Duiveland loopt zich stuk op VCK 441 Nieuwiand haalt met Bru punt in woonplaats MZC'11 meldt zich op één punt van koploper DFS geeft doelpunten weg tegen Apollo'69 maandag 8 oktober 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Ondanks een i-i-ge- lijkspel bij Dinteloord is Bruse Boys na zes speelronden nog altijd alleen koploper in de tweede klas se E. Doordat Duiveland en Dau- wendaele verloren zijn Zaamslag en Klundert, op twee punten ach terstand, nu de naaste belagers van de Bruse ploeg. Dinteloord-Bruse Boys 1-1: Voor rust was Bruse Boys de bovenlig gende partij. In de twaalfde mi nuut kwam de ploeg van de Dinte- loordse trainer Wim Nieuwiand via Rudo van den Berge op voor sprong. De verdediger schoot raak uit een indirecte vrije trap. Uit een voorzet van Danny Verhoeven bracht Brandon Schipper Dinte loord één minuut voor rust langs zij. In de tweede helft had Dinteloord een licht overwicht, maar was Bru se Boys minstens zo gevaarlijk. In de 48e minuut hield doelman Mark Giljam Jacco de Gast van de 2-1 af Daarna kreeg Bruse Boys tot door Robin Hamelink MIDDELBURG - Door de tweede overwinning op rij kwam MZC'11 op één punt van koploper De Fen- dert in de derde klasse B van het zaterdagvoetbaL Zaterdag werd Noad'67 in Sint-Philipsland met 1-2 verslagen. MZC'11 heeft nu tien punten uit zes wedstrijden. Ko mende zaterdag speelt MZC'11 thuis tegen Beek Vooruit, waar oud-international Pierre van Hooij- donk speelt. Noad'67-MZC'ii 1-2: Een zwak be gin van de bezoekers zorgde er voor dat Lars Steijn de score kon openen voor de nummer elf uit de competitie. De thuisploeg kreeg een grote kans op 2-0, maar liet twee keer toe de kans om een voorsprong. Eerst schoot Domeni- que van den Berge in de 71e mi nuut op de paal en zeven minuten later trof Robin Meertens de lat. Waar het Bru eerder aan geluk ont brak, had het ook het geluk nog aan zijn zijde. In de slotminuut ontsnapte Bruse Boys nog aan een nederlaag, toen Robert van Op- dorp uit een vrije trap op de lat kopte. Arnemuiden-Dauwendaele 4-1 (2-1). Thijs Roovers 1-0, Sjoerd de Ridder 2-0, Bram de Jong 2-1, Thijs Roovers 3-1, Maikel Moerings 4-1. Klundert-Heinkenszand 5-2 (1-1). Ste fan Francke 0-1, Edgar van der Giessen 1-1, Eric Fuanani 2-1, Stefan de Ruiter 3-1, Ruud la Grand 3-2, Christian Fuana ni 4-2 en 5-2. SSV65-Serooskerke 4-2 (2-2). Bas Rooze 0-1, Nicky Holmes 0-2, Richard Schouten 1-2, 2-2 en 4-2, Arjan Pijnen (strafschop) 3-2. Zaamslag-Oostkapelle 6-0 (3-0). Jor- dy Bakker 1-0, Peter Dieleman 2-0, 4-0 en 5-0, Tommy Tissink 3-0, Mark de Haas 6-0. die liggen. Hierna was MZC'11 wakker en nam het heft volledig in handen. Arne Holm zorgde voor de bevrijdende gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd bediende Holm Martijn van Grunsven en voor hem was het een koud kunst je om de eindstand op het score bord te zetten. DHV-WHS 4-0 (2-0). Stefan Sneijder- berg 1-0, Dennis Kortsmit 2-0 en 3-0 en Hawar Muhundi 4-0. Krabbendijke-Yerseke 3-1 (1-1). Elco Jansen 1-0, Arjen de Koeijer 1-1 en Danny Weber 2-1, Danny Weber 3-1 Seolto-Rillandia 1-1 (1-0). Patrick de Klerk 1-0 en Arjan Koopmans 1-1. Tholense Boys-lnternos 3-2 (1-1). In ternos 0-1 en 3-2, Niels Hopmans 1-1 en Arjan van Dijke 2-1 en 3-1 Duiveland verliest op eigen veld kansloos met 0-2 van VCK uit Koudekerke. Door die nederlaag zakt Duiveland naar de vierde plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De achter stand op koploper Bruse Boys bedraagt drie punten. door Oscar Fonteine OOSTERLAND - Direct na het laatste fluitsignaal riep de speaker Leen IJ- zelenberg uit tot man van de wed strijd. Het was misschien beter ge weest als de jury deze keer geen keuze had gemaakt Duiveland bak te er namelijk niet veel van en moest lijdzaam toezien hoe VCK dankzij een 2-0-zege de drie pun ten meenam naar Koudekerke. Al na elf minuten moest Duive land de eerste domper verwerken. VCK-keeper Thomas Arendts on derschepte een Oosterlandse aan val en schoot de bal razendsnel naar voren. Erik Goudt ving de bal op, omspeelde Duivelands laatste man René Verschoor en passeerde Leon Weeda: 0-1. Het doelpunt speelde VCK in de kaart.