sport 149 Volleybalsters van Forza tonen veerkracht na 2-1-achterstand Orion komt met de schrik vrij RCS blijft aan leiding, Terneuzen geeft voorsprong uit handen Doesburg is heel snel Renesse kan het niet bolwerken weg bij Jong Ambon tegen WW'67 en verliest met 1-5 maandag 8 oktober 2012 door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza bekroonden een goede wed strijd met winst bij DVO. In een vijfsetter werd een 2-1-achterstand in winst omgebogen. De mannen van de Schouwse club verloren met een te elfder ure geïmprovi seerd team met 4-0 bij het in de promotieklasse laag geklasseerde RVC/Libanon. DVO-Forza 2-3 (15-25, 25-22,25-21, 15-25, 8-15): Een boeiend duel, waarin Forza veerkracht toonde en zich door winst stevig in het spoor van de kop van het klasse ment nestelde. Na winst in de eerste set had For- mimmmmmmtmmmmmamgBmm za ook in de tweede en derde set lange tijd prima serverend en goed spelend het initiatief In de slotfa se ontbrak het echter een scorend vermogen. Ondanks de opgelopen averij bleef Forza ontspannen en bekeken spelen. Dat resulteerde in de gelijkmakende setzege en een noodzakelijke vijfde set. Daarin trok de Schouwse vrouwen- ploeg de goede lijn door. Forza kende een flitsende start, liep uit naar 1-10 en legde daarmee de ba sis voor een zwaar bevochten over winning. RVC/Libanon-Forza 4-0 (25-15, 25-16, 25-15, 25-15): Een kansloze missie voor de Schouwse mannen- ploeg, die ervan uit was gegaan door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van Orion hebben zondag hun eer ste duel in de eerste klasse gewon nen. Thuis werd Apollo op een 32-29-nederlaag getrakteerd. Mannen. Orion-Apollo 32-29: Sluitpost René Hooijschuur was een van de smaakmakers tijdens de seizoensouverture tegen Apol lo. De sluitpost van de ploeg uit Heinkenszand was echter beschei denheid na de zege. Hij kreeg tallo ze complimenten, maar hij weiger de alle eer naar zich toe te trekken. „We hebben er met z'n allen hard voor gewerkt." Mede dankzij de talloze reddingen konden de eerste punten in de eer ste klasse bijgeschreven worden. EINDHOVEN Weer nederlaag Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten drie wedstrijden na het begin van het seizoen nog altijd op hun eerste zege. De Middelburgse hoofdklasser was in de uitwed strijd tegen ESZW Totelosss dicht bij drie punten, maar werd in de slotfase alsnog naar een nederlaag gespeeld: 6-5. James Beije, Rafael Vulin, Imad Azzanagui en Khalid Saiboua scoorden. Het werd nog wel even penibel. Op driekwart van de wedstrijd dreigde er bijna een kentering te komen. Orion was duidelijk enige minuten van slag toen het aanval lende spel van sterspeler Ron van Dalen (10 treffers) plotseling aan banden werd gelegd. „We moes ten duidelijk even schakelen", zei Hooijschuur. „Maar we trainen op die situaties. We hebben meerdere schutters in ploeg." Scores Orion: Ron van Dalen en Guy Peters 10, Arno Riemens 5, Michiel Schuys 3, Mischa Dorst, Lennart Vinke, Nik van Dalen, Jordy Simonis 1. Vrouwen. White Demons-Olym- pus 16-8: Het debuut in de eerste klasse verliep niet zoals de Vlissing- se vrouwen gehoopt hadden. Trai ner Ron de Waal kon de eerste ZIERIKZEE Voetbalsters MZC'11 consolideren positie De voetbalsters van MZC'11 hand haafden zich in de subtop van de tweede klasse. De Schouwse ploeg speelde op eigen veld met 2-2 gelijk tegen Sleeuwijk. Na zes wedstrij den heeft MZC'11 twee duels ge wonnen, twee verloren en twee ge lijkgespeeld. Komende zaterdag speelt MZC'11 op eigen