Einddatum in muziek en beeld gevat cultuur 113 agenda Volg ons op @twitter en /facebook Lunchen als een koning: 3-gangen keuzeiunch voor 2 personen voor €20 bij Pare Central in Vlissingen! dinsdag 9 oktober 2012 STRACC ensemble verweeft kunstdisciplines in 13.0.0.0.0 Einde der tijden hebben er voor moeten vechten om fondsen te overtuigen dat dit project steun verdient. Dat is voor een groot deel wel gelukt, maar we verkeren voor een deel ook nog in onzekerheid en natuurlijk speelt ook de kaartverkoop een belangrij ke rol voor ons." De productieleider loopt over van argumenten waarom 13.0.0.0.0 Het einde der tijden gehoord en gezien moet worden. Zo benadrukt hij de toegankelijkheid van de heden daagse composities. De vier jonge componisten zijn daar specifiek op geselecteerd. Het zijn Ana Mihajlo- vic, zij schreef de muziek bij het thema 'Emotie', Kate Moore ('Tijd'), Florian Magnus Maier ('Ge loof) en Reza Namavan ('Ratio'). Beeldend kunstenaar Pablo Ponce ontwierp het decor. Hij is afkom stig uit Argentinië en verbleef eni ge jaren in Yucatan, de Maya regio in midden Amerika. In de Zeeuw se Concertzaal prijkt vrijdagavond zijn toneelbeeld waarin mantels en capsules met geglazuurde tafere len de tijd visualiseren. Dichter René Puthaar schreef de poëtische teksten, die acteur Jeroen Grun- ning uitspreekt. De jonge regisseur Floris Visser tekent voor het creë ren van de doorgaande lijn in dit kunstwerk waarin al die verschil lende discipines vervlochten zijn. „Als de wereld niet is vergaan op 21-12-2012, dan is ons project niet geëindigd, maar komt er een 5e compositie bij met harmonieorkes- te en popartiesten", zegt Burk- hardt. Vrijdag 12 oktober, Zeeuwse Con certzaal, Middelburg, 20.00 uur. STRACC ensemble geeft vrijdag avond in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg een bijzonde re voorstelling geïnspireerd op de einddatum van de Mayakalen der. Emotie, tijd, geloof en ratio zijn de pijlers voor alle discipli nes in 13.0.0.0.0 Einde der tijden. door Ali Pankow Het einde der tijden is van toepassing op ieder een: gelovigen, Mayanis- ten, sceptici, weten schappers en natuurlijk de doem denkers, degenen die al zo yaak het einde van de wereld hebben aangekondigd. „Zij zijn de mensen die iedereen, ook onszelf, een glim lach of toch een beetje angst bezor gen als we het hebben over het ein de der tijden", zegt productielei der Casper Burkhardt. Volgens hem bieden de gevoelens rond die magische datum van 21.12.2012 een fantastische inspira tiebron voor deze voorstelling, waarin muziek de hoofdrol speelt, maar ook beeld en tekst belangrij ke bijdragen leveren. De thema's rond de voorspelling dat de wereld zou ophouden te bestaan, zijn: emotie, tijd, geloof en ratio. „Na het bedenken van het concept en de thema's hebben we de vier componisten, de kunstenaar voor de vormgeving en de tektschrijver geselecteerd. Allen hebben we van input voorzien om werken geënt op de Mayacultuur en het aflopen van de Mayakalender te maken. Dat wil zeker niet zeggen dat de Het orkest in 13.0.0.0.0 Het Einde der Tijden. voorstelling doordrenkt is met dan send Maya's en medicijnmannen. Alles speelt zich af in het hier en gaat over de hilariteit en tegenstel lingen rondom die magische da tum van 21 december", aldus Burk hardt. Hij stond samen met Tim Fletcher dirigent/accordeon- en bandeonspeler twee jaar geleden aan de wieg van STRACC. Het en semble bestaat uit 9 strijkers en 5 accordeonisten. Met de oprichting gaven zij gehoor aan een persoon lijke wens: strijkinstrumenten en accordeons samen brengen voor een klankidioom dat nog niet be stond. Niet alleen 'het einde der tijden', maar zeker ook de huidige tijd geest is kenmerkend voor dit pro foto A. Houtappels ject waarmee STRACC elke provin cie aandoet en op 21 december in Amsterdam optreedt. Burkhardt doelt met die tijdgeest op het ver schraalde klimaat voor kunst en cultuur en dus op de noodzaak als musici zelf je nek uit te steken en behoorlijke financiële risico's te ne men. „Aanvankelijk werden alle subsidieverzoeken afgewezen. We MIDDELBURG Bief en Racoon in race voor 100% NL Awards Blof en Racoon zijn in de race voor de 100% NL Awards. Blof is kandi daat in de categorie 'Artiest van het jaar'. De band maakt ook kans op de prijs 'Hit van het jaar', met Later als ik groter ben, evenals Racoon met Liverpool rain. Het publiek bepaalt de winnaar door te stemmen. TERNEUZEN Concert Dim Kesber en Denise Jannah afgelast Het concert dat Dim Kesber en De nise Jannah donderdag in Porgy en Bess in Terneuzen zouden geven, is wegens omstandigheden afge last. Het zal op een latere datum worden ingehaald. Gekochte kaar ten blijven geldig. Mensen kunnen ook hun geld terugvragen. MIDDELBURG Ellis Flipse kandidaat voor prijs Zoute Zoen Het fantasyverhaal Alex en de Dux van het Zuiden van de in Middel burg geboren Ellis Flipse is genomi neerd voor de Zoute Zoen, een ma- nuscriptenprijs voor jeugdboeken. Flipse is een van de vijf kandidaten voor de publieksprijs. Stemmen is mogelijk tot 15 oktober. KAPELLE Voorronde songfestival Kinderen voor Kinderen Op 11 en 18 november zijn in De Vroone in Kapelle de voorrondes van het Kinderen voor Kinderen Songfestival. De winnaars gaan naar de provinciale finale, op 2 maart 2013 in Middelburg. Inschrij ven kan nog tot en met 28 oktober. www.kinderenvoorkinderen.nl maaxaemriwwnWffflÏÏftffl»IIIMNillfll >1111'■'■ll'i""i',^illlllllWHHIilllllHII>lll»ilH(li(llilillllllWWftlWIMIITih'lllHI'BMIIHI>ll'l^llli*llllil Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. Terneuzen Literaire avond met Jelle Brandt Corstius, over zijn 'Universele Reisgids voor Moeilijke Landen'. Porgy en Bess, 20.00 uur PODIUM OP PAD Middelburg Lezing Rob Wijnberg en Mariet Schoenmakers in kader van Faqade 2012. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Vlissingen Dansvoorstelling 'Bastard!' van Duda Paiva Company, in kader van Dansweek Zeeland. Voor meer informatie, zie: www.scoopzld.nl/dansweekzeeland. Arsenaaltheater, 19.30 uur €ZU,uu VAN'. €42,00 KORTING 52% vandaag op sweetdeai.ni ©SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELANO Til je lunch naar een hoger niveau! Start met een lekkere soep, gevolgd door een clubsandwich, omelet, uitsmijter of pannenkoek. Rutm belegd en volop keuze. Denk aan een sandwich met zalmfilet, een omelet met brie of een pannenkoek met kaas en veel meer. Sluit je lunch in stijl af met een hemels dessert!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13