GroenLinks geheel onthoofd innen an 7 Drinken tijdens de zwangerschap niet meer te verdoezelen Inspecteur gaat ook op de motor Veronica keert mogelijk terug naar bestel Bobo's in klassiekers voor het goede doel Zeecruise TURKIJE, ISRAËL EGYPTE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm KR AS* NL DEN HAAG - Rijkswaterstaat zet voortaan motorrijders in om bij ongelukken het wegvak zo snel mogelijk vrij te maken, zodat het verkeer door kan stromen. Weg- inspecteurs op de motor zijn vaak sneller ter plaatse en kunnen ook plekken bereiken die door files en opstoppingen voor auto's onbe reikbaar zijn, blijkt uit proeven. De beheerder van de rijkswegen neemt dinsdag officieel de eerste van twintig motoren in ontvangst waarop voorlopig 34 weginspec- teurs hun werk doen. Weginspec- teurs hebben bij ongevallen en pech de taak het verkeer zo snel mogelijk weer in beweging te bren gen. De weginspecteurs op de motor zullen in eerste instantie worden ingezet op de ring rond Eindho ven, de snelwegen rond Rotter dam, de corridor Schiphol-Amster- dam-Almere en de Ai van Amster dam naar Amersfoort. maandag 8 oktober 2012 Volledige bestuur partij treedt af daags na vertrek partijleider Jolande Sap door Frits Bloemendaal UTRECHT - Binnen een kwartier was de bom gecontroleerd tot ont ploffing gebracht. Voorzitter He- leen Weening van GroenLinks deelde haar partijraad zaterdag mee dat zij aftrad. Een paar minu ten later sloot de rest van het par tijbestuur zich bij haar aan. Een dag na het opstappen van partijlei der Jolande Sap was GroenLinks volledig onthoofd. Waar bij crises de verantwoorde lijkheid vaak over zoveel mogelijk mensen wordt uitgesmeerd en ie dereen vervolgens blijft zitten, deed GroenLinks het omgekeerde: de hele partijtop is weg. Door het offer verliep de partijraad veel rus tiger dan gedacht. De partijtijgers waren geharnast naar vergadercentrum Domstad in Utrecht gekomen. Met minder dan het aftreden van Weening zou den de kaderleden geen genoegen nemen, verklaarden ze. Waar haal de ze het lef vandaan om Sap weg te sturen, zei er één: „De partijle den gaan daarover, niet het be stuur." En wat had de fractie eigen lijk gedaan om haar voorzitter te steunen, behalve een zeer summie re verklaring geven? „De goed koopste grafkrans die ze konden vinden", sneerde een lid. Na verklaringen van Weening, haar medebestuurder Judith Sar- gentini en vicefractievoorzitter Bram van Ojik werd het rustiger, maar er bleven nog veel vragen. Waarom gebeurde het nu pas en was Sap niet direct na de verkiezin gen weggestuurd? Waarom was het bestuur zelfs eerst met een ver klaring gekomen waarin het zei blij te zijn dat Sap wilde door gaan? Dat was fout, erkende Wee ning. Sargentini zei dat zij vond dat Sap na de desastreuze verkie zingsuitslag (GroenLinks verloor zes van de tien zetels) moest aftre den, maar dat Sap niet wilde. Daar stokte het overleg. „Dan kun je niet met niks uit elkaar gaan, zon der tekst. Ilc heb spijt van die tekst." Weening betuigde ook spijt. Het was fout, zei zij, dat het partijbe stuur de fractie onvoldoende bij het besluit om van Sap afscheid te nemen, had betrokken. Het besluit dat het niet verder kon, was geba seerd op gesprekken binnen het bestuur zelf en met partijpromi nenten. Maar die laatsten hebben er niets over te vertellen, erkende ze.„We hadden meer draagvlak moeten zoeken." Dat Van Ojik bij dat besluit had ge zeten, wil niet zeggen dat ook hij of de fractie vond dat Sap weg moest, benadrukten de betrokke nen. Van Ojik zegt dat hij alleen bij het overleg heeft gezeten om dat hij tweede man was in de frac tie en dat hij geen standpunt heeft ingenomen. „Ik heb koffie gezet en de poes te eten gegeven." Of degenen die vonden dat Sap weg moest, hebben overwogen haar te laten zitten en zelf op te stappen, vroeg een partijraadslid. „Nee", was het korte antwoord van Weening. Er moest een knoop worden doorgehakt, want Sap stond het herstel aan Groen Links in de weg, aldus het bestuur. De driekoppige fractie van Groen Links kiest vandaag een nieuwe fractievoorzitter. Algemeen wordt aangenomen dat Bram van Ojik wordt gekozen. GroenLinks wijst binnenkort een interimbestuur aan. HILVERSUM - De Vereniging Veroni ca voert gesprekken met 'meerdere