sport 143 Zaamslag is na één helft al klaar met zwak Oostkapelle Verdiende zege voor Tern. Boys N KIJKEN Clinckemaïllie en De Jonghe kunnen spelen Winst Smerdiek, nederlaag voor Oostkapelle GPC te sterk voor Heerjansdam mennêi ternfuz maandag 8 oktober 2012 Hoek kan zaterdag tegen Zwaluwen Vlaardingen gewoon beschikken over Cuillaume Clinckemaïllie en Jordi de Jonghe. Het tweetal leek op die dag te moeten uitkomen voor het Belgisch amateurelftal. De uitnodiging die Hoek daarvoor deze week per mail ontving, lijkt echter vervalst. Dat bevestigden verschillende mensen binnen de club. Hoek is onaangenaam verrast door de valse uitnodiging. Hei is nog onduidelijk of het uit gaat zoeken wie de zogenaamde grappenmaker is. Fabian Wilson (rechts) probeert de bal met een sliding in het spel te houden. De verdediger van Hoek wordt fel op de huid gezeten door Dino Rodriques de Pina van RVVH. foto Camile Schelstraete Hellemons probeerde het, met aan1 valler Urvin van Hekelen voor ver dediger Fitsch in de ploeg en een andere samenstelling van de elf Het hielp allemaal niets. Van Heke len mag dan een paar keer leuk zijn ingevallen; tegen RWH bleef hij de gehele tweede helft onzicht baar. De bezoekers scoorden nóg een keer via Luiten, die het eind- door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E won Zaamslag, mede dankzij drie doelpunten van spits Peter Dieleman, eenvoudig met 6-0 van Oostkapelle. De ploeg van trainer Ad Roovers klimt door de derde overwinning van het seizoen naar de tweede plaats. De achterstand op koploper Bruse Boys bedraagt nog twee punten. Bruse Boys verspeelde twee pun ten bij Dinteloord (1-1), terwijl Duiveland op eigen veld onderuit ging tegen VCK. SSV'65 was te sterk voor Serooskerke (4-2), pro movendus Heinkenszand bleef puntloos door een 5-2-nederlaag bij Klundert. Zaamslag-Oostkapelle 6-0: Zaam slag deelde Oostkapelle al binnen station was van een aanval uit het boekje. Die 1-4 hing ook in de lucht, want RWH had daarvoor al twee enorme mogelijkheden laten liggen. Het statische middenveld, de ploe terende aanvallers van Hoek; ze konden er niets meer aan verande ren. Het was ook veelzeggend dat er in het laatste halfuur, na de 1-4, tien minuten de knock-out uit. Jor- dy Bakker opende, na een pass vanaf links door Peter Dieleman, de score. Even later waren de rol len omgedraaid en was Bakker de aangever bij de 2-0 van Dieleman. Uit een vrije trap van IvoVer- straeten kopte Tommy Tissink, me de omdat de doelman van Oostka pelle en een verdediger te laat bij de bal kwamen, achterwaarts de 3-0 binnen. Na rust deelden de Zeeuws-Vlamingen wederom een forse tik uit, want vanaf de aftrap van de tweede helft scoorde Zaam slag opnieuw. Een voorzet van Jorin Missu viel via een verdediger van Oostkapelle voor de voeten van Dieleman, die met een-lob over de keeper de 4-0 aantekende. Een kwartier voor tijd geloofde Dieleman in een dieptepass van nauwelijks nog iets gebeurde. Geen slotoffensief van Hoek, niet één speler die eens een keer de rand van het toelaatbare opzocht; het was gezapigheid troef. De Zeeuws-Vlaamse ploeg werd door RWH met de neus op de fei ten gedrukt, voor amper vijfhon derd toeschouwers. Ook dat was een dieptepunt. Hoek trok nog Verstraeten en schoof de bal langs de doelman in het doel: 5-0. Vlak voor tijd maakte Mark de Haas het halve dozijn treffers vol: 6-0. SSV'65-Serooskerke 4-2 (2-2): Bas Rooze 0-1, Nicky Holmes 0-2, Richard Schouten 1-2, 2-2 en 4-2, Arjan Pijnen (strafschop) 3-2. Dinteloord-Bruse Boys 1-1 (1-1): Ru- do van den Berge 0-1, Brandon Schip per 1-1. KJundert-Hleiinikeiniszainid 5-2 (1-1): Ste fan Francke 0-1, Edgar van der Giessen 1-1, Eric Fuanani 2-1, Stefan de Ruiter 3-1, Ruud la Grand 3-2, Christian Fuana ni 4-2 en 5-2. Duiveland-VCK 0-2: Erik Goudt 0-1, Ri chard Dek 0-2. Arnemuiden-Dauwendaele 4-1: Thijs Roovers 1-0, Sjoerd de Ridder 2-0, Bram de Jong 