Gevoelig verlies voor trotse leider Tafeltennissers SAR bewijzen zichzelf een goede dienst 461 sport Kansloze nederlaag gehavend Seheldesport Irma van Duyn laat in sprint haar klasse zien Twee tweede plaatsen Briquet in Heinkenszand maandag 8 oktober 2012 W.iJWSSMïSSSS "'"door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Seheldesport leden zaterdag in de uitwedstrijd tegen WBB Giants hun derde nederlaag in de over gangsklasse (52-35). Ook de man nen van Seheldesport verloren in Bergen op Zoom hun duel in de eerste klasse rayon zuid. Giants vas met 80-66 te sterk. Vrouwen. WBB Giants-Schelde- sport 52-35 (30-18): Seheldesport had slechts één wissel. Dat had gro tendeels temaken met de aanvangs tijd van 11.00 uur op zaterdagmor gen. Bovendien waren Marietty Martina en Marjolein Kruijsse niet fit. In de eerste periode werden de Terneuzense vrouwen al op een onoverkomelijke achterstand van vijftien punten gezet. Daarna her stelde Seheldesport zich. Ook in de derde periode was er sprake - van een evenwichtige strijd. In de laatste periode probeerden de Zeeuws-Vlamingen nog iets te for ceren. „We moesten risico's ne men. Er werden daardoor meer persoonlijke fouten gemaakt, zo dat Giants kon profiteren met een aantal vrije worpen", zei Marjo lein Kruijsse. Zij was bij Sehelde sport topscorer met twaalf pun ten. Mannen. WBB Giants-Schelde- sport 80-66 (44-36): Ook de man nen begonnen om 11.00 uur aan het duel. Met slechts zes spelers, onder wie vrouwen-coach Martin van Ham. De eerste helft werd de schade beperkt gehouden (acht punten). In de derde periode kwa men de Terneuzenaren terug tot vijf punten, maar volgens trainer speler Marco Oppewal zat er meer niet in. In de laatste periode liepen de Brabanders nog verder weg. Matthijs Kingma was bij Sehelde sport topscorer met zestien pun ten, gevolgd door Nino Wullems met veertien punten. door Wim de Vos IJZENDIJKE - Martijn Roest uit Wa teringen liet zaterdag tijdens de wedstrijd voor ID-renners in IJzen- -dijke zien waarom hij in korte tijd tot de wereldtop is doorgedron gen. Een paar weken geleden won hij tijdens het WK voor wielren ners met een verstandelijke beper king de tijdrit en in de wegrace eindigde Roest op een uitstekende, vijfde plaats. In IJzendijke pakte hij de overwin ning pas nadat hij in de spurt had afgerekend met regerend Neder lands kampioen Davy Mertens uit Etten-Leur. Die laatste probeerde Roest al vroeg in de wedstrijd te verrassen. Die laatste was echter alert, kwam terug, om vervolgens in de spurt toe te slaan. Edwin Maas uit Terneuzen eindigde op een overigens keurige vierde plaats. Bij de vrouwen vochten Irma van Duyn (Schoondijke) en Vivian Geense uit Hilversum een aantrek kelijk duel uit. Geense probeerde haar opponente een paar maal te verschalken, maar Van Duyn toon de aan niet voor niets nationaal kampioene te zijn. Uiteindelijk liet de Zeeuws-Vlaamse haar enorme kracht zien. In een lange spurt, die ze nog voor het ingaan van de slot- ronde over zeshonderd meter in zette, klopte ze Geense. Jeroen Piessens uit Hulst was sa men met voorrijder Benny Borgt de enige deelnemer bij de tan dems en werd daar dus winnaar. Dallinga/Frans Bevers ten onder bij TOW.NL/MCR De biljarters van Dallinga/Frans Bevers krijgen een bittere pil te slikken. De ploeg verliest in de eredivisie met 6-2 van TOW.NL/MCR. Martens Cleaning daarentegen boekt een overwinning op Van de Broek Biljarts/Hanbat. door Joop van den Oudenhoven VLAARDINGEN - De topper in de eredivisie driebanden liep voor de trotse koploper Dallinga/Frans Be vers uit op een debacle. De ploeg verloor met 6-2 van TO W.NL/MCR. Martens Cleaning won in eigen huis verrassend met dezelfde cij fers (6-2) van Van de Broek Biljarts/Hanbat en Lands Welvaren/Iets Anders