omroepen' over terugkeer naar het omroepbestel. Kleinere omroepen als BNN, WNL, Omroep Max en PowNed zouden meteen de status van A-omroep krijgen als zij sa menwerken met Veronica, dat ruim zevenhonderdduizend sla pende leden heeft. Voorzitter Yoeri Albrecht van de Vereniging Veronica bevestigt dat gesprekken worden gevoerd met 'diverse zendgemachtigden'. Met welke omroepen hij en het be stuur in gesprek zijn, wil hij niet zeggen. Volgens hem heeft Veroni ca geen haast. In het voorjaar van 2014 vindt een ledenpeiling plaats, waarbij wordt gekeken of de aspirant-omroepen WNL, Omroep Max en PowNed wel meer dan honderdvijftigdui zend leden hebben. Is dat niet zo, dan vervalt hun zendmachtiging. DEN HAAG - WD-leider Mark Rutte (r) geeft op het Bin nenhof het startsein voor de zevende editie van ZZF Rally, een autorally met klassieke en moderne auto's, om geld in te zamelen voor het Zeldzame Ziekten Fonds. Links minister van Financiën Jan Kees de Jager (CDA). Ook zijn partijgenoot en oud-premier Jan-Peter Balkenende verscheen gisteren aan de start op het Bin nenhof. föto Robin Utrecht/ANP DEN HAAG - Uit de allereerste ont lasting van baby's valt af te leiden of de moeder tijdens de zwanger schap alcohol heeft gedronken. On derzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben hiervoor de zo geheten meconiumtest ontwik keld, vernoemd naar de donker groene, plakkerige ontlasting van pasgeborenen. Om vast te stellen of er sprake is van drankmisbruik, werd tot nu toe vooral bloed afgenomen, maar deze methode is niet waterdicht. De ontlastingtest is veel beter om dat in de allereerste babypoep even tueel alcoholmisbruik overduide lijk is te zien, melden de onderzoe kers. De gedronken alcohol komt namelijk via de bloedbaan van de moeder in de foetus en wordt daar afgebroken in de lever waarna de reststoffen in de ontlasting van de ongeborene terechtkomen. Alcohol drinken tijdens de zwan gerschap kan zeer schadelijk zijn voor het ongeboren kind. Naar schatting worden in Nederland één op de duizend tot vijftienhon derd kinderen geboren met een Foetaal Alcohol Syndroom (FAD). Dit kan zorgen voor een groeiach terstand, hersenbeschadiging en af wijkingen in het gezicht zoals ab normaal grote ogen met een glazi ge blik. Hoewel alcohol tijdens de zwanger schap wordt afgeraden, drinkt 35 tot 50 procent van de aanstaande moeders. De ontlastingtest zorgt voor snelle ontdekking van proble men. mmms&ssesmmmmmmmamssssmseBSi INCLUSIEF vliegreis per KLM l/ transfers 11 nachten cruise l/ alle maaltijden aan boord o.b.v. Freestyle Cruising Prachtig vaarprogramma inclusief 2 DAGEN ISRAËL én 2 DAGEN EGYPTE! Zie www.kras.nl/32845 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteiten fonds, Compleet verzorgde 12-daagse zeecruise per Norwegian Jade****+ waarom zou je meer betalen Scherpgeprijsde 12-daagse cruise-aanbieding! Geniet van prachtige cultuur- en natuursehatten, eeuwenoude geschiedenis én een fantastisch klimaat! Deze winterzon-cruise per super-de- luxe Norwegian Jade****+ vaart vanuit Civitavecchia (nabij Rome) naar Alanya (Turkije) en Limassol op Cyprus. Maar absoluut hoogtepunt is een 2-daags verblijf in zowel Israël als Egypte! Inclusief: vliegreis per KLM, transfers, 4-sterren-plus cruise én alle maaltijden aan boord! Reserveer snel uw plaats aan boord van deze TOPCRUISE! Dag 1: vliegreis naar Rome, transfer en inscheping. Dag 2-3: twee heerlijke,relaxdagen op zee. Dag 4-5: de Turkse badplaats Alanya en Limassol op Cyprus. Dag 6-7: twee dagen Israël in cultuurrijk Haifa en Ashdod. Optionele excursies naar Jeruzalem, Bethlehem en de Dode Zee. Dag 8-9: twee dagen Egypte (Port Said en Alexandrië) met optionele excursies naar o.a. Cairo, de Piramides en de Nijl. Dag 10-11: geniet nog even van uw varende hotel. Dag 12: ontscheping Rome, transfer, vliegreis naar Amsterdam. NORWEGIAN JADE* dit schip beschikt over restaurants, bars, zwem- en bubbelbaden en sportfaciliteiten. Uw verblijf aan boord is o.b.v. Freestle Cruising: u bepaalt zelf wanneer, waar en wat u eet. Klantbeoordeling 8,7. Dec. 1 €969 Febr. 23 €849 Jan 12 €789 Mrt. 16 €889 Febr. 2 €789 Apr. 6 €889 Prijs o.b.v. 2 personen in een 2-persoonsbinnenhut cat. IF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7