2-1, Thijs Roovers 3-1, Maikel Moerings 4-1 niet eens zo lang geleden bij thuis duels rond de duizend toeschou wers. Toen had het spelers waar voor je naar het veld' kwam, maar dat soort voetballers is nu zeld- zaam in Hoek. Ze vielen zaterdag niet te ontdekken. Ja, in het shirt van RWH, de ploeg die duidelijk maakte dat in Hoek niet meer over een titel gesproken moet worden. MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal boekte Smerdiek tegen SC 't Zand de tweede overwinning op rij (4-1). Oostkapelle ging thuis met 1-3 on deruit tegen medekoploper Viod uit het Friese Driesum. SC 't Zand-Smerdiek 1-4: Smer diek kwam vlak voor rust op voor sprong via Anne Hage. In de twee de helft werd die voorsprong ver der uitgebouwd door Zoë Huy- brechts en Corina Luijks (0-3). Uit het niets kwam de thuisploeg via een afstandsschot terug tot 1-3, maar het laatste woord was voor Naomi van Mierlo: 1-4. Oostkapelle-Viod 1-3: Oostkapelle had weinig in te brengen tegen het hooggeklasseerde Viod. In de 84e minuut scoorde Alyssa Dijkstra pas voor de thuisploeg, maar de nederlaag was op dat moment al niet meer af te wenden. ALMKERK - Temeuzense Boys heeft zijn eerste overwinning in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal. te pakken. Op het nieuwe kunstgrasveld van Almkerk won de ploeg van trainer Eddy van der Hooft verdiend met 1-2. „Temeu zense Boys was de bovenliggende *■- partij", klonk het vanuit het Alm- kerk-kamp. Een sterker Terneuzense Boys kreeg een aantal goede kansen. „We hadden bij de rust al met 2-0 voor moeten staan", vond Van der Hooft. Bij de Terneuzenaren start te Bart van Fraeyenhove, na zijn uitstekende invalbeurt tegen Slie- drecht, in de basis. Centraal op het middenveld stond Frank van Kou teren, die voor rust met een af standsschot de Almkerk-doelman tot een redding dwong. Kansen wa- ren er voor Marco Faassen (die weg gleed nadat hij de doelman had omspeeld) en Van Fraeyenho ve, na een vloeiende combinatie. Boys-doelman Dennis Rijnberg moest zelden in actie komen. De Zeeuws-Vlamingen domineer den en kwamen dankzij een fraaie boogbal van Ruud H.oogesteger op 0-1. Johnny de Jaeger was daarna dichtbij de 0-2. Het bleek uitstel van executie. Niels Breijaert legde de bal keurig achter de Almkerk- verdediging, waarop De Jaeger at tent anticipeerde, de doelman om speelde en de bal in het lege doel schoof 0-2. In de slotfase kreeg de v thuisclub na een handsbal van Boys-verdediger Dennis van den Broeke, die zijn gezicht bescherm de, een strafschop. Die werd benut door Bas de Vos: 1-2. Terneuzense Boys bleef daarna overeind. Almkeirk-Terneuzeose Boys 1-2 (0-0). 56. Ruud Hoogesteger 0-165. Johnny de Jaeger 0-2, 82. Bas de Vos 1 -2 (straf schop). Scheidsrechter: B. Elissen (Til burg). Gele kaart: Dennis van den Broe ke (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 125. VLISS1NGEN - Ook GPC Vlissingen verzekerde zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal van de eerste overwinning. De formatie van Leendert Geelhoed won met 3-1 van Heerjansdam, dat ruim een helft met tien man speelde. De thuisploeg kende een flitsende start, dankzij twee treffers van Re- mon de Vlieger (2-0). De tegentref fer viel na 26 minuten uit het niets en bracht GPC aan het wankelen. Soufian Aouragh rondde een aan val doeltreffend af (2-1), waarna amper- twee minuten later Jeroen - Wolf de gelijkmaker op zijn schoen had. Hij verzuimde binnen te tikken en mocht nog voor rust volkomen terecht met rood ver trekken, na twee onbesuisde over tredingen binnen twee minuten. Met een man meer gaf GPC het initiatief in het restant van de eer ste helft en het eerste kwartier na rust uit handen. Doelman Max Le- ijer behoedde zijn ploeg voor meer tegentreffers. Invaller Leo de Groot maakte daarna aan alle onze kerheid een eind. Hij schoot van afstand de 3-1 binnen. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79