verspeelde even verrassend een punt bij hek kensluiter Post Luchtkanalen: 4-4. TOW.NL/MCR dompelde de spe lers van Dallinga/Frans Bevers en hun aanhang in rouw. Niet alleen het verlies was pijnlijk, ook de wij ze waarop het gebeurde. Voor de pauze bleven de partijen nog in evenwicht dankzij een winstpartij van Peter de Backer op invaller Emilio Sciacca en verlies voor Glenn Hofman tegen Richard Bita- lis. De Fransman had over geluk HERK DE STAD Davy Gunst behaalt derde plaats in België Davy Gunst is zaterdag als derde geëindigd in de Belgische Omloop in Herk de Stad. Het was een wie lerkoers over 93 kilometer. Davy Gunst en Thijs de Lange maakten deel uit van een kopgroep van zeven man. De zege ging uit eindelijk naar Joachim Vanreyten. Davy Gunst finishte als derde op tien seconden van winnaar Vanrey ten. Thijs de Lange kwam één mi nuut later over de finish en werd als zesde geklasseerd. niet te klagen want twee keer be gon hij met een 'zwijn' om vervol gens een serie van zes en zeven te maken. Maar feit was ook dat Hof man niet de vorm had van afgelo pen week tijdens de Grand Prix. Dat kon ook van Jean Paul de Bruijn worden gezegd. Hij was geen schim van de speler die eer der deze week nog indruk had ge maakt tijdens de Grand Prix. No teerde hij in Oosterhout nog een moyenne van 1.900, nu stopte de teller bij 0.807. Omdat ook Frédéric Caudron niet in goeden doen was bleven de punten in Vlaardingen en repte teamcaptain Jan Kikken van een off-day. „Dit is een zeperd voor ons. We hebben, behalve Peter de Backer, slecht gespeeld. Een team gemiddelde van 1.190 is iets om snel te vergeten." Martens Cleaning vierde in Ka- pelle een klein feestje. Het sterk aan de competitie begonnen Van de Broek Biljarts werd met 6-2 af getroefd. Voor de pauze zorgden Jens van Dam en Jean van Erp voor een riante 4-0-tussenstand. Van Dam ging sterk uit de blok ken en verlamde tegenstander San- der Jonen en de Zeeuws-Vlaming speelde het vakkundig uit. Ook Van Erp pakte de winst, zijn eerste in dienst van de Kapelse ploeg. „Hier ben ik blij mee. Ik wil INZELL Zeeuws schaatsrecord voor Nicole Geelhoed Nicole Geelhoed heeft het Zeeuws record op 3000 meter verbeterd. In Inzeil noteerde de schaatsster uit Zoutelande een tijd van 4.25.20 mi nuten. Dat was vijf seconden snel ler dan het oude record dat ook al op haar naam stond. Geelhoed werd hiermee vijfde. Niels Mesu probeerde in Heerenveen plaatsing voor de Holland Cup af te dwingen op de 5000 meter. Met een nieuw pr van 6.54.94 haalde hij de limiet van 6.54.00 echter niet. altijd wel winnen natuurlijk maar voor mijn nieuwe ploeg helemaal. Dat dit nu is gelukt en ook voor ei gen publiek geeft me vertrouwen voor de komende weken." Na de pauze zagen de toeschou wers een flitsende start van de Ko- reaan Inwon Kang die snel een rui me voorsprong nam op Martin Spoormans. De thuisspeler had even nodig om op gang te komen, maar toen dat eenmaal lukte was de Koreaan gezien. De ene na de andere misser werd zijn deel en Spoormans scoorde gestaag en fi nishte als eerste. De enige verliezer bij de thuisploeg was Raymond Ceulemans. De Belg verloor in 42 beurten met 40-50 van Dick van Uum. Lands Welvaren kon de vergelij king met het voetbal glanzend doorstaan. Ook daar wordt nogal eens een penalty gemist op een cruciaal moment. Nederlanders kunnen daarover meepraten. Twee keer kreeg men een penalty in de vorm van de nabeurt, maar zowel Francis Forton (met nog drie ca ramboles te gaan) en Jack Wijnen lmiste de acquitstoot. Daardoor ging een voorsprong van 0-4, door Ronny Daniels en Kees Wittens verworven, nog verloren en werd er gelijkgespeeld. Een ver- liespunt gezien de stand op de ranglijst. SYLT Surfer Scheffers elfde in eindklassement Tijdens de afsluitende worldcup