Misbruikzaak raakt diep 249 Provincie Zeeland laat 211 medewerkers gaan PZC Walvis trekt haaien aan Plan knvb voor acceptatie homo KR AS. NU DINSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT-editie: Walcheren I Rustig 9 oktober 2012 I 254e jaargang nr. 239 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 herfstweer, 14° BUITEN Door de verdieping komt er meer modder de haven binnen BINNENLAND Nog meer bezuinigen brengt defensie schade toe 10en11 Ervaringen slachtoffers vormen basis eindrapport commissie Samson DEN HAAG - Een 8o-jarige vrouw die jarenlang haar mond had ge houden over het seksueel mis bruik tijdens haar jeugd. „Nu snapt u wel waarom ik zelf geen kinderen heb", zei ze tegen Rieke Samson, voorzitter van de commis sie die onderzoek deed naar mis bruik van kinderen in instellingen en pleeggezinnen. „Dat raakt", zei Samson gisteren. Ook verhalen over kinderen van 2 jaar oud die al zijn misbruikt en niemand heb ben om te vertrouwen, kwamen bij de commissie hard aan. Meer dan 800 mensen meldden zich bij de commissie om te verha len over het heftige en vaak jaren lange misbruik dat zij hebben mee gemaakt. Hun ervaringen vormen de basis voor het eindrapport van de commissie, dat gisteren werd ge presenteerd. Volgens de commissie hebben ve len gefaald. De overheid, omdat die de verantwoordelijkheid te lang bij de sector heeft laten lig gen. De Inspectie Jeugdzorg, om dat die onvoldoende toezicht heeft gehouden en niet streng genoeg is geweest. Ook Jeugdzorg zelf heeft fouten gemaakt: seksueel misbruik werd jarenlang in de doofpot ge stopt en is nog altijd een zeer moeilijk bespreekbaar onderwerp. Bovendien schuilt er nog een risi co in de toekomst: vanaf 2015 wor den de gemeenten verantwoorde lijk voor de jeugdzorg, terwijl ze daar volgens de commissie lang niet allemaal klaar voor zijn. Kin derombudsman Mare Dullaert stel de dat dit 'bijna een experiment met kinderen is' en waarschuwde dat het nog te vroeg is voor decen tralisatie. Hij wil eerst dat Jeugd zorg en de gemeenten orde op za ken hebben gesteld. pagina 4 en 5: excuses jeugdzorg ZEIST - De KNVB presenteert don derdag in Utrecht een plan waar door homoseksualiteit in de voet balsport meer geaccepteerd zou moeten worden. Minister Edith Schippers (Volksgezondheid) krijgt het plan overhandigd door KNVB-voorzitter Michael van Praag. ADO Den Haag en MW Maas tricht zijn ook aanwezig. Deze twee clubs uit het betaalde voetbal hebben het onderwerp homo-ac ceptatie al enige tijd op de kaart en hiertoe al actie ondernomen. KAAPSTAD - Hulpverleners meten de lengte van een gestrande walvis bij Muizenberg in Zuid-Afri- ka. Het strand van Muizenberg - bij Kaapstad - was gisteren gesloten om rampenteams gelegen heid te geven de walvis te bergen. Omdat het kar kas de aandacht trok van haaien werd het pu- ffiSüMBKS Stedentrip - Hilton Hotel Garden Inn 3/4/5 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 13/10/12 t/m 20/10/12 super last minute zéér voordelig! verblijf in het ideaal gelegen 4-sterren Hotel Hilton Garden Inn nabij het centrum tips: bezoek het San Marcoplein met de basiliek en de klokkentoren, het indrukwekkende Dogenpaleis, de Brug der Zuchten, de Rialtobrug of maak een gondeltocht over de Canal Grande Zie www.kras.nl/38363 waarom zou je meer betalen siv "agen vanaf MIDDELBURG - De reorganisatie van de provincie Zeeland betekent het vertrek van. 211 ambtenaren. De meerderheid (163) maakt gebruik van de vrijwillige vertrekregeling voor medewerkers van 57 jaar en ouder. Daarnaast gaan nog eens 25 ambte naren met vervroegd pensioen en wordt van 23 mensen het tijdelijk contract niet verlengd. Uiteindelijk DE STELLING Nederland kan niet zonder sterk leger zie pagina 10 en 11 Reageer op pzc.nl UW MENING 315 reacties Excuses jeugdzorg bij lange na niet voldoende bliek, dat zich ondanks het verbod toch op het strand begaf, gewaarschuwd niet het water in te gaan. foto Schalk van Zuydam/AP blijven er binnen de afgeslankte or ganisatie nog zo'n 500 banen over. De werkplekken worden geconcen treerd in de Abdij. De drie bijge bouwen (Het Groene Woud, De Burg en een verdieping van het waterschapskantoor) worden verla ten. Per 1 januari moet de nieuwe organisatie er staan. pagina 2 en 3: spaarpot provincie raakt gevaarlijk leeg; commentaar Word ook abonnee! Zie bón op pagina 2 of bel 088-013 9910 shtiiósshssssso11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1