veld tegen laagvlieger Ze venhoven. dat het verzoek om de wedstrijd op een andere dag te spelen was gehonoreerd. „We kregen woensdag te horen dat we toch moesten spelen", zei Lennen Jonker. „We hadden aan het begin van het seizoen al uitstel gevraagd. We hebben geprobeerd om met spelers van het tweede een team bij elkaar te krijgen. Dat is gelukt, maar we misten vastig heid." Zonder onder anderen de vaste li bero, spelverdeler en zonder coach viel er voor Forza geen eer te beha len. „Je weet vooraf dat je geen top wedstrijd kunt spelen, maar het was een wereld van verschil met de vorige wedstrijd." Terneuzen-verdediger Roel Alberti werkt de bal weg. Bart van den Hemel (rechts) kan daardoor niet gevaarlijk worden. foto Mark Neelemans wedstrijd in een woord samenvat ten: plankenkoorts. De hoop op een succesje werd binnen vijf mi nuten al wreed verstoord: 5-1. „Naar het duel toe is er toch heel veel druk ontstaan. Langs de kant sta je machteloos." EMM-Mixed Up 16-13: Verdedi gend staat het goed bij de Middel burgse handbalsters. Aan de aan val schort nog wel het nodige. Het zijn duidelijke signalen van een zeer bescheiden voorseizoen van de tweedeklasser. Die zijn groten deels verklaarbaar vanwege de late komst van trainer Hans Dierickx. Veel tijd om nog oefencampagne uit de grond te stampen was er niet. „Gelukkig worden we gehol pen door de competitiestart. De eerste twee duels spelen we thuis." KERKWERVE WIK'57 blameert zich met zevenklapper In de reserve vierde klasse van het zaterdagvoetbal leed WIK'57 een grote nederlaag. De ploeg uit Kerk- werve verloor op eigen veld met 7-0 van het derde elftal van Duive- land. Voor rust ging de wedstrijd nog re delijk gelijk op, maar kwamen de Oosterlanders al wel op een 0-2-voorsprong. Een driedubbele wissel in de rust had geen effect. door Jos van Belzen wsmsscssssssfXÉESSsim MIDDELBURG - In de tweede klas E van het zondagvoetbal eindigde het Zeeuws-Vlaamse treffen tus sen Aardenburg en Terneuzen met 2-2 onbeslist. Dezelfde eind stand kende ook het duel tussen Axel en Moerse Boys na een wed strijd waarin de thuisploeg al na een halfuur tegen een 2-0-achter- stand aankeek, maar toch langszij kwam. RCS blijft het ondanks de vele afwezigen goed doen. Zondag werd RKJW in een nare wedstrijd met 2-1 verslagen. De Souburgers delen de leidende positie met Roosendaal. RCS-RKJW 2-1: Een voor rust heel goed RCS mocht zich tijdens de thee alleen verwijten dat in de eerste helft al niet verder afstand was genomen. Na de openingstref fer van Geraldi Geerman (1-0), kwam uit de vele kansen pas kort voor rust de 2-0 op het bord: Mar io Janisse werd ten val gebracht, waarna Besar Xhoxhaj vanaf elf meter de voorsprong verdubbelde. De Souburgers troffen in de twee de helft een tegenstander die met veel strijd op zoek ging naar de ge lijkmaker en hierbij regelmatig over het randje ging. Met nog ruim een kwartier te spelen kwa men de bezoekers terug in de wed strijd. Youssef Afkir leek het on heil nog af te wenden door de bal van de lijn te trappen, maar was kansloos in de rebound: 2-1. Door dat Besar Xhoxhaj daarna nog een strafschop miste, bleef het span nend tot de laatste minuut Aardenburg-Terneuzen 2-2: In een knotsgekke wedstrijd boog Aardenburg een 2-0-achterstand om in een gelijkspel. Terneuzen was heer en meester voor de rust en nam een voorsprong via tref fers van Dominique Verlinde en Can Kiran. Na een uur ging eerst verdediger Roel Alberti en daarna doelman Dennis Wondergem pijn lijk in de