surfwedstrijden op het Duitse ei land Sylt eindigde Davy Scheffers (Zierikzee) bij het onderdeel frees tyle als negende. Rick Jendrusch (Scharendijke) werd zeventiende. Met een vijfde plaats in Poders- dorf, een dertiende stek in Fuerte- ventura en een negende plek in Sylt werd Scheffers elfde op de jaar- ranking. Rick Jendrusch vindt zich na een 33e, 25e en een 17e plaats te rug op plaats 28 in het klassement '"door Lucien Roeiandt HEIKENSZAND - Bert Verseput was zaterdag op het concours van De Paardebloem in Stal Vermue in Heikenszand de ster bij de start van het jumping indoorseizoen. Met de merrie Zonnefleur onder het zadel versloeg de bouwonder nemer uit Zonnemaire in de klas je L in een spannende barrage El len Briquet met Prins Shanti. Het niveau in de klasse L bleek hoog. acht combinaties-wisten in de basisomloop de nul op het straf blad te houden. Met een foutloze rit in 30,97 seconden bracht Rinus Rottier uit Biggekerke met Bulgari het spel op de wagen. Met de tijd van 30,56 toonde Margot Vermue «uit Kwadendamme met Uniek dat het sneller kon. Het vuurwerk kwam echter pas daarna. Ellen Bri quet stuurde de merrie Prinses Shanti foutloos over de zeven ob stakels. Daarmee leek het alweer kassa voor de amazone uit Vogel waarde. Maar Bert Verseput dacht daar anders over en pakte alsnog de felbegeerde zege. „Iedereen weet dat Ellen moeilijk te kloppen is", zei hij. „Maar ik wist dat via een korte wending binnendoor van hindernis twee naar drie de kans lag om haar tijd te verbete ren. Het was gewaagd, maar Zon nefleur stelde me niet teleur." Toch leek Briquet alsnog met een zege aan het indoorseizoen te be ginnen. Met een foutloze rit in 43,53 nam Casper Meegdes met Champie van de Wolfshoeve in M de leiding. Briquet ging als laatste in de barrage van start, met de ruin Afrovlack. De Zeeuws-Vlaam- se combinatie was ruim drie tellen sneller dan de Brabantse concur rent, maar met de finish in zicht schopte de Faldo-zoon een balk naar beneden. Briquet moest daar door opnieuw genoegen nemen met de tweede stek. MIDDELBURG - Arnemuiden lijkt op degradatie af te stevenen in de eerste divisie van de tafeltennis- competitie. Vorige week ging de Walcherse ploeg tegen Herwaar den ten onder, nu was ook concur rent Scyedam te sterk: 8-2. Mare Hackenberg en Riny Kasse zorgden voor de twee punten met overwinningen op Laurens van Raadshoven. Jeroen de Heide ging tegen diezelfde Van Raadshoven met 11-9 in de vijfde game ten on der. Marco van der Meijden en Jo- chem de Hoop bleken te sterk. De mannen van SAR/Neckermann.com bewezen zichzelf in de tweede divisie een goede dienst door gelijk te spelen tegen het sterker geachte JCV. In valler Thomas van Gasteren werd door de Kloosterzandenaren geen kans gegeven en ook Peter van Iwaarden werd door Johan 't Hooft en Simone de Klerk versla gen. Kopman van de Vuchtenaren, en ex-speler van TTC Middelburg, Jos Verhulst bleek een maat te groot. Niettemin was 't Hooft tevreden. „Een goede uitslag. Zo kunnen we tot het einde mee blijven doen in de strijd om behoud." TTC Middelburg won in de derde divisie met 6-4 van het Zoeter- meerse Taverzo 2. Soren de Witte bleef ongeslagen al moest hij daar tegen Elten Roos diep voor gaan. Thomas Groenewoud versloeg in vijf games Roos en in een goede wedstrijd werd ook Quiten Gerae- rts aan de zegekar gebonden. Een ruimere overwinning zat er zelfs in, maar tegen Edu Lamtara wer den twee matchpoints niet benut. Emiel de Rijke ging met 11-9 in de vijfde game ten onder tegen Lamt ara. In het landelijk B wonnen de jon gens van TTC Middelburg met 6-4 van Papendrecht. Jordin Heijens had drie winstpartijen. TTC Mid delburg 2 verloor in het landelijk C met 0-10 van HTC 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82