13 De Sterre onderuit in ware thriller sport 149 Korfballers van Zaamslag laten het na rust lopen De hockeyers van Olympia pakken een punt in de thuiswedstrijd tegen DDHC. Arjen de Vries is met een De hockeyers van Walcheren krijgen een pak slaag in Dwnen. asslst en ee" doelpunt belangrijk VOOr Zijn ploeg. Ze verliezen met liefst 13-1. Olympia-aanvaller Martijn Lafarre (blauw shirt, op de rug gezien) geeft voor op Robert van der Peijl. De keeper van DDHC zal de bal echter naastzijn eigen doel slaan. foto Camile Schelstraete voor de gelijkmaker. Olympia liet ook in de tweede helft kansen on benut en kwam zelfs op achter stand. Tien minuten voor tijd for ceerde Douwe Boerbooms een strafbal, die door Arjen de Vries werd verzilverd: 2-2. Zundert-Rapide 1-3 (1-2): Al in de eerste minuut zette Maxime Post uit een strafcorner de 0-1 op het bord. Toch miste Rapide scherpte om de voorsprong uit te bouwen. Het werd halverwege de eerste helft zelfs 1-1. Drie minuten voor de doelwisse- ling scoorde Machiel Dröge op aan geven van Tim Apers met een fraaie tip-in de 1-2. In de tweede helft was Rapide heer en meester. De 1-3 was dan ook geheel in de lijn van het spel- beeld. Op aangeven van Martijn Burm maakte Michiel Borm zijn eerste treffer. Daarna speelde Rapi de het duel gecontroleerd uit. De ploeg uit Hulst is door de overwin ning de nieuwe koploper in' de vierde klasse, MlMiliiiii-iailTTFrrT=yilTI^VITPflTOfTi^?7f-l"-r,J' door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok incasseerden in de eerste klasse tegen titelkandidaat BOK de eerste nederlaag. IJVC won met 3-2 bij De Burgst. De Sterre ver sloeg WS'92 2 met 4-0 en Voor waarts wees Mikro Electro/Roo- sendaal 3 met 3-1 terug. De mannen van Voorwaarts verlo ren met 3-1 bij Jola. De Sterre leg de het in een thriller af tegen Dunamis: 1-3. De Burgst 3-YVC 2-3 25-21, 26-24, 20-25, 23-25,11-15): Een nip te zege voor de vrouwen uit Ijzen- dij ke, die te slap aan het duel be gonnen en daarvoor in de eerste twee sets de rekening gepresen teerd kregen. Vanaf de derde set had IJVC een antwoord op de ser- vicedruk van De Burgst. Dat resul teerde in de eerste setwinst, waar na zich een enerverend duel ont wikkelde. Met een ijzeren wil om te winnen en vooral een uitsteken de verdediging als sterk wapen trok IJVC nog twee keer aan het langste eind. Voorwaarts-Mikro Electro/Roo- sendaal 3 3-1 (25-21, 25-16, 12-25, 15-18): Een prima wedstrijd van de Axelse vrouwen, die na een dip in de derde set de goede draad te rug oppakten en naar winst afwik kelden. Beide teams beschikten over een goede opslag. Voorwaarts bestookte de gasten met een harde service. Roosendaal stelde daar een gevarieerde en bekeken opslag tegenover. „Onze pass was toch ook goed", verklaarde trainer Ri chard van Acker de winst. „We konden uit alle standen de spelver- deelster aanspelen." De Sterre-WS'92 2 4-0 (25-18, 25-8, 25-14, 25-21): Met uitzonde ring van de vierde set stond er geen maat op het spel van De Ster re. Met een goede opslag als sterk wapen nam een collectief goede thuisploeg het initiatief Met drie setzeges op rij stokte het ritme aan vankelijk in de vierde set. Het re sulteerde in een behoorlijke achter stand, die bijtijds kon worden om gezet in winst. Savok-BOK 1-3 (17-25, 25-19,16-25, 21-25): Een echte topper tussen twee teams met kampioensaspira ties. Een overschot aan aanvals- kracht gaf de doorslag in het voor deel van BOK. „Ik ben 'heel tevre den over mijn team", zei Luc Chi- nitor. „We hebben hard gewerkt, kwamen er zelf aanvallend moei lijk doorheen en kregen vooral hun middenaanval niet onder con trole. BOK was completer." Savok kwam na verlies in de eerste set op gelijke