleine voor sprong: zij hoorden al alles over de opbouw van verhalen en over hoe je begint met het schrijven van een scène. Het tweede deel moet volgend jaar uitkomen. Vandaag gaat Osté nog op bezoek bij leerlingen van scholen uit Bres- kens, Hoofdplaat, Schoondijlce en IJzendijke. Overigens mag iedereen ideeën aandragen en scènes inleveren voor het nieuwe boek, benadrukt Osté. „Ook ouderen, als ze zich maar kunnen inleven in de wereld van tien- tot veertienjarigen." Meer informatie op: www.facebook.com/zeeuwsejongens te hoog en de boekhouding en de controle schoten tekort.' Dat staat te lezen in het tweede faillisse- mentsverslag van curator mr. J. de Meester over enige failliete doch terondernemingen van de hol ding. Er is volgens hem zelfs aanleiding om de rol van de bestuurders M. de Feijter en A. Colijn nader te on derzoeken. De Meester vraagt zich af of de be stellingen en bestedingen per 1 ja nuari 2012 nog wel verantwoord mmS 2 iSf 7 ï®5® waren. Toen tekende zich het fi nanciële debacle al af De Rabo bank Oosterschelde uit Goes had in juli 2011 al aangekondigd het maximale krediet van 4,5 miljoen terug te draaien naar 2,5 miljoen per april 2012. Eind 2011 bedroeg het krediet nog steeds 4,5 miljoen. De Holding De Feijter Groep zit nu met een schuld van 12,5 miljoen euro aan banken en handelspartners. Het ziet ernaar uit dat met name die laatste leveranciers naar hun geld kunnen fluiten. De banken (naast Rabo ook ING) hebben hun vorderingen, resp. bijna 7 mil joen en 1,75 miljoen deels veilig ge steld met hypotheken en pand rechten. Uit onderzoeken van BDO Accoun tants en Belastingadviseurs BV be gin dit jaar blijkt dat De Feijter in feite een te grote broek heeft aan getrokken. Er is veel voorgefinan cierd om projecten te kunnen uit voeren. Maar dat bleek uiteindelijk onverantwoord, stelt de curator. „Ze schreven net als veel colle ga-ondernemingen voor te lage prijzen in. Dat betekent dat ze niet of onvoldoende winst maakten. En ze probeerden door nieuwe op drachten te scoren het ene met het andere gat te dichten. Ze hadden daar meer oog voor dan voor hun administratie". De Feijter Groep werd op 24 april failliet verklaard. Dat leidde tot opschudding in de regio. Het grondverzetbedrijf stond bekend als een groeiende en bloeiende onderneming. TERNEUZEN Trekking 10 oktober Staatsloterij Wijkonderzoek naar volksgezondheid Terneuzen wil in beeld krijgen hoe het is gesteld met de volksgezond heid per wijk. De gemeente gaat daarmee een stap verder dan alle andere gemeenten in Zeeland die meedoen aan een onderzoek van de GGD. Terneuzen heeft hiervoor gekozen, omdat de gezondheidstoe stand van bewoners per wijk kan verschillen. Ook wordt extra inge zoomd op milieuhinder. OOSTBURG Geen terreinauto's meer op stranden Evenementen met vierwielaange- dreven voertuigen (fourwheeldri- ves) zijn voortaan taboe op West- Zeeuws-Vlaamse stranden. Tot vo rig jaar waren er af en toe van zul ke activiteiten. Een nieuwe aan vraag door stichting 4x4 is nu door het Sluise college van B en W afge wezen. Zo'n evenement passen, al dus een woordvoerster, niet meer in het strandbeleid. Ga verder op www.pzewoneii.iil Leerlingen uit Cadzand en Retranchement luisteren naar Marie Louise Osté.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53