Aardenburg morele winnaar na derby 10 441 sport Zevenklapper voor Corn Boys, Schoondijke nipt langs Terhole viissingen in Axe| |aat |<ans 0p eerste zege opnieuw liggen slotfase onderuit r tr 00 maandag 8 oktober 2012 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Corn Boys haalde in de vijfde klasse A van het zondag voetbal hard uit in de thuiswed strijd tegen Sluis. De koploper won met 7-0. Schoondijke, de' nummer twee van de ranglijst, overtuigde minder. Tegen hekken sluiter Terhole werd het maar nipt 1-0. Vogelwaarde viel terug naar de vijf de plaats door een 1-1-gelijkspel te gen Groede. Breskens sloop de top vier binnen door een 7-0-zege in de derby tegen Hoofdplaat. Koe wacht was met 1-4 te sterk voor Graauw. SDO'63 probeerde op bezoek bij Kwadendamme lang aan te klam pen maar verloor uiteindelijk met 4-2- Corn Boys-Sluis 7-0 (5-0): Wat vooraf een moeilijke opgave leek, bleek een makje. Com Boys was veel te sterk voor Sluis en won uit eindelijk na een 5-0-ruststand met 7-0. Sebastian de Meijer scoorde de 1-0 en 2-0 en voerde de stand met nog eens twee treffers op naar 5-0, nadat Joris Neijt tussendoor voor 3-0 had gezorgd. In de tweede helft bracht Wessel Klasen de stand op 6-0 en lange tijd leek Corn Boys daar genoegen mee te nemen. In de slotminuten was het Mohammed Kilic die de eindstand 'uit een strafschop op 7-0 bepaalde. Schoondijke-Terhole 1-0 (0-0): Schoondijke had als vanzelfspre kend een overwicht maar kon Ter hole nooit zijn wil opleggen zoals Corn Boys (13-0) en Breskens (6-1) dat eerder deden. Dat was deels de verdienste van Terhole, maar had deels ook te ma ken met het feit dat het vizier niet op scherp stond. Vijf minuten na de rust viel achteraf gezien het eni ge doelpunt van de wedstrijd. Niek Haartsen was daar verant woordelijk voor. Breskens-Hoofdplaat 7-0 (3-0): De eerste kans van de wedstrijd was nog voor Hoofdplaat, maar daarna was het vooral Breskens dat aan de bal was. Voor de rust werd de derby in feite al beslist. Kjeld Verschorre (2x) en Tom Me ijer bepaalden gezamenlijk de rust stand op 3-0. Na de hervatting voerden opnieuw Verschorre, Jan Meijaard, Ned de Looze en Thijs van Opdorp de score steeds verder op. Nadat het 7-0 was geworden liet Breskens na naar de dubbele cijfers weg te lopen. Groede-Vogelvvaarde 1-1 (0-0): Het duel tussen Groede en Vogel waarde ging lange tijd gelijkop, maar in het slotkwartier van de eerste helft kreeg Vogelwaarde steeds meer de overhand. Kort na de hervatting kantelde de wedstrijd toen Groede-aanvaller Ilyaz Yavuz aan het slot van een mooie combinatie stond en voor 1-0 zorgde. Tien minuten voor tijd sleepte Vogelwaarde toch nog een gelijkspel uit het vuur toen Dennis van Passel uit een vrije trap fraai raak schoot. Graauw-Koewacht 1-4 (0-3): Graauw betaalde in de thuiswed strijd tegen Koewacht de tol voor een veel te slap begin. Ruud Mar tens opende al gauw de score en nog voor de rust werd het 0-2 en 0-3 door twee doelpunten van Wout Rozijn. In de tweede helft probeerde Graauw de bakens nog wel te verzetten maar meer dan een tegentreffer van Collin Diele- man (in de 76e minuut) leverde dat niet op. Sander Gelderland bracht de marge uiteindelijk weer op drie doelpunten. Hij schoot in de slotminuut raak: 1-4. Kwadendamme-SDO'63 4-2 (1-1): In de gelijkopgaande eerste helft waren Marco Bek (1-0) en Edwin Strobbe (1-1) de doelpuntenma kers. Na de hervatting zorgden Luc Huige en Marius Mosiej voor 3-1 en leek het pleit beslecht. De span ning keerde echter terug toen Peter Hendriks SDO tot 3-2 terug bracht. In de slotfase was het Bas de Winter die de thuisclub uit een counter definitief over de streep trok: 4-2. Terneuzen lijkt in de derby in de tweede klasse tegen Aardenburg op weg naar een overwinning. Bij rust leiden de bezoekers met 0-2, maar in de tweede helft neemt Aardenburg het heft in handen. Terneuzen blundert, waardoor het nog 2-2 wordt. door Jack Begijn AARDENBURG - „Wil je het com mentaar met of zonder stoom?", vroeg Terneuzen-trainer Alexan der van Keulen na afloop van de derby tegen Aardenburg. Zijn ploeg had kort daarvoor een zeker lijkende 2-o-voorsprong bij rust onnodig weggeven, omdat Roel Al- berti en Dennis Wondergem onge looflijk in de fout gingen. Aarden burg strafte de missers af en kwam daardoor onverwacht toch nog op gelijke hoogte: 2-2. Met een beetje geluk had de thuis ploeg in de slotfase zelfs nog de overwinning kunnen pakken. „Ik heb eerst even tot tien moeten tel len", vervolgde een erg teleurgestel de Van Keulen. „Ik kan die jon gens nu wel aan de schandpaal na gelen, maar dat heeft geen zin. Zij zijn ervaren genoeg om te weten dat ze debet zijn aan dit puntenver lies. Langs de andere kant hadden we de wedstrijd veel eerder in ons voordeel moeten beslissen. Als je de kansen niet benut, kun je dit te genkomen." Terneuzen treurde. Deze keer geen muziek iri de kleedkamer, want het feestje was een paar deu ren verder. Heel Aardenburg ging uit zijn dak, want eigenlijk had nie mand meer geloofd in een goede afloop. Voorzitter Frans Reijniers trok een sprintje over het veld als in zijn goede jaren en spelers om helsden elkaar. „Een uur lang hebben we goed ge voetbald", vond Alexander van Keulen. „Aardenburg hield alleen maar tegen en zocht naar mogelijk heden met lange ballen op Van Sprundel." Zijn collega van Aar denburg, Arno Zwegers, vond de opmerking van Van Keulen lichte lijk overdreven. „Ook wij hebben kansen gehad. In de slotfase waren we zelfs dicht bij de winst." Terneuzen opende sterk en domi neerde het duel. De bal werd in een hoog tempo rondgetikt en met vlotte combinaties werd een bres in de Aardenburg-verdediging gezocht. Vooral in de beginfase wankelde de thuisploeg. Remco van Leeuwen en Can Kiran waren dicht bij een treffer. Aan de andere kant werd Niek van Sprundel twee keer goed bediend. Eerst had de topscorer teveel tijd nodig. Daarna ging zijn ziedende inzet maar net over. Na krap een half uur spelen kwam Terneuzen op voorsprong door een kopbal van Dominique Verlin de. Het sterkte het spel van de Ter- neuzenaren. Aardenburg had er geen grip op en moest lijdzaam toezien hoe Terneuzen de bal rondtikte. Vijf minuten voor rust kopte Can Kiran zijn ploeg naar een ogenschijnlijk veilige voor sprong: 0-2. Direct na de thee raakte Kiran de paal en zag het er naar uit dat Ter neuzen het goede spel van voor de rust voort zou zetten. Aardenburg lag op de pijnbank en leek klaar Na vijf duels heeft Terneuzen nu tien punten. Aardenburg heeft er vier minder en speelde ook vijf duels. Karakteristiek Aardenburg-Terneuzen 2-2 (0-2). 28. Dominique Verlinde 0-1, 41. Can Kiran 0-2, 65. Niek van Sprun del 1-2 (strafschop), 72. Bart van den Hemel 2-2. Scheidsrechter: Y. Horst (Leende). Rode kaart: Roel Alberti (Terneuzen). Gele kaart: Dwight van Hulle (Aardenburg), Remco van Leeuwen, Sander van Buren (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 400. Aardenburg: Jens Lammertijn (46. Sander Tazelaar); Bert de Bruycke- re, Didier Gillis (46. Arjen Ver- sluys), Michiel Leijte, Thijs Ringoot (65. Giovanni de Bruijne); Bart van den Hemel, Dwight van Hulle, Ste ven de Croock, Tijl