TOP tikt Tjoba bij tijd en wijle weg Crucq maakt in slotfase het verschil voor Fortis 481 sport maandag 8 oktober 2012 j 'Achteraf ben ik nog blij dat we meer dan tien keer gescoord hebben en dat de Bij TOP staan zeven mensen op het lijstje van doelpuntenmakers. Alleen LiitslüCj ïïOCj 6TligSZinS ÜCC6ptOu6l WÜS. Peter van Belzen, de ijzersterke re- bounder, ontbreekt erop. Tjoba-trainer Bram van Geffei, De korfballers van overgangsklasser TOP Arnemuiden zijn heer en meester tegen Tjoba en winnen de derby met 12-18. TOP laat in 's-Heer Hendrikskin deren zien een hecht collectief te zijn, terwijl Tjoba het moet hebben van slechts een paar spelers. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - „We hebben Tjoba weggetikt", zei Leon van Belzen trots na de wedstrijd te gen Tjoba. „De bal ging bij ons in de aanval soms zó snel, dat we al tijd wel een vrij iemand vonden. Tik, tik, tik, en dan viel er weer een goal." Wie bij TOP scoorde, maakte niet uit. Bij de Walcherse formatie heb ben ze niet slechts één of twee top schutters. Met Jeanine Marijs, Ani ta de Ridder en Leon van Belzen hebben de trainers Erik Maljers en Peter Crucq wel veelscorende men sen in hun ploeg, maar anderen kunnen ook moeiteloos voor tref fers zorgen. Bij tijd -en wijle vonden de acht van TOP elkaar blindelings. Dat Leon van Belzen het woord 'weg getikt' bezigde, was terecht De bal ging soms zo rap en soepel van hand tot hand, dat de toeschou wers er stil van werden. En als het eindresultaat een score was, maak te de serene rust plaats voor een groot applaus. TOP had namelijk erg veel toeschouwers bij zich. Zo druk als zaterdag is het de laatste jaren niet vaak geweest op het ter rein in 's-Heer Hendrikskinderen. Hoe anders was het spel van Tjo ba. De thuisploeg was puur afhan kelijk van de broers Niels en Dirk-Jan Westmaas. Dennis Broer- se, die anders ook nog wel in staat is om het een tegenstander lastig te maken, ontbrak vanwege ziekte. Sander Harinck verving hem. „Dennis kun je er in de aanval na tuurlijk altijd goed bij hebben, al is hij dit seizoen niet zo constant", zei Tjoba-trainer Bram van Gef- fen. „Maar toen ik eenmaal wist dat hij er niet bij zou zijn, dacht ik: misschien is dat niet eens zo na delig. Met Sander had ik immers een vierde lange heer. Ik geloofde dat we met hem erbij onder de korf wel veel ballen zouden pak ken tegen TOP." Maar dat was niet zo, had Van Geffen zelf ook geconstateerd. De rebounders van TOP, Peter van Belzen en Corné Bezemer, deden hun werk goed en zorgden ervoor dat de Arnemuidse aanvallen stee vast lang duurden. En uiteindelijk - tik, tik, tik - viel er dan wel een doelpunt, tot frustratie van de thuisploeg. Bij Tjoba waren de broers West maas verantwoordelijk voor elf van de twaalf treffers. Leon van Belzen zat namens TOP uiterst kort op Dirk-Jan, Corné Bezemer gaf Niels heel weinig ruimte. „Dat ze toch nog scoren, is logisch", stel de Van Belzen. „Dirk-Jan is heel ge vaarlijk als hij goed aangespeeld wordt en nog een stap achteruit doet. Zo heeft hij nog best vaak ge scoord. Maar hij had het niet mak^ kelijk. Als ik wist dat de rest van mijn vak goed stond en ik Dirk- Jan echt vol kon verdedigen, kon hij weinig. Het was dus wel een prestatie van het hele vak." Binnen tien minuten leidde TOP al met 1-5. Toen het bij rust 4-11 stond, vreesden de Tjoba-korfbal- lers voor een grote nederlaag. In het begin van de tweede helft hin gen de koppies al naar beneden en gingen de groen-witten niet meer tot het gaatje. „Ik geloofde er toen ook al niet meer dat we gingen winnen", bekende Van Geffen. „Achteraf ben ik nog blij dat we meer dan tien keer gescoord heb ben en dat de uitslag nog enigs