Tjokvol asiel heeft weer een beetje lucht «eland 119 Kunstenaar Assmann maakt beeld Toorop Korpsen marcheren door Vosmeer Gedumpt op dierendag Man steelt damesondergoed B nruQiODP1?1"""".'"f"-I'1 'f Nota bene op dierendag werden in het opvanghok van het asiel vier jong volwas sen katten gedumpt. Het vermoeden bestaat dat één van hen de moeder is van een aantal kittens dat een week eerder in het asiel terecht kwam. 'Heel fijn', is de cynische boodschap op de site van het asiel. 'Deze moeder heeft een week last gehad van stuwing, omdat ze haar melk niet aan de kittens kon geven.' maandag 8 oktober 2012 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst GOES door Rob Paardekam Het hondenweer van zaterdagochtend weerhield mensen er niet van om een kijkje te gaan nemen in Dierenasiel De Bevelanden in Goes. Het was vanaf tien uur met een erg druk. Veel dieren vonden een nieuw baasje tijdens de open dag. Mark van der Endt loopt rond half 11 met zijn moeder en oma door het asiel aan de Westhavendijlc De jongen zou dolgraag een kitten mee naar huis nemen, maar dat is niet de bedoeling. „Al gaat het wel kriebelen, hoor, als ik hier loop", geeft zijn moeder toe. Oma legt uit dat de familie op het moment als genoeg huisdieren heeft. Veel daarvan komen uit het asiel. „Van daag zijn we niet gekomen om een hond of kat mee te nemen", zegt ze. „Maar ik vind het wel belang rijk om mijn kleinzoon hier mee naar toe te nemen. Hij mag best weten dat niet alle dieren in een fijn gezin leven. Niet dat ze het hier slecht hebben, hoor. Integen deel. Ik vind dat de dieren in dat asiel heel goed worden verzorgd. Maar in feite is het triest dat zo'n voorziening er moet zijn en zeker dat hij zo overvol zit." Eén van de redenen om de open dag te houden is'de mensen laten zien dat de dieren in het asiel in derdaad niet zielig zijn. Dat neemt niet weg dat ze natuurlijk beter af zijn bij een 'echt' baasje. Het vinden daarvan is dan ook het hoofddoel van de dag. „We hou den hem elk jaar rond deze tijd", zegt beheerder Wilma van de Schraaf. „Juist nu zitten we tjok vol, omdat er heel veel kittens wor den gebracht. Dat hebben we in de winter natuurlijk niet. Al zitten we ook in die periode behoorlijk vol, hoor." Volgens Van de Schraaf worden tij dens de open dag doorgaans aar dig wat honden, katten en konij nen aan een nieuw baasje gehol pen. Hoewel dat normaal gespro ken geen probleem is, mogen de dieren tijdens deze dag niet met een worden meegenomen. „Op zo'n open dag lijkt het allemaal leuk en schattig", vertelt Van de Schraaf. „Maar wij willen toch even rustig met mensen praten om te vertellen wat het betekent om een asieldier in huis te nemen. Die tijd is er vaak niet tijdens zo'n open dag. Daarom reserveren we de uitgekozen dieren, zodat men sen ze op een later tijdstip kunnen komen ophalen." De beheerder van het asiel zegt te merken dat het steeds drukker wordt. Een sluitende verklaring heeft ze daar niet voor. „De crisis speelt misschien een rol", zegt ze. „Dieren worden op internet tegen woordig bijna voor niks aangebo den. Mensen kopen dan zonder na te denken zo'n beestje en dan blijkt het toch tegen te vallen, om dat hij een vlooi te veel heeft of in de kamer plast. Wat je ook steeds vaker ziet is dat mensen een dier nemen als ze even niet lekker in hun vel zitten. Ik noem dat een tij delijk gelukmakertje. Ook deze die ren belanden na een tijdje nogal eens in het asiel." Desondanks is er aan het eind van de open dag grote blijdschap. Drie honden, zeven volwassen katten, acht kittens en een konijn vonden een nieuw baasje. „Daar zijn we erg tevreden mee", aldus Van de Schraaf. GOES Juniorenteam valt net buiten het podium Het juniorenteam van de jeugd brandweer Goes is zaterdag als vier de geëindigd tijdens de landelijke finale voor groepen van 12 tot 15 jaar in Mijdrecht Het junioren team van Westerschouwen legde beslag op de negende plaats. De politie heeft vrijdagavond