Gevoelig verlies voor trotse leider 461 ij Bert Verseput gaat binnendoor en wint start springseizoen DZK kan zich mindere fase permitteren Tafeltennissers SAR bewijzen zichzelf een goede dienst De Ridder finisht als eerste, maar vist toch twee keer achter het net maandag 8 oktober 2012 door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Bert Verseput was zaterdag op het concours van de Paardebloem, in Stal Vermue in Heinkenszand, de ster bij de start van het jumping indoorseizoen. Wat niemand nog voor mogelijk achtte, flikte de bouwondernemer uit Zonnemaire. Met de merrie Zonnefleur onder het zadel ver sloeg hij in de klasse L in een van spanning trillende barrage Ellen Briquet met Prins Shanti. Het niveau in L bleek hoog. Op het door Bram Wattel selectief gebouw de parcours hielden toch acht com binaties in de basisomloop de nul op het strafblad. Met een foutloze rit in 30,97 seconden bracht Rinus Rottier uit Biggekerke met de Soli- "tair-dochter Bulgari het spel op de wagen. Met de tijd van 30,56 en zonder een splinter van het hout te halen toonde Margot Vermue uit Kwadendamme met- de Murano- dochter Uniek dat het sneller kon. Het vuurwerk zat echter in de staart Ellen Briquet stuurde de merrie Prinses Shanti in 29,33 fout loos over de zeven obstakels. Daar mee leek het voor de amazone uit .Vogelwaarde met de Esteban-nako- melinge al weer kassa. Maar Bert Verseput dacht daar anders over. Hij vloog met de Flemming-doch- ter in 29,33 naar de felbegeerde overwinning. „Iedereen weet dat El len moeilijk te kloppen is. Maar ik had haar zien rijden en wist dat met een korte wending binnen door van hindernis twee naar drie er een kans lag om haar tijd te ver beteren. Het was gewaagd, maar Zonnefleur gaf mij het gevoel dat het kon." Toch leek Briquet alsnog met een overwinning in het indoorseizoen van start te gaan. Met een foutloze rit in 43,53 nam Casper Meegdes uit Huijbergen met de Indorado-af- stammeling Champie van de Wolfs- hoeve in M de leiding. Met een de-dood-of-de-gladioleninstelling ging Briquet als laatste in de barra ge met'de ruin Afrovlack van start. Het werd de dood. De Zeeuws-Vlaamse combinatie was ruim drie tellen sneller dan Bra bantse, maar met de finish in zicht schopte de Faldo-zoon een balk naar beneden en moest Briquet an dermaal genoegen nemen met de tweede stek. In B zat voor Monique van Sabben en de ruin Klaasje het venijn in de staart. Met een fo.utloze rit en 72,5 stijlpunten leek het voor de amazo ne uit 's-Heer Arendskerke met de Quasimodo Z-afstammeling kat in het bakkie. Maar laatste starter Ke vin de Wilde uit Driewegen stuur de de vosmerrie Bloesem met 74,5 stijlpunten naar de zege. door Ko Mechieisen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK mannen hebben ook hun tweede wedstrijd gewonnen. De Vlissingers speelden een sterke wedstrijd tegen Nuenen: 9-4. De vrouwen van de Walcherse club le den juist een 9-4-nederlaag tegen Aquamigos. Mannen. DZK-Nuenen 9-4: Vanaf het be gin van de wedstrijd was DZK de betere ploeg, want al in de eerste periode was er een 3-1-voor- sprong. Nadat het aan het begin ..van de tweede periode snel 4-1 werd, haperde de machine. Er wer den wat manmeersituaties niet be nut en pas in de derde periode werd het 5-1. Daarna ging het snel en werd het 7-1, voordat Nuenen kon terugkomen tot 7-3. Toen het in de laatste periode 8-3 werd, was de wedstrijdgespeeld en kwam Nuenen via een strafworp nog op 8-4. Daarma profiteerde de thuis ploeg van een man meer in het wa ter: 9-4. Scores DZK: Jasper Rouwendal 3, Levi Kort en Bas Mechieisen 2 en Sjoerd Le- ijnse en Perdo Mol 1 Vrouwen. DZK-Aquamigos 4-9: De vrou wen van DZK, die vorig seizoen met Aquamigos 2 streden om de ti tel, kwamen er achter dat Aquami gos 1 een andere ploeg was: Toch bleven ze in de eerste periode, waarin Aquamigos een 1-2-voor sprong nam, goed bij. DZK moest meer en meer aan de noodrem trekken en Aquamigos wist de overtalsituaties goed te benutten, zodat het halverwege 1-4 was. In de derde periode kwam DZK knap terug tot 3-4 en leek er nog wat mogelijk, maar Aquamigos liet in de laatste periode zien dat het de betere ploeg was. Scores DZK: Maranda van Ijk 2, Yentl Geelhoedt en Lois van de Berg 1 COLIJNSPLAAT - Tijdens de eerste Goofies zeilrace van het seizoen 2012-2013 pakte de Checkmate van Peter de Ridder uit Gorinchem "'•"met een grote voorsprong de line honours in de klasse ORC ï/IRC 1. Na handicapverekening moest de ze boot in zowel de ORC 1 als de IRC 1 genoegen nemen met de der de plaats. De Barcarolle 2 van Jaap Dallinga/Frans Bevers ten onder bij TOW.NL/MCR De biljarters van Dallinga/Frans Bevers krijgen een bittere pil te slikken. De ploeg verliest in de eredivisie met 6-2 van TOW.NL/MCR. Martens Cleaning daarentegen boekt een overwinning op Van de Broek Biljarts/Hanbat. door Joop van den Oudenhoven VLAARDINGEN - De topper in de eredivisie driebanden liep voor de trotse koploper Dallinga/Frans Be vers uit op een debacle. De ploeg verloor met 6-2 van TO W.NL/MCR. Martens Cleaning won in eigen huis verrassend met dezelfde cij fers (6-2) van Van de Broek Biljarts/Hanbat en Lands Welvaren/Iets Anders verspeelde even verrassend een punt bij hek kensluiter Post Luchtkanalen: 4-4. TOW.NL/MCR dompelde de spe lers van Dallinga/Frans Bevers en hun aanhang in rouw. Niet alleen het verlies was pijnlijk, ook de wij ze waarop het gebeurde. Voor de pauze bleven de partijen nog in evenwicht dankzij een winstpartij van Peter de Backer op invaller Emilio Sciacca en verlies voor Glenn Hofman tegen Richard Bita- lis. De Fransman had over geluk niet te klagen want twee keer be gon hij met een 'zwijn' om vervol gens een serie van zes en zeven te maken. Maar feit was ook dat Hof man niet de vorm had van afgelo pen week tijdens de Grand Prix. Dat kon ook van Jean Paul de Bruijn worden gezegd. Hij was geen schim van de speler die eer der deze week nog indruk had ge maakt tijdens de Grand Prix. No teerde hij in Oosterhout nog een moyenne van 1.900, nu stopte de teller bij 0.807. Omdat ook Frédéric Caudron niet in goeden doen was bleven de punten in Vlaardingen -en repte teamcaptain Jan Kikken van een off-day. „Dit is een zeperd voor ons. We hebben, behalve Peter de Backer, slecht gespeeld. Een team gemiddelde van 1.190 is iets om snel te vergeten." Martens Cleaning vierde in Ka- pelle een klein feestje. Het sterk aan de competitie begonnen Van de Broek Biljarts werd met 6-2 af getroefd. Voor de pauze zorgden Jens van Dam en Jean van Erp voor een riante 4-0-tussenstand. Van Dam ging sterk uit de blok ken en verlamde tegenstander San- der Jonen en de Zeeuws-Vlaming speelde het vakkundig uit. Ook Van Erp pakte de winst, zijn eerste in dienst van de Kapelse ploeg. „Hier ben ik blij mee. Ik wil altijd wel winnen natuurlijk maar voor mijn nieuwe ploeg helemaal. Dat dit nu is gelukt en ook voor ei gen publiek geeft me vertrouwen voor de komende weken." Na de pauze zagen de toeschou wers een flitsende start van de Ko- reaan Inwon Kang die snel een rui me voorsprong nam op Martin Spoormans. De thuisspeler had even nodig om op gang te komen, maar toen dat eenmaal lukte was de Koreaan gezien. De ene na de andere misser werd zijn deel en Spoormans scoorde gestaag en fi nishte als eerste. De enige verliezer bij de thuisploeg was Raymond Ceulemans. De Belg verloor in 42 beurten met 40-50 van Dick van Uum. Lands Welvaren kon de vergelij king met het voetbal glanzend doorstaan. Ook daar wordt nogal eens een penalty gemist op een cruciaal moment. Nederlanders kunnen daarover meepraten. Twee keer kreeg men een penalty in de vorm