hoogte, was in het derde bedrijf een speelbal van BOK en klampte in de vierde set tot het twintigste punt aan. „Ik dacht dat we er een vijfde set uit zouden sle pen", zei Chinitor, „maar weJkwa- men niet meer tot scoren." Jola/Olympus-Voorwaarts 3-1 (25-16, 25-18,15-25,31-29): De Bra banders bestookten Voorwaarts aanvankelijk met een prima op slag. Toen de Zeeuws-Vlamingen daar greep op kregen, ontwikkelde zich een boeiend duel. De Axel aars verloren de eerste twee sets kansloos, maar sleepten bij de kop loper bijna een vijfde set uit het vuur. Zo ver kwam het niet, om dat de thuisploeg in een bijzonder spannend verlopen vierde set met 31-29 aan het langste eind trok. De Sterre-Dunamis 1-3 (23-25, 24-26, 27-25, 22-25): De Zuiddorp- se mannenploeg bood de bezoe kers prima partij. Beide teams ver dedigden erg sterk, wat veel rally's tot gevolg had. Dunamis, dat de eerste twee sets met het kleinst mogelijk verschil had gewonnen, moest in het derde bedrijf de eer ste set van de competitie afstaan. In de vierde set kon de thuisploeg een voorsprong niet verzilveren. maandag 8 oktober 2012 KLOETINGE - De korfballers van' Zaamslag slikten op bezoek bij Blauw Wit een ruime nederlaag. In Kloetinge werd het 16-9 voor de thuisploeg. Zaamslag gaf de wedstrijd in de tweede helft uit handen. Na een gelijkopgaand begin sloeg Blauw Wit aan-het einde van de eerste helft een gaatje. Volgens trainer Wim Voorneveld liet zijn team de* wedstrijd vervolgens lopen. „We kwamen in de tweede helft eventjes terug in de wedstrijd maar na verloop van tijd werd dui delijk dat we het niet konden bij benen", zei Voorneveld. „Het werd op den duur nog 10-8, maar na snelle doelpunten van Blauw Wit lieten we het lopen. Uiteinde lijk resulteerde dat dan in een te rechte zege voor Blauw Wit." Door de nederlaag staat Zaamslag nu in de middenmoot, terwijl Blauw Wit bovenin mee blijft draaien in de vierde klasse. Scores Zaamslag: Marjan Verhage, Pjotr Hamelink en Erwin van Helst allen 2, Marco van Reewijk, Joris de Bree en Jesse Hamelink allen 1. EINDHOVEN Opnieuw nederlaag voor Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten na drie wedstrijden nog altijd op hun eerste zege. De Vlis- singse hoofdklasser was in de uit wedstrijd tegen ESZW Totelos 1 dicht bij drie punten, maar werd in de slotfase alsnog naar een neder laag gespeeld: 6-5. Vier keer stond Groene Ster 2 op voorsprong, maar evenzovele ma len kon die niet vastgehouden wor den. James Beije, Rafael Vulin, Imad Azzanagui (2x) en Khalid Sai- boua waren de doelpuntenmakers in het vermakelijke duel, dat een 2-2-ruststand kende. MIDDELBURG Dikke nederlaag voor waterpolosters DZK De waterpolosters van De Zeeuw se Kust (DZK) waren kansloos te gen Aquamigos. Het duel eindigde in 4-9. Na de eerste periode stond het 1-2, mede doordat Aquamigos een strafworp miste. Halverwege was het 1-4, maar DZK wist vervol gens terug te komen tot 3-4. Er^ leek nog wat mogelijk, maar Aqua migos liet in de laatste periode zien dat het de betere ploeg was. De bezoekers liepen uit en won nen verdiend met 4-9. Scores DZK: Maranda van Ijk 2, Yentl Geelhoedt en Lois van de Berg 1 maal. JOUE-LES-TOURS Kerkhove verliest al in kwalificaties Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich niet weten te plaatsen voor een 50.000 dollartoernooi in het Franse Joue-Les-Tours. De Zierikzeese verloor al in de eer ste kwalificatieronde in twee sets van de Belgische Alison van Uyt- vanck. Het werd 6-4 6-3. Volgende week zal Kerkhove een zelfde poging ondernemen in Li moges. Ook Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke speelt^ daar dan kwalificaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85