Tournois; Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel. Terneuzen: Dennis Wondergem; Sander van Buren (76. Gieljan Ever- aert), Bert den Hamer, Roel Alber ti, Robbin Dekker; Dennis de Kra ker, Erik-Jan Naudts, Jarno Waebe- ke (74. Hasan Basagac); Remco van Leeuwen, Dominique Verlinde en Can Kiran (85. Niels Burm). voor de slacht. Totdat Roel Albert na ruim een uur spelen pijnlijk in de fout ging. Zijn onnodige balver lies probeerde hij goed te maken door in een ultieme poging Niek van Sprundel van scoren af te hou den. De sliding was voor de goed leidende scheidsrechter Horst re den genoeg om voor een straf schop te fluiten en Alberti met rood van het veld te sturen. Niek van Sprundel zelf maakte vanaf elf meter geen fout: 1-2. De aansluitingsreffer gaf Aarden- MIDDELBURG - VC Vlissingen is koploper af in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De equipe van trainer Karl Vergouwen ging zon dag in Kaatsheuvel in de slotmi nuut met 2-1 onderuit bij Desk, dat nu op doelsaldo de nieuwe lei der in de eerste klasse is. Desk en Vlissingen creëerden voor rust een overvloed aan mogelijkhe den; alleen Desk wist ook. daad werkelijk te scoren. Linksback Joey Lokasi kapte in het zestienmeterge bied naar binnen en schoot in de korte hoek raak (1-0). Na de pauze startte Vlissingen beter dan de Bra banders. Een kwartier voor tijd kreeg Vlissingen pas loon naar wer ken. Jonathan Constancia werd in het strafschopgebied neergelegd; v Ferry Alfons benutte het buiten kansje (1-1). Een moment van on oplettendheid in de verdediging kostte de Walchenaren in de laat ste minuut een punt. Linksback - Lokasi scoorde opnieuw: 2-1. MIDDELBURG - Dankzij een 2-2-ge- lijkspel tegen Moerse Boys pakte Axel het derde punt van dit sei zoen in de tweede klas E van het zondagvoetbal. RCS blijft het on danks de vele afwezigen goed doen. Op eigen veld werd RKJW met 2-1 verslagen. De Souburgers delen de koppositie met Roosen daal, dat van Alliance won (5-0). Axel-Moerse Boys 2-2: Assistent trainer Erik Rijckaert verzuchtte na afloop dat het wéér niet was ge lukt om de eerste overwinning van dit seizoen te boeken, terwijl dit goed had gekund. Hij had van af de zijlijn gezien hoe Axel de eer ste twintig minuten prima voetbal op de mat legde, diverse kansen creëerde, maar verzuimde te sco ren. Tien minuten later zag de we reld er ineens heel anders uit en keek de thuisploeg tegen een 2-0- achterstand aan door treffers van Kevin Stoutjesdijk en Joris Goos- sens. Axel herpakte zich echter en kwam nog voor rust terug in de wedstrijd door Kjell Vanderhaeg- hen (1-2). Ook in de tweede helft ging de thuisploeg met veel strijd en bij vlagen goed voetbal op zoek naar de gelijkmaker. In de zeventig ste minuut kwam deze op het bord te staan via Maik de Wolf (2-2). Daarna gingen beide ploe gen op zoek naar de winnende treffer, maar die viel niet meer. RCS-RKJW 2-1: Een voor rust heel goed RCS mocht zich tijdens de thee alleen verwijten dat in de eerste helft al niet verder afstand was genomen. Na de openingstref fer van Geraldi Geerman (1-0), kwam uit de vele kansen pas kort voor rust de 2-0 op het bord. Mar io Janisse werd ten val gebracht, waarna Bésar Xhoxhaj vanaf elf meter de voorsprong verdubbelde. De Souburgers troffen in de twee de helft een tegenstander die met veel strijd op zoek ging naar dé ge lijkmaker en hierbij regelmatig over het randje ging. Verder dan de 2-1 kwam RKJW echter niet. Maik de Wolf schiet de 2-2 binnen. Kjell Vanderhaeghen (tweede van links) kan een glimlach niet onderdrukken. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80