van de nabeurt, maar zowel Francis Forton (met nog drie ca ramboles te gaan) en Jack Wijnen lmiste de acquitstoot. Daardoor ging een voorsprong van 0-4, door Ronny Daniëls en Kees Wittens verworven, nog verloren, en werd er gelijkgespeeld. Een ver- liespunt gezien de stand op de ranglijst. HERK DE STAD Davy Gunst behaalt derde plaats in België Davy Gunst is zaterdag als derde geëindigd in de Belgische Omloop in Herk de Stad. Het was een wie lerkoers over 93 kilometer. Davy Gunst en Thijs de Lange maakten deel uit van een kopgroep van zeven man. De zege ging uit eindelijk naar Joachim Vanreyten. Davy Gunst finishte als derde op tien seconden van winnaar Vanrey ten. Thijs de Lange kwam één mi nuut later over de finish en werd als zesde geklasseerd. —BgaaBaB niHWWTnm wi 11 n 111111 liiiiMB—Bgaaaaaea INZELL Zeeuws schaatsrecord voor Nicole Geelhoed Nicole Geelhoed heeft het Zeeuws record op 3000 meter verbeterd. In Inzeil noteerde de schaatsster uit Zoutelande een tijd van 4.25.20 mi nuten. Dat was vijf seconden snel ler dan het oude record dat ook al op haar naam stond. Geelhoed werd hiermee vijfde. Niels Mesu probeerde in Heerenveen plaatsing voor de Holland Cup af te dwingen op de 5000 meter. Met een nieuw pr van 6.54.94 haalde hij de limiet van 6.54.00 echter niet. SYLT Surfer Scheffers elfde in eindklassement Tijdens de afsluitende worldcup surfwedstrijden op het Duitse ei land Sylt eindigde Davy Scheffers (Zierikzee) bij het onderdeel frees tyle als negende. Rick Jendrusch (Scharendijke) werd zeventiende. Met een vijfde plaats in Poders- dorf, een dertiende stek in Fuerte- ventura en een negende plek in Sylt werd Scheffers elfde op de jaar- ranking. Rick Jendrusch vindt zich na een 33e, 25e en een 17e plaats te rug op plaats 28 in het klassement. Gelling uit Delft won in de IRC 1, de Lender van L. Meersman uit Mortel (B) in de ORC 1. In deze klasses ORC 2 t/m 5 en IRC 2 t/m 5 werd Johan Bol uit Kruiningen met de Aboen eerste. Bij de ongemeten boten kleiner dan 10 meter was er eveneens een Zeeuwse winnaar: Marloes Swin- kels uit Goes met de Jillz. MIDDELBURG - Arnemuiden lijkt op degradatie af te stevenen in de eerste divisie van de tafeltennis- competitie. Vorige week ging de Walcherse ploeg tegen Herwaar den ten onder, nu was ook concur rent Scyedam te sterk: 8-2. Mare Hackenberg en Riny Kasse zorgden voor de twee punten met overwinningen op Laurens van Raadshoven. Jeroen de Heide ging tegen diezelfde Van Raadshoven met 11-9 in de vijfde game ten on der. Marco van der Meijden en Jo- chem de Hoop bleken te sterk. De mannen van SAR/Neckermann.com bewezen zichzelf in de tweede divisie een goede dienst door gelijk te spelen tegen het sterker geachte JCV. In valler Thomas van Gasteren werd door de Kloosterzandenaren geen kans gegeven en ook Peter van Iwaarden werd door Johan 't Hooft en Simone de Klerk versla gen. Kopman van de Vuchtenaren, en ex-speler van TTC Middelburg, Jos Verhulst bleek een maat te groot. Niettemin was 't Hooft tevreden. „Een goede uitslag. Zo kunnen we tot het einde, mee blijven doen in de strijd om behoud." TTC Middelburg won in de derde divisie met 6-4 van het Zoeter- meerse Taverzo 2. Soren de Witte bleef ongeslagen al moest hij daar tegen Elten Roos diep voor gaan. Thomas Groenewoud versloeg in vijf games Roos en in een goede wedstrijd werd ook Quiten Gerae- rts aan de zegekar gebonden. Een ruimere overwinning zat er zelfs in, maar tegen Edu Lamtara wer den twee matchpoints niet benut. Emiel de Rijke ging met 11-9 in de vijfde game ten onder tegen Lamt ara. In het landelijk B wonnen de jon gens van TTC Middelburg met 6-4 van Papendrecht. Jordin Heijens had drie winstpartijen. TTC Mid delburg 2 verloor in het landelijk C met 0-10 van HTC 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72