een 47-jarige man uit Goes in diens wo ning aangehouden wegens diefstal van damesondergoed. Sinds lange re tijd werd bij een flat in de stad ondergoed weggenomen van het droogrek op het balkon. De politie kwam na onderzoek in deze zaak 'S-HEERENHOEK Sint Caecilia huldigt acht jubilarissen Muziekvereniging Sint Caecilia uit 's-Heerenhoek heeft zaterdag acht jubilarissen in het zonnetje gezet. Vijf van hen zitten al 12,5 jaar bij de vereniging. Han de Jonge (25 jaar), Matty van Boven (40) en Ka- rel van Boven (50) spannen echter de kroon. Allen kregen een speld met oorkonde van de KNFM. de 47-jarige man op het spoor. De man heeft bekend niet alleen bij de flatwoning maar ook bij twee ande re damesondergoed van de waslijn te hebben gestolen. De politie ver zoekt gedupeerden zich te melden op het politiebureau of op telefoon nummer 0900-8844. GOES Evert Wagter verlaat GroenLinks De prominente Goesenaar Evert Wagter heeft zijn lidmaatschap van GroenLinks opgezegd uit onvrede over het moeten opstappen van Jo- lande Sap. Hij verwijt het landelij ke bestuur, dat ook aftrad, incompe tentie. Als gevolg van zijn besluit is Wagter niet langer ondersteuner van de Goese GL-fractie. Ook de vriendelijke en rustige labrador Rex, hier met vrijwilliger Sandra van Leeuwen, hoopte zaterdag een nieuw baasje te vinden. door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Kunstenaar Gijs Assmann uit Amsterdam is door een selectiecommissie uitgekozen om het herinneringsbeeld aan Charley Toorop in Westkapelle te maken. Dat is vrijdagavond bekend ge maakt in museum het Polderhuis, waar Assmann vervolgens zijn ont werp presenteerde. Het hele dorp was hiervoor uitgenodigd; er wa ren zo'n dertig Westkappelaars aanwezig, aldus voorzitter Ans Dingemanse van de Stichting Ver beelding Toorop. Volgens haar wa ren zij onder de indruk van het ontwerp van Assmann. Het beeld ter herinnering aan schilderes Charley Toorop (1891-1955), die vaak naar Westka pelle kwam, komt te staan bij paal 212 op de zeedijk bij het dorp. Ass mann wil in zijn werk 'de geest van Charley Toorop en haar le vens- en werkwijze als kunstenaar weergeven'. Belangrijk onderdeel van de opdracht aan hem was ook om niet een beeld te maken dat op Toorop lijkt. Assmann bedacht een soort droog rek waarop kleding hangt. Toorop ging vanaf de dijk vaak naakt zwemmen in zee. Op het rek hangt kleding in twee stijlen: de voor die tijd moderne kleren van Toorop en kledingstukken uit de traditionele Westkappelse dracht. Ernaast staan een picknickmand en een palet met penseel. Assmann boetseert alle onderde len van het beeld in was en maakt er één geheel van. QUD-VOSSEMEER - De 32ste taptoe in Oud-Vossemeer, die zaterdag werd gehouden, was groter dan ooit. De organisatie had een paar nieuwe elementen aan het pro gramma toegevoegd. Zo was er 's middags al een jeugd- taptoe en maakten alle deelnemen de korpsen - zowel de jeugd als de volwassenen - aan het begin van de avond een rondgang door het dorp. Uiteraard vormde de traditionele taptoe in de Raadhuisstraat het slotstuk. Behalve de thuisspelende muziekvereniging OVM maakten ook de Rijnmondband uit Schie dam en showkorps Wilhelmina uit Sleeuwijk hun opwachting. Tij dens de taptoe vond het derde nieuwe element plaats: een histo risch theaterstuk over Oud-Vosse- meer, geschreven door Cees van Broekhoven. Video op www.pzc.nl/tholen Muziekvereniging OVM trok, met de majorettes voorop, zaterdagavond door de straten van Oud-Vossemeer. foto Willem Mieras Zeeuwsch-Vlaanderen www.fe5tivol-2vl.Rl okto£ep2Q]2 'Het Amsterdam Baroque Orchestra' met Ton Koopman Met deze groep vermaarde barok specialisten werkt Ton Koopman aan nieuwe, prachtige programma's. Dit jaar de laatste symfonieën van Joseph Haydn en Wolfgang Amodeus Mozarf. De 'Londense' en de 'Jupiter'. Vrijdag 12 oktober, Basiliek Hulst, 20:00 uur, 25,— Kaarten: www.lhealerverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67