- De ploeg kon rustig achterover leunen, hield niet zelden „tien man achter de bal, maar zodra het balbezit her overd was, kwam de ploeg er vaak razendsnel uit Een van die uitbra ken leidde vlak voor rust tot de 0-2, toen Richard Dek de bal ont ving, twee Oosterlandse verdedi gers het nakijken gaf en keeper Weeda kansloot liet. „In de rust heb ik geprobeerd het een en ander recht te zetten," sprak Duiveland-trainer Ko Stout- jesdijk. „Met het doorschuiven van Leen IJzelenberg naar het midden veld, hoopte ik wat meer creativi teit in de ploeg te brengen. Maar we lieten ons verleiden en gingen steeds meer mee in hun baltem po." Doordat Duiveland dit deed, had de tweede helft net zo goed schriftelijk afgedaan kunnen wor den. VCK hoefde niet meer en de Oosterlanders kregen het, ondanks een enorm veldoverwicht, maar iiiet voor elkaar de opening in de hechte defensie van de ploeg van trainer Niek Corré te vinden. Pas in de 88e minuut kon Duiveland de eerste, en achteraf gezien ook enige, echte kans van de wedstrijd aantekenen, maar de inzet van Julius Bliek werd door doelman Arendts onschadelijk gemaakt. IJzelenberg wond er na afloop geen doekjes om. „Vorige week wonnen we op karakter van Oost- kapelle en ik had er alle vertrou wen in dat we die zege vandaag een vervolg konden geven. Maar Karakteristiek Duiveland-VCK 0-2 (0-2). 11Erik Goudt 0-1, 42. Richard Dek 0-2. Scheidsrechter: D. Alsema (Goes). Gele kaart: Julius Bliek en Wouter de Jonge beiden Duiveland) en Danny Joosse (VCK). Aantal toe schouwers 100. Duiveland: Leon Weeda; Roy Quik, Marcel Zwager, Leen IJzelenberg, Rene Verschoor; Robbert de Brui ne (64. Wouter de Jonge), Marcel de Bruine, Julius Bliek; Massoud Os- manie (46. Thijs Rentier), Wesley Goud en Dennie Le Comte. dit was gewoon slecht. Er was veel te weinig beweging, we waren heel onzuiver en de eindpass kwam niet aan waardoor we nau welijks iets konden creëren. Die mannen speelden goed op de counter, maar met onze kwalitei ten moeten we daar op kunnen in spelen door de flanken te benut ten en ze kapot te spelen." Stoutjesdijk sloot zich aan bij de woorden van zijn aanvoerder. „Dit is een teleurstellend resultaat voor ons. Wat we ook probeerden, we konden maar geen antwoord vin den op de muur die VCK voor het eigen doel optrok. Als team moe ten we juist in dit soort duels de balcirculatie op zien te voeren. En het is zeker geen excuus, maar het veld was vandaag door het hoge gras ook bepaald niet in ons voor deel. Het is wel frappant dat we het tegen de, met alle respect, min dere tegenstanders in deze klasse, zoals Serooskerke en nu VCK zo veel minder doen dan tegen ploe gen als Klundert en Dauwendaele. Tegen de topploegen krijgen we toch wat meer ruimte omdat die ploegen vaak ook zelf willen voet ballen, dat ligt ons klaarblijkelijk toch een stuk beter." Door de nederlaag tegen VCK zakt Duiveland terug naar de vierdé plaats op de ranglijst. Zowel Stout jesdijk als IJzelenberg realiseerde zich dat Duiveland zichzelf een slechte dienst bewees. „Al staat het natuurlijk allemaal nog dicht bij elkaar," wist IJzelenberg. „Vorig jaar waren we een subtopper in de ze klasse. Maar als we echt de stap naar de top willen maken, dan moet die wisselvalligheid er bij ons echt uit." door Robin Hamelink MIDDELBURG - DFS heeft zich zater dag de kaas van het brood laten eten door het Apollo'69 van trai ner- Jos Wesdorp. Ondanks een vroege voorsprong kon het team uit Burgh-Haamstede de punten niet meenemen naar huis. Apol lo'69 won met 3-1. Met zeven pun ten staat DFS gedeeld zevende in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. Komende zaterdag komt Domburg op bezoek. Apollo'69-DFS 3-1: De uitslag doet vermoeden dat Apollo beter was, maar DFS voetbalde veel be ter. Alleen de werklust van de thuisploeg was van hoog niveau en daar kon DFS niets tegen in brengen. Kevin Veerhoek bracht DFS wel- op voorsprong. Een te korte terugspeelbal van DFS werd daarna genadeloos afgestraft door Kevin Savonije: 1-1. Dit gebeurde na de thee nogmaals en nu profi teerde Robin Korsuize van het pre sentje. Een kwartier voor tijd prik te Savonije na een goede aanval de 3-1 in het netje. Door deze zege, geeft Apollo de rode lantaarn over aan Spui. 's-Heer Arendskerke-AZW 2-4 (0-2). Vincent Nagelkerke 0-1 (eigen doel punt) 0-1, Michiel Standaert 0-2, Ricar- do Kriekaard 1-2, Wouter de Kort 2-2, Michiel Standaert 2-3, Wouter Boeije 2-4. Domburg-De Meeuwen 0-0. MZVC-Nieuwland 1-2 (1-1). Niels Ou- werkerk 0-1, Patrick Joossens 1-1, Niels Ouwerkerk 1-2. De Noormannen-Kapelle 1-1 (1-1). Menno de Nooijer 1-0, Robin Boogaard 1-1. Spui-Nieuwdorp 1-1 (1-1). Ferhan To- pal 0-1, Mark Otterloo 1-1 (straf schop). ZSC-doelman Raymon Bodbijl redt stijlvol op een inzet van Kogelvangers (groene shirts). foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58