Hoek kan de titel uit het hoofd zetten 1 43 Vlissingen in slotfase onderuit maandag 8 oktober 2012 door Bob Maes Goes gaat komende zondag op bezoek bij de ongeslagen nummer één, Venray. 'Wat we vorige week goed deden, lukte nu niet. We verloren te veel duels.' Gérard de Nooijer,. trainer van Goes Goes-speler Gert-Jan Tierie (rechts) vecht een stevig duel uit met een tegenstander van UNA. MIDDELBURG - VC Vlissingen is koploper af in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De equipe van trainer Karl Vergouwen ging zon dag in Kaatsheuvel in de slotmi nuut met 2-i onderuit bij Desk, dat daardoor op een gelijk aantal punten kwam. De Brabanders zijn op doelsaldo de nieuwe leider in de eerste klasse. Desk en Vlissingen maakten er in de eerste helft een waar kansenfes tijn van. Beide ploegen creëerden een overvloed aan mogelijkheden; alleen Desk wist ook daadwerke lijk te scoren. Linksback Joey Loka- si kapte in het zestienmetergebied naar binnen en schoot in de korte hoek raak. Na de pauze startte Vlissingen be ter dan de Brabanders. „De eerste twintig minuten speelden we heel sterk", vond trainer Karl Vergou wen. „Aanvallend liep het heel lek ker, over de flanken waren we zeer gevaarlijk." Dat resulteerde in een aantal grote mogelijkheden. Zo miste een kop bal van Tim van Hasselt ternauwer nood het doel. Ook een grote kans voor Hoessein Bouzambou werd niet verzilverd. Een kwartier voor tijd kreeg Vlissingen echter loon naar werken. Jonathan Constancia werd in het strafschopgebied neer gelegd; Ferry Alfons benutte het buitenkansje. Een moment van onoplettend heid in de verdediging kostte de Walchenaren in de laatste minuut een punt Lokasi, opnieuw hij, mocht vanaf de zijlijn drie Vlissin- gers uitspelen, opstomen naar het doel en raakschieten. Vergouwen: „Zoiets mag nooit gebeuren. Des noods maak je een overtreding." Door de nederlaag is Vlissingen op doelsaldo dus voorbij gestreefd door Desk. Er zijn nog drie andere ploegen met twaalf punten: Dos- ko, De Valk en EFC. Halsteren volgt op een punt. Zoals Vergou wen zei: „In deze klasse kan ieder- foto Ronald den Dekker een van elkaar winnen." door Barry van der Hