Veere verhangt borden GWKi 181 zeeland Vlissinger (24) gepakt Peuterspeelzaal in Crijpskerke na ernstige bedreiging sluit de deuren voorlopig niet dinsdag 9 oktober 2012 door Henk Postma Welkom namens de kerken! Met de groeten van de winkeliers, de hoteliers en natuurlijk ook de kermisexploitan ten. Welkom ook op onze brade rie, onze strandloop, ons muziek festival of ringrijdersfeest! Bij zowat ieder Veers dorp tref je ze aan: schots en scheef langs de weg geparkeerde borden die de passant uitnodigend toeschreeu wen dat er iets bijzonders is te be leven. Dit jaar voor het laatst. Na dat de gemeente een goed deel van de drieduizend verkeersbor den als onkruid uit de bermen liet weg schoffelen, verdwijnen nu ook alle welkomst- en aankondi gingsborden. Gelijktijdig wordt het overgrote deel van de bijna zes honderd toeristische wegwijzers neergehaald. Want het is een 'rommeltje' gewor den. Van de drieduizend verkeers borden zijn al 870 overbodige exemplaren van straat gehaald. De komende maanden gaat de bijl in de rest van het straatmeubilair. Die raakt vrijwel alle andere aan duidingen langs de Veerse wegen. Daar komt wel wat voor terug. De wirwar aan 560 toeristische weg wijzers maakt plaats voor 160 ge lijkvormige bordjes, allemaal met een brüine achtergrondkleur. Daarnaast is voor elk van de der tien woonkernen een nieuw wel komstbord in de maak, met daar op een karakteristieke afbeelding van het desbetreffende dorp of stadje. Langs elke invalsweg wordt zo'n bord geplaatst. Onder de af beeldingen is ruimte voor de aan kondiging van kerkdiensten en eve nementen., Volgens Huub van de Zan- de, hoofd van de gemeente lijke dienst Openbare Ruimte, zijn de nieuwe borden ontworpen in goed overleg met dorpsraden, kerken en onderne- spraak met de woonkernen. In elk er op toe dat evenementen tijdig gen wanneer een evenement voor- bij een Italiaans bedrijf. Het is de mersorganisaties. Het beheer komt dorp of stadje is daar een contact- worden aangekondigd en meteen bij is. bedoeling de nieuwe borden nog in handen van Orionis in samen- persoon voor aangesteld. Die ziet weer worden verwijderd of vervan- De afbeeldingen zijn in de maak voor kerst te plaatsen. Of dat lukt, door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Een 24-jarige Vlissin ger is maandag rond 10.25 uur aan gehouden in zijn woonplaats. Hij wordt verdacht van een ernstige bedreiging tegen een Vlissingse vrouw van 25, aldus de politie. De bedreiging zou zondag zijn geuit. De vrouw deed er maandag ochtend aangifte van op het poli tiebureau in Vlissingen. Vanwege de ernst van de bedreiging liet de politie de Regionale Ondersteu ningsgroep naar Vlissingen komen om de man aan te houden. Dat team bestaat uit extra getrainde po litieagenten uit heel Zeeland. Zij komen in actie wanneer er sprake is van een bedreiging. Vanwege de veiligheid handelt de gewone wijk- politie dat niet zelf af. Aanvankelijk dacht de politie dat de mannen voor de aanhouding op de HZ aan de Edisonweg moes ten zijn, waardoor ze daar in kogel vrije vesten verschenen. Maar later bleek dat de verdachte zich be vond op hogeschoollocatie aan de boulevard. Vlak daarachter, in de Trompweg, kon de man worden ingerekend. De oorzaak van de bedreiging zou volgens de politie 'kunnen' liggen in de relationele sfeer. Zij verricht verder onderzoek. De man zit vast. door Annemarie Zevenbergen GRIJPSKERKE - De voorgenomen sluiting van de peuterspeelzaal 't Hummelhoekje in Grijpskerke eind van dit jaar is in ieder geval uitgesteld tot 1 juli volgend jaar. Kinderopvang Walcheren (KOW) wil de speelzaal sluiten omdat er op termijn te weinig peuters voor zouden zijn. Momenteel zitten er negen kinderen op de peuterspeel zaal. Het minimumaantal kinde ren, van nul tot en met drie jaar, ligt op acht. Op basis van progno ses wordt die ondergrens in de loop van 2013 pas bereikt. Veere meent dat een directe sluiting nu nog niet noodzakelijk is. B en W willen daarom de peuterspeelzaal langer openhouden en daarna be kijken wat of de zaal alsnog defini tief dichtgaat Tijdens een informatiebijeen komst in Grijpskerke over de toe komst van de peuterspeelzaal spra ken diverse ouders de wens uit dat de gemeente de toekomstige ont wikkelingen in het onderwijs en de kinderopvang in de gemeente meeneemt in haar beslissing vol gend jaar juli Ze doelen op de ont wikkelingen die zijn genoemd in het concept spreidingsplan Onder wijs en Opvang in Veere. Daarin komt de toekomst van zowel de Veerse basisscholen als van de di verse vormen van kinderopvang aan de orde. Dit conceptplan moet uitmonden in een definitief plan voor de huisvesting van de scho len en kinderopvang in de gemeen te. Een voor Grijpskerke relevante ontwikkeling kan zijn dat de lage re school in Aagtekerke in de toe komst misschien wordt samenge voegd met de school in Grijpsker ke. Het college van B en W heeft de KOW nu gevraagd om een ad vies uit te brengen over de sprei ding van peuterspeelzalen en kin deropvangvoorzieningen en om de financiële consequenties daar van eveneens in beeld te brengen. 26 augustus september oktober PKN Gemeente 10.00 uur dienst. 27e strandwandeltocht elke dinsdag zomermarkt Beach volleybal circuit IMazomerfeesten Herfstmarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18