Over de titel wordt niet meer gesproken 421 sport 8 Blunder Lentink komt Goes heel duur te staan Spui pakt punt tegen ongeslagen koploper maandag 8 oktober 2012 ■MMRMMSB door Peter van Kouteren GOES - Ook in de derde thuiswed strijd in de hoofdklasse B slaagde Goes er niet in tot winst te ko men. De Zeeuwse debutant ver loor in een slechte wedstrijd die ei genlijk geen winnaar verdiende met 1-2 van het uit de topklasse ge degradeerde UNA. De beslissing viel een half uur voor tijd, na een fout van doelman Matthew Len tink. De jonge goalie wachtte bij een te rugspeelbal te lang, stuitte op het uitgeschoven been van de lange spits )elle Schijvenaars en zag de bal achter zich in het lege doel ca ramboleren. De keeper kon wel door de grond zakken, zag in het restant van de wedstrijd zijn ploeg steeds minder greep op de tegen stander krijgen en verwerkte zijn teleurstelling op zijn eigen manier. Gérard de Nooijer, zijn trainer, was niet mals in zijn oordeel over de doelman, die hij met zijn ge talm na de terugspeelbal arrogan tie verweet „Ik zag het gewoon aankomen", mopperde de oefen- meester. „Tegen blunders kun je niet voetballen." De treffer viel uitgerekend in een fase, waarin Goes na de gelijkma ker weer wat greep op UNA leek te hebben. „We wilden fel aan de Karakteristiek Goes-UNA 1-2 (0-1). 35. Niek van Boekei 0-1, 55. Dangelo Martien 1-1, 60. Jelle Schijvenaars 1-2. Scheidsrechter: R.C.F.C. Kroesen (Nijmegen). Gele kaart: Thijs van den Dries, Rick de Punder, Milton Roemeratoe (allen Goes), Steven Barten, Mark van Boekei, Ritchie Anpong (allen UNA). Aantal toe schouwers: 400. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Gert-Jan van Leiden, Sherief Tawfik, Milton Roemeratoe; Wouter de Craene, Gert-Jan Tierie (69. Lorenzo de Groot), Thijs van den Dries (54. Ray Kroon); Yves Nyemb, Josimar Pattinama (54. Gaf- fin de Meza), Dangelo Martien. tweede helft beginnen en snel een doelpunt maken", keek verdediger Sherief Tawfik na afloop terug. „Dat lukte ook, maar dan krijg je zo'n doelpunt tegen. Dan is het moeilijk op te pakken." Goes werkte hard, maar kwam in kwalitatief opzicht in alle linies te kort tegen eén ploeg die bepaald geen hoog niveau haalde. De Nooijer: „UNA werd gevaarlijk om dat wij de bal in opbouwend op zicht veel te vaak verkeerd inspeel den. Dat moeten we onszelf aanre kenen." Bovendien werd Goes in de slotfase van de eerste helft voor al op het middenveld op voetbal lend vermogen afgetroefd. De Bra banders, snel terug willen keren in de topklasse, waren vooral sterker in de duels. „Maar voordat de 0-1 viel, hebben we weinig weggege ven", vond De Nooijer. „In het be gin van de tweede helft deden we het wel goed." Goes zette in die fase als hechte eenheid veel druk naar voren en dwong UNA tot het spelen van de lange bal. Het resulteerde tien mi nuten lang in vroeg balbezit voor Goes en een sterke periode, waar in de gelijkmaker van Dangelo Martien volkomen verdiend was. De linksbuiten kwam na een goe de actie van Yves Nyemb voor het doel en tikte beheerst binnen (1-1). De gelijkmaker inspireerde de thuisploeg, die nauwelijks een mi nuut later pech had dat een leep balletje van Martien over de doel man op de lat viel. „Dan zie je dat het allemaal heel dicht bij elkaar zit", zei De Nooijer. „Als wij alle maal honderd procent zijn, dan zijn we niks minder. Maar wat we vorige week goed deden, lukte nu niet. We verloren te veel duels." UNA werd vervolgens door de fla ter van de doelman in het zadel ge holpen. UNA herpakte zich, ter wijl Goes de draad kwijt was. Het kwam overal een stapje te laat en legde het ook qua voetbalgogme af. „We kwamen tekort in ver zorgd voetbal", bekende De Nooijer, die zijn ploeg zonder suc ces aanspoorde tot een alles-of- niets-offensief „Dan moet je er al leen wel met z'n allen in geloven." Over het kampioenschap hoeft in Hoek niet meer gesproken te worden. De ploeg die graag een rol van betekenis wil spelen in de hoofdklasse B, komt daar voor kwaliteit tekort. Dat blijkt tegen het sterke RWH, dat in Hoek met 1-4 wint. door Barry van der Hooft HOEK - Eric Hellemons noemde het een totale off-day. „De manier waarop we het seizoen gestart zijn, de zaken die we wekelijks be spreken; ik heb er niets van terug gezien." De trainer van Hoek sprak het niet uit, maar hij moet ook hebben gezien dat het verschil in kwaliteit op meerdere posities in het veld verschrikkelijk groot was. De beste selectie in jaren, is deze spelersgroep van Hoek al door meerdere betrokkenen ge noemd. Zaterdag werden die woor den heel snel ingeslikt, na de 4-1-nederlaag tegen RWH. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser werd op meerdere fronten afge troefd door een sterke, slimme te genstander, die in iedere linie een betere speler had staan. Achterin heerste Jerry Tieleman, op het middenveld strooide de oogstre lend voetballende Andrew Dias D'Ullois met passjes, voorin was Vinicius Bongaertz een handen binder en gaf Guido Luiten zijn vi sitekaartje af Een sterke, snelle spits heeft Hoek met Kyle Doesburg ook in huis, maar Luiten liet zien hoe je dan écht in een elftal moet functione ren. Hij was de kapstok waar het spel van RWH aan werd opgehan gen, aanspeelbaar over de grond en door de lucht en maakte ook nog eens twee fantastische doel punten. De eerste klap was nog voor Hoek geweest, met een doelpunt binnen twee minuten na de aftrap. Helle mons speelde er een rol in. Terwijl de bal op het middenveld werd veroverd en bij Jorrit D'Haeseleer terechtkwam, stond Doesburg op de middenlijn te kijken. Helle mons riep dat hij diep moest gaan, Doesburg luisterde en zette de tur bo aan, en een paar seconden later kon Guillaume Clinckemaillie van dichtbij de 1-0 binnenkoppen. Wat als Hellemons niet had staan roepen aan de zijlijn? „Ja, dan had dat doelpunt misschien niet geval- Karakteristiek Hoek-RVVH 1-4 (1-3). 2. Guillau me Clinckemaillie 1-0, 4. Thomas van den Houten 1-1 (eigen doel punt), 7. Guido Luiten 1-2, 37. Vini cius Bongaertz 1-3, 62. Guido Lui ten 1-4. Scheidsrechter: M. Dub- beld (Barendrecht). Gele kaart: Thomas van den Houten (Hoek), Robert Kooiman, Guido Luiten en Jerry Tieleman (allen RWH). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Lionel Fitsch (46. Urvin van Hekelen), Tho mas van den Houten (67. Regilio Pi nas); Alain van Mieghem, Tim de Meersman, Thomas van Renterg- hem; Kyle Doesburg, Jorrit D'Hae seleer en Guillaume Clinckemaillie. Na zes competitieduels heeft Hoek al acht verliespunten. De ploeg verloor twee keer en speelde één keer gelijk. len", zei de trainer. „Dat gebeurt nog te vaak bij ons. Dat we vanaf de zijkant zaken aan moeten ge ven en spelers moeten coachen. Dat kun je niet negentig minuten doen." Hoek kon niet genieten van de voorsprong, omdat RWH twee keer toesloeg. De gelijkmaker was een lucky goal, omdat de bal via het been van Hoek-verdediger Thomas van den Houten achter doelman Stijn van der Kelen vloog (1-1). De 1-2 mocht Lionel Fitsch zich aanrekenen. De verdediger, centraal achterin de vervanger van Giovanni Siereveld, liet zich verras sen door een lange bal. Luiten rea geerde alert, omspeelde Van der Kelen en schoof de bal binnen. Hoek was van slag, kon geen vuist maken en moest soms lijdzaam toezien hoe RWH de bal aan de hand van Dias D'Ullois knap rond speelde. „Dat heeft met kwaliteit te maken", zei Hellemons. „Op. het moment dat wij de bal hadden, waren we die steeds veel te snel kwijt. We willen allemaal de beslis sende bal geven. Bij RWH was dat niet het geval. Misschien komt het wel doordat die jongens al lan ger samen spelen." De trainer zag hoe de Ridderker kers voor rust nog een keer scoor den, al had dat doelpunt geannu leerd moeten worden. Van den Houten verlengde de bal met het hoofd, waarna Vinicius Bongaertz de bal met de hand meenam en Van der Kelen verschalkte (1-3). De handsbal was scheidsrechter Dubbeld en zijn assistent ontgaan, waardoor Hoek na rust nog na drukkelijker in de achtervolging moest. door Robin Hameiink TERNEUZEN - Spui pakte in de der de klasse A op eigen veld een punt tegen de nog ongeslagen koploper Nieuwdorp (1-1). AZW won op bezoek bij 's-Heer Arendskerke met 2-4 en steeg daardoor op de ranglijst. Apollo'69 pakte de eerste driepunter door DFS met 3-1 te verslaan en deed de laatste plaats over aan Spui. Spui-Nieuwdorp 1-1: De thuis ploeg toonde de inzet en werklust die nodig was om de koploper in toom te houden. Ferhan Topal bracht de bezoekers op voor sprong, maar na hands in het straf schopgebied van Nieuwdorp kon Mark Otterloo de 1-1 aantekenen vanaf de strafschopstip. Ad Verlin de kreeg een enorme kans op 2-1 en er werd nog een bal door een speler van Nieuwdorp van de lijn gehaald. Gescoord werd er niet meer, maar Jelmer de Pooter van Spui kreeg nog wel voor de twee de week op rij tweemaal geel. 's Heer Arendskerke-AZW 2-4: Vincent Nagelkerke hielp AZW aan de 0-1 en Michiel Standaert kon simpel voor 0-2 zorgen. De thuisploeg kwam na rust goed uit de kleedkamers en kwam via Ri- cardo Kriekaard en Wouter de Kort terug tot 2-2. Standaert zorg de vervolgens voor 2-3, Wouter Boeije maakte er ook nog 2-4 van. Apollo'69-DFS 3-1 (1-1): Kevin Veer- hoek 0-1, Kevin Savonije 1-1 en 3-1 en Robin Korsuize 2-1. De Noormannen-Kapelle 1-1 (1-1): Menno de Nooijer 1-0, Robin Boogaard 1-1. Domburg-De Meeuwen 0-0. MZVC-Nieuwland 1-2 (1-1): Niels Ou- werkerk 0-1 en 1-2, Patrick Joossens 1-1. Zaamslag-speler Koen Post (links) probeert een tegenstander van Oostkapelle te passeren. Zaamslag won het duel in de tweede klasse overtuigend met 6-0. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78