Directeur KV Hulst al weg iX zeeland op carnaval wijst bezuinigingen af Veelzijdig Jeugd enthousiast voor duivensport Woninginbraak almanak pivo s lopen met Personeel bibliotheek jubileum vooruit Begeleiding De variatie aan aardappelgerechten is schier einde loos, alleen al omdat er vele verschillende rassen zijn. Maar ook de bereidingswijzen verschillen enorm. Ko ken, bakken, frituren, konfijten of poffen; de pieper laat het zich aanleunen zonder aan smaak te verliezen maandag 8 oktober 2012 Stichting: Aanstelling Van Driel was 'blunder' door Eugène Verstraeten hulst - Hij zat nog in zijn proef tijd, maar directeur Jochanan van Driel van de Kreatieve Vorming Hulst is alweer verdwenen. Over de omstandigheden lopen de ver klaringen uiteen. Opgestapt, zegt hij zelf. Ontslagen, reageert voorzitter Walter Naes- sens.Hoe dan ook, Van Driel heeft een gepeperde brief naar de ge meente Hulst gestuurd met forse kritiek op het bestuur van de Stich ting Kreatieve vorming Hulst. Vol gens Van Driel heeft het stichtings bestuur zich niet aan afspraken ge houden. Van Driel: „Ook waren de belangenverstrengelingen tussen bestuur en enkele functionarissen van dien aard dat mijn fuactione- ren als leidinggevend naar mijn mening onmogelijk werd ge maakt." Volgens Van Driel is de vorige functionaris daar ook binnen een jaar op dezelfde belangenverstren gelingen stukgelopen. Hij vindt dat de gemeente als subsidiegever de stichting moet dwingen schoon schip te maken op een aantal on derdelen. Op deze manier gemeen schapsgeld in een culturele instel ling steken is verkwisting", stelt van Driel. heikant - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Met deze slo gan hielden de duivenverenigin- gen uit Heikant, Sint-Jansteen, Kloosterzande, Clinge en Hulst zondag een promotiemiddag voor de jeugd. In clublokaal 't Heike van de Postduif uit Heikant was van alles te beleven en te zien over de duivensport, waaronder een film. De duivenverenigingen koppelden Volgens voorzitter Walter Naes- sens van de Kreatieve Vorming slaat de kritiek van Van Driel ner gens op. „Het zijn uitlatingen van een gefrustreerde medewerker. Van Driel kan het blijkbaar niet hebben dat hij ontslag heeft gekre gen en gaat nu om zich heen slaan. Daar kunnen wij ons als be stuur moeilijk tegen verdedigen." Dat de vorige functionaris afhaak te had te maken met het feit dat de baan moeilijk te combineren was met het huishouden, bena drukt Naessens. „Verder is er echt niets aan de hand. De enige blun der die we als bestuur hebben ge maakt is dat we de heer Van Driel hebben aangenomen. Dat mogen de mensen ons verwijten." Volgens voorzitter Naessens heeft het bestuur van medewerkers al leen maar steunbetuigingen gekre gen voor het besluit met Van Driel te breken. „Op het moment dat za ken niet zouden kloppen zou de gemeente als subsidiegever wel in grijpen." Dat beaamt wethouder Frank van Driessche, die voor de rest geen be hoefte voelt op het ontslag of het opstappen te reageren. „Dit is een interne kwestie binnen Stichting Kreatieve Vorming. Daar zitten wij als gemeente niet tussen." afgelopen seizoen 38 belangstellen de kinderen aan senior-leden bij vijf wedstrijden met losplaatsen in 'Frankrijk. De overwinning ging naar de vijfjarige Lieke van Acker. Als tweede eindigde Anouk van Vlierberghe (3) De derde plaats was voor Emma van Acker (8). De prijzen werden uitgereikt door Karin Wielemaker, secretaris van de jeugdafdeling van.de Zeeuwse Duivenbond. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Joas van 5 jaar, zijn oudere broer Da vid (7) en zijn zus Roos (8) deden mee aan een hardloopwedstrijd over 1400 meter in Tilburg. Daarbij moest een ouder meelopen als bege leider. David werd tijdens het evenement be geleid door pappa, Roos door mam ma, terwijl Joas opa had toegewezen gekregen. terneuzen - In een woning aan de Da Costastraat in Terneuzen is tus sen vrijdagavond 19.30 uur en za terdagochtend 09.30 uur ingebro ken. Bij de politie was zondagmiddag nog niet bekend of er iets of wat er precies is ontvreemd. De da dels) verschafte (n) zich toegang tot de woning door een deur open te breken. Tip? redactie@pzc.nl David bleek van het drietal de snel ste te zijn met een tijd van 8 minu ten en 35 seconden. Roos deed er 8.45 minuten over en Joas 9.34. Toen David trots aan oma vertelde dat hij het snelst was, Roos 2e en Joas laatste, moest Joas daar toch even op reageren. Luidkeels klonk het: „Dat lag aan opa, die liep zo langzaam." clinge - Met het startschot voor het carnavalsseizoen op de elfde van de elfde in het vooruitzicht na men Clingse feestneuzen zaterdag avond al een voorproefje. De wagenbouwers van de Pivo's vierden in café de Troubadour hun 22 jarig jubileum. Elk veel voud van 'zottengetal' 11 pakken carnavalsfanaten aan om eens lek ker uit hun dak te gaan. Voordat de leut losbarstte was er eerst een druk bezochte receptie waarbij plaatselijke verenigingen en regio nale leutclubs de felicitaties kwa men overbrengen. Johnny de Bakker, één van de op richters van de Pivo's, verheugt zich al op het komende carnaval. „We willen dit jubileumseizoen extra uitpakken met een Russische wagen. In de loods wordt al volop aan de praalwagen getimmerd. We zijn er straks weer klaar voor." door René Hoonhorst terneuzen - Twee ton bezuinigen op het bibliotheekwerk 'treft de leefbaarheid in heel de regio in het hart'. De ondernemingsraad (OR) van Bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren waarschuwt de gemeenteraad en B en W van Terneuzen voor 'onomkeerbare gevolgen' van de voorgenomen forse bezuiniging op het bibilotheekwerk. Leden en bezoekers van de uitleen centra in Zeeuws-Vlaanderen ma ken meer dan 220.000 keer per jaar gebruik van diverse diensten van de organisatie. Die uitgebreide dienstverlening wordt verleend in een (nog) vrij dicht netwerk van bibliotheken in de streek, dat door vijftig medewerkers draaiend wor den gehouden. De voorgestelde be zuiniging is 'een kaalslag', die in grijpende gevolgen voor de werk gelegenheid heeft Voor een krimp- regio is dat 'volstrekt onaanvaard baar', meldt OR-voorzitter Marijke Henzen. Afgezien van het verlies aan werk nemers beperkt regionale concen tratie de dienstverlening. De leef baarheid in veel dorpen is daar mee direct in het geding. Onbe mande bibliotheken bieden geen bezuinigingsoplossing, stelt Hen zen. „Het inrichten van die biblio theken kost geld en er moeten toch mensen af en toe aanwezig zijn in die uitleencentra. Al is het maar om bijvoorbeeld bestelde boeken klaar te leggen." Henzen voegt er aan toe dat de bi bliotheek net twee reorganisaties achter de rug heeft en de afgelo pen jaren al flink is gekort. De OR hoopt zijn zorgen nog deze maand persoonlijk aan de raad te mogen toelichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74