zins acceptabel was." Scores Tjoba: Niels Westmaas 6, Dirk-Jan Westmaas 5 en Sander Ha rinck 1 Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Anne Meulmeester 2, Corné Bezemer, Rem- co Bezemer en Petra de Ridder 1 TOP-korfballer Remco Bezemer probeert een bal onder controle te krijgen. Sander Harinck vist achter het net. foto Willem Mieras door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - de korfballers van Fortis hadden het zaterdag tegen laagvlieger Korbatjo. Pas in de slot fase maakten de Souburgers het verschil. Eerste klasse. Fortis-Korbatjo 14-12: Dankzij twee snelle punten van Remco Crucq won Fortis. Tot 10-10 ging de wedstrijd totaal ge lijk op. Nadat Crucq er met twee snelle doelpunten 12-10 van had ge maakt, kon Fortis de wedstrijd be slissen. Scores Fortis: Remco Crucq en Pascal Koppejan 3, Anita Wielemaker, Joyce Schoonaard, Rens van den Driest en Ra chel Verhage 2. Tweede klasse. Vitesse-Swift 12-18: De eerste helft was teleurstel lend van de kant van Swift. Nadat de teams met een 8-6-stand gin gen rusten, moest trainer Dennis Plantinga zijn spelers dan ook even moeten wijzen op het belang van de wedstrijd. „Als we vandaag hadden verloren was ons veldsei- zoen verloren geweest. Met deze winst blijven we gewoon goed meedoen bij de bovenste teams." Scores Swift: Naomi Zuidweg 5, Ri chard Geldof 4, Mirella Pouwer 3, Vera Kuiper en Kristian Huisman 2, Lennart Hoogenboom eri Eefje van den Berg 1 Merwede-Ondo 15-8: Na de snel le 4-0-achterstand speelde Ondo een verloren wedstrijd. Trainer Hans de Meij was dan ook niet te spreken over de beginfase van de ploeg uit Sint-Laurens. „We kwa men in de eerste helft wel beter in ons spel en haalden de rust met 6-3. In de tweede helft ging het echter weer meteen mis." Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Annelie Wisse,Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu 1 Derde klasse. Togo-Oranje Zwart 15-7: Ondanks de duidelijke cijfers was trainer Carlo de Waele niet tevreden met de eerste helft. Volgens hem begon het Goese team niet geconcentreerd aan de wedstrijd. „We waren erg zwak in de beginfase. We wisten dat we de ze wedstrijd moesten winnen en eigenlijk wisten we ook dat we zouden winnen. Dan is het zaak om goed geconcentreerd te blij ven." Na rust (7-6) werd het krachtsver schil in de tweede helft wel duide lijk. Togo kreeg nog maar één tref fer tegen. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 7, Mij- ke Tahapary 4, Niek Meerman 3 en Ma rianne van Delsen 1 Vios-KVK 14-11: Een onnodige ne derlaag voor de korfballers van KVK in de derde klasse volgens trainer Richard Ollefers. In een he le gelijkopgaande wedstrijd kwam er bij een 5-5 stand even wat zand in de motor bij het team uit Kapel- Ie. Hierdoor kon de tegenstander uitlopen naar 10-6 en deze achter stand kon het team gedurende de wedstrijd niet meer goedmaken. Voor KVK is het een frustrerende uitslag omdat ze het gevoel over houden dat zij het completere team zijn die door een aantal pech- momenten niet hebben kunnen winnen. Ollefers: „Zij hadden in beide vakken één hele sterke spe ler staan die Vandaag de wedstrijd voor ze hebben gewonnen. Wij hebben normaal gesproken meer van deze scorende spelers, maar vandaag wilde het niet lukken." Scores KVK: Bart Niewenhuijse 4, Sas- kia Ruissen 3, Niels Verdonk 2, Tonia de Visser en Koen Volkers 1 Stormvogels-Thor 9-8. Scores Storm vogels: Jonathan Koets 3, Niek Peene en Arjen Schoe 2, Angela Matthijsse 1. Seolto-Ventura Sport 10-9. Scores Seolto: Timme Provoost 4, Dennis Goe- degebuur en Mayella Kuizenga 2, Mick Goedgebuur en Marielle Francke 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62