fout. Niek van Sprundel benutte de door Alberti veroor zaakte penalty en Bart van den He mel profiteerde van de slechte uit trap van goalie Wondergem. Aar denburg greep bijna de winst, maar Wondergem keerde een schot van De Vreeze in de slotfase met een katachtige reflex. Axel-Moerse Boys 2-2: Axel legde de eerste twintig 'minuten prima voetbal op de mat legde, maar ver zuimde te scoren. Tien minuten la ter zag de wereld er ineens heel an ders uit en keek de thuisploeg te gen een 2-0-achterstand aan door treffers van Kevin Stoutjesdijk en Joris Goossens. De ploeg herpakte zich echter en kwam nog voor rust terug in de wedstrijd door Kje- 11 Vanderhaeghen: 1-2 halverwege. In de 70e minuut zorgde Maik de Wolf voor de gelijkmaker. MIDDELBURG - Het dienstverband van Pearl Doesburg als trainer van Jong Ambon heeft iets langer dan twee maanden geduurd. Het be stuur van de zondag-derdeklasser en de oefenmeester gingen vrijdag avond uit elkaar, omdat het van beide kanten niet beviel. Het uit de vierde klasse gepromo veerde Jong Ambon pakte in de eerste vijf duels zeven punten en presteert daarmee boven verwach ting. Toch was de samenwerking tussen trainer en spelersgroep niet optimaal. In een gesprek werd dui delijk dat Doesburg dat zelf ook zo voelde. Beide partijen besloten daarop per direct uit elkaar te gaan. Voorlopig neemt assistent trainer Marlon Mual de taken van Pearl Doesburg over. Jong Ambon kwam zondag niet in actie, omdat het duel met Uni- tas'30 werd afgelast vanwege het overlijden van de voorzitter van de club uit Etten-Leur. Zeelandia Middelburg leed de eer ste nederlaag van het seizoen. Bij Rood Wit in Willebrord werd het 2-1. De Middelburgers behouden wel de koppositie. CIuzona-HVV'24 2-2 (0-1). Thomas Leeghwater 0-1 en 0-2, Ruben Maas 1-2, Erik van Oers 2-2. Rood Wit W-Zeelandia Middelburg 2-1 (1-1). Jerfy Booy 1-1 (strafschop). door Jos van Belzen MIDDELBURG - Na een zoensstart met drie overwinnin gen in de eerste vier duels is Renes se na twee opeenvolgende verlies- partijen gezakt naar de midden moot in de vijfde klasse B. Zondag werd op eigen veld een 5-1-neder- laag geleden tegen WW'67, de nummer twee uit deze klasse. Volharding (1-6 tegen Robur) en Hansweertse Boys (1-7 tegen Vi- voo) gingen op eigen veld hard on deruit. Vosmeer won de derby bij NVS met 2-3. Renesse-WW'671-5: Bij de thuis ploeg waren er enkele spelers dui delijk in minder goede doen dan vorige week in de wedstrijd tegen koploper Odio. Er was sprake van veel persoonlijke fouten waardoor het spel, uitgezonderd een sterke fase van ongeveer twintig minu ten na de gelijkmaker van Vincent Goedegebuure (1-1), niet goed was. De bezoekers namen tegen het ein de van de eerste helft het initiatief weer in handen en liepen uit naar 'Bij Renesse waren enke le spelers in minder goe de doen dan vorige week tegen koploper Odio.' 1-3. Bijna bracht Fabian Oostvogels kort na rust de spanning nog te rug, maar hij was in kansrijke posi tie te gehaast waardoor deze moge lijkheid niet tot de aansluitingstref fer leidde. WW'67 toonde zich wel trefzeker en liep uit naar een ruime 5-1-overwinning. Hansweertse Boys-Vivoo 1-7 (0-4). Kevin Beenhakker 1-4. NVS-Vosmeer 2-3 (0-2). Jeffrey Kruf 0-1, Robin Capelle 0-2, Joris Nagelker- ken 1-2, Sylvester van Willigen 1-3, Jo ris Nagelkerken 2-3. Volharding-Robur 1-6 (0-2). Rick van der Gaag 0-1 en 1-6, Dennis Catsman 0-2 en 0-3, Moussa 0-4, Patrick Hoek man 1-4, Polle Hopmans 1-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63