Zorgsteunpunt Groede dichterbij Drukte bij open dag dierenasiel Wandelaars ontdekken Autrichepolder Vrouw Eddy Wally dood ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 8 oktober 2012 17 24e Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen 20 en 21 B en W Sluis bereid te investeren in de wetenschap dat geld wordt terugverdiend door René Hoonhorst GROEDE - Als het aan B en W ligt, financiert de gemeente Sluis de aanbouw van een zorgsteunpunt aan multifunctioneel centrum 't Torentje in Groede. In het zorg steunpunt kunnen een huisarts, fy siotherapeuten, manueel therapeu ten en andere zorgverleners onder dak vinden. Dorpsvereniging Groede nam ge ruime tijd geleden het initiatief voor een zorgsteunpunt. De dorps door René Hoonhorst TERNEUZEN - Tijdens de open dag van het Dierenasiel Terneuzen meldden zich acht kandidaat-baas jes. Drie bezoekers willen een hond adopteren, vier een volwas sen kat en één een kitten, een jon ge poes. Beheerster Margot Burgers verwel komde zaterdag ruim 150 bezoe kers in het asiel en was in haar sas met de belangstelling voor de die ren. „Een nieuwe baas zou vooral mooi zijn voor Ringo, een 8-jarige bastaardherder. Ringo zit al bijna een jaar in het asiel." Burgers prijst zich gelukkig dat de meeste hon den niet zo lang hoeven te blijven. Ook al hebben de dieren net drie hondenweitjes gekregen. De vijfhonderd euro die de open dag en enkele acties opleverden, worden gebruikt voor frisse gras perkjes in de buitenweitjes. Het overschot gaat in een spaarpot voor uitbreiding van de kattenver blijven. Tim de Koek (12) uit Walsoorden wilde wel wat ruimte in die over volle hokken scheppen. Hij ziet een extra huisdier wel zitten. Het is niet moeilijk om moeder Sandra te overtuigen. Vandaar dat vader Alex mee ging kijken. Hij vindt de huiselijke 'veestapel' - een hond, een kat en drie cavia's - meer dan groot genoeg. vereniging vreesde dat de huisarts en de fysiotherapeut op termijn uit het dorp zouden vertrekken, vanwege de slechte huisvesting in Groede. Een zorgsteunpunt kan eerstelijnszorg (ook andere zorg verleners en een prikpoli kunnen terecht in de nieuwe vleugel) in het dorp houden, verwacht de Dorpsvereniging. Samen met Stich ting Robuust onderzochten dorpe lingen de mogelijkheden. De aanwezigheid van 't Torentje geeft vergrijzend Groede de kans medische zorg in het dorp te hou den, verwacht de dorpsvereniging. De aanbouw hoeft niet meer te be vatten dan een wachtkamer en en kele praktijkruimten voor huisarts, fysio- en andere therapeuten. Die kamers kunnen ook worden -ge bruikt voor andere medici, consul tants en priksessies. Toiletten, een keukentje en internet zijn al in 't Torentje aanwezig, betoogde het bestuur van de Dorpsvereniging. B en W van Sluis ondersteunen dat betoog. Hoewel het dagelijks gemeentebestuur zich realiseert dat bouw van een zorgsteunpunt geen gemeentelijke (kern)taak is, wil ze toch een krediet van bijna anderhalve ton beschikbaar stel len. Door aansluiting bij het multifunc tioneel centrum worden (nog) meer voorzieningen geclusterd, wat de leefbaarheid in Groede aan toonbaar ten goede komt. En stre ven naar leefbaarheid van alle ker nen rekent het gemeentebestuur tot één van zijn allerbelangrijkste taken. Bovendien, zo stelt het colle ge, kost de*investering de gemeen te geen geld; de huurders brengen de jaarlijkse kapitaalslasten op. Om het zorgsteunpunt mogelijk te maken, moet het bestemmings plan wel worden gewijzigd. Dat kan echter via een korte procedure gebeuren, stelt het college. Het voorstel om 147-351 euro beschik baar te stellen voor realisatie van een zorgsteunpunt in Groede wordt morgen besproken door de commissie Samenleving. Tim de Koek en zijn moeder lokken een kat naar de tralies van het hok om het dier met een paar vingers te kunnen aaien. Het dierenasiel Terneuzen hoopt de kattenverblijven te kunnen uitbreiden, omdat het krap wordt voor zo'n 65 beestjes. foto Mark Neelemans WESTDORPE - Meer dan honderd wandelaars ontdekten zaterdag de schoonheid van de Autrichepol der. In opdracht van Zeeland Seaports is daar natuur aangelegd in dienst van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) in de regio. Het groen moet er ook voor zor gen dat Westdorpenaren niet di rect op glazen kassen en havenbe drijven op de Axelse Vlakte aankij ken. Het havenschap gaf het pu bliek zaterdag de kans een begelei de wandeling door de Ecologische Hoofdstructuur te maken, terwijl mensen ook uitleg kregen over de Zwartenhoekse Zeesluis aan de rand van de aangrenzende Groene Knoop. De Stichting Landschaps beheer Zeeland realiseerde de in richting voor de EHS. Medewerker Alex Wieland vond het mooi dat belangstellenden de gelegenheid kregen de natuur te ontdekken. „Alle wandelaars hebben in elk ge val de grote zilverreiger gezien. Tot een paar jaar geleden heel zeld zaam, maar intussen een vaste gast in de winter. Er verblijven er nu al weer negentien", laat Wie- land enthousiast weten. Mensen kunnen ook op eigen gelegenheid door de nieuwe natuur wandelen. ZELZATE - Mariëtte Roegiers, de echtgenote van de Vlaamse zanger Eddy Wally, is zaterdag op 80-jari- ge leeftijd overleden. 'Mariëtje', de koosnaam van Eduard van de Walle - zijn eigen lijke naam - voor zijn 'cherie', was altijd zijn steun en toeverlaat. Wal ly, net als zijn vrouw' 80, kampt zelf al jaren met gezondheidspro blemen; vorig jaar kreeg hij nog een hersenbloeding. Maar net voor Vlaanderens meest gevierde charmezanger de artiestenfakkel doorgeeft aan dochter Marina, tij dens de Nacht van de Schlager in Kortrijk eind dit jaar, verliest hij zijn onafscheidelijke partner. Eddy en Mariëtte trouwden in 1956. Ze bleven de Zelzaatse buurt De Katte, net over de grens bij Sas van Gent, al die jaren trouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73