binnenland 15 Toezicht op de jeugdzorg faalt' Herfstvakantie TURKIJE Veld in Bewijzen D66 wil munt slaan uit hulp aan kabinet BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 8 oktober 2012 De commissie-Samson, genoemd naar oud-procu reur-generaal Rieke Samson (foto), uit ook kritiek op de Inspectie Jeugdzorg. Minder papieren toezicht en meer het veld in, vindt de commissie. VÈmk F S H 'Bij deze regering staat het slachtoffer voorop. Dan is dit een prima kans om te bewijzen wat die woorden waard zijn'. Guido Klabbers, voorzitter van KLOKK De commissie-Samson kreeg 800 meldingen. foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - De commissie-Samson deed onderzoek naar kindermis bruik in de periode 1945-2008. Dat misbruik was frequent en duurde vaak lang. Kinderen moesten te gen hun zin seksuele handelingen verrichten en ondergaan. Als ze hun probleem aankaartten, wer den ze vaak niet geloofd. Het toezicht op de jeugdzorg faalt en de overheid slaagt er niet in de ze kinderen goed te beschermen, concludeert de commissie. Bij de commissie kwamen zo'n 800 mel dingen binnen. Het ging niet al leen om oude zaken, maar ook over recente misbruikgevallen die aan politie en justitie werden door gespeeld. Met name voor licht ver standelijk gehandicapte kinderen is het risico 'ontoelaatbaar groot'. In deze groep waren in 2010 bijna tien op de duizend kinderen slachtoffer. Het misbruik en seksueel over schrijdend gedrag was 'structureel' in de onderzochte periode. De combinatie van kinderen met pro blemen en incapabele leiders zorg de er in tehuizen voor dat mis bruik relatief makkelijk kon wor den gepleegd en er niet of nauwe lijks werd ingegrepen. In tehuizen zijn de plegers mannelijke groeps leiders. Maar vooral jongeren zelf De commissie vindt het dan ook niet verstandig om jongens en meisjes onder hetzelfde dak te la ten wonen. In de pleegzorg is het misbruik minder groot maar nog altijd schokkend, aldus Samson. Om de 40.000 kinderen in de jeugdzorg te beschermen, moet de overheid maatregelen nemen, stelt de commissie. De opleiding van groepsleiders moet beter, evenals de seksuele opvoeding van kinde ren. Ook moeten"misbruikzaken en vermoedens beter worden bijge houden en zou een onafhankelijke inspectie de sector moeten contro leren. DEN HAAG Opbrengst Alpe d'HuZes 32 miljoen Het fïetsspektakel Alpe d'HuZes heeft dit jaar ruim 32 miljoen euro opgebracht, een record. Dat is gis termiddag bekendgemaakt. Het geld is bestemd voor onderzoek naar kanker. Vorig jaar haalde Alpe d'HuZes 20 miljoen euro op. De deelnemers heklommen de Alpe d'Huez in de Franse Alpen maxi maal zes keer. AMSTERDAM Inbreker vlucht tuin politiebureau in Een inbreker is zaterdag in Amster dam gevlucht voor agenten, maar bood zichzelf vervolgens op een presenteerblaadje aan. De man werd tijdens een inbraak betrapt door een agent, waarna hij over een schutting klom. Hij kwam te recht in de tuin van het politiebu reau aan de Nieuwmarkt. Daar aan wezige agenten hielden hem aan. In de tuin zaten op dat moment agenten. Die hielden de verdachte direct aan, aldus de politie zondag. PROVIDENCE Nederlandse komt om bij auto-ongeval in VS Een auto-ongeluk in de Amerikaan se staat Rhode Island heeft aan drie vrouwen, onder wie een 39-ja- rige Nederlandse, het leven gekost. De auto belandde door nog onbe kende oorzaak op de kop in het wa ter. De bestuurster is vermoedelijk per ongeluk van de pier afgereden bij de scheepswerven van de stad Newport ZEIST Vink, spreeuw en kievit vaakst geteld De vink is zaterdag het meest ge zien tijdens de landelijke vogeltel dag. Dat meldde Vogelbescherming Nederland. Die coördineerde de massale vogeltelling in het kader van de Euro Birdwatch, waaraan meer dan veertig landen deelne men. De vink werd ruim 41.000 keer 'afgevinkt', de spreeuw ruim 35.000 keer en de kievit bijna 32.000 maal. VEENHUIZEN - D66 wil bij de tot standkoming van een WD/ PvdA-kabinet 'oppositie voeren vóór het kabinet en niet ertegen', zo stelde D66-leider Alexander Pech told zaterdag in Veenhuizen, waar hij het congres van de noor delijke afdelingen toesprak. Pechtold wil gebruikmaken van het feit dat de regeringscombinatie geen meerderheid heeft in de Eer ste Kamer. „Ik vergelijk de situatie met die in 1989, ten tijde van het kabinet Lub- bers-Kok", zei Pechtold. „Van Mier- lo stelde toen voor oppositie te gaan voeren vóór het kabinet en dat legde ons destijds geen windeieren. De verkiezingen erna kwamen we op 24 zetels." Pechtold wil het weer zo doen, maar verlangt van de regeringspar tijen wel wisselgeld voor die posi tieve benadering. Hotel Summer Garden* 8 t/m 22 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: van 13/10/12 t/m 23/10/12 gezellig complex, gelegen in een mooie, groene en rustige omgeving nabij het centrum, het strand en de wandelpromenade met vele restaurantjes op ca. 6 km afstand van Bodrum Zie www.kras.nl/72187 Maxima Paradise Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 16/10/12 i/m 23/10/12 modern designhotel met prachtige kamers met uitzicht over zee met een aantal nieuwe faciliteiten, zoals waterglijbanen en een nieuw restaurant exclusief te boeken bij KRAS.NL! w.kras.nl/77682 Hotel Jasmine Beach Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 14/10/12 t/m 23/10/12 mooi hotel, omgeven door een weelderige tuin, direct gelegen aan het privé-strand met een mooie pier 1 o.a. met een spa- en wellnesscenter met luxe en modern ingerichte kamers! Zie www.kras.nl/77865 Hotel Daima Resort* 8 i/m 22 dagen o.b.v. ultra all: inclusive Vertrek: van 14/10/12 t/m 23/10/12 gezellig resort, direct aan het strand en geheel gebouwd in marinestijl met vele faciliteiten, waaronder een enorm aquapark met diverse glijbanen t ideaal hotel voor het hele gezin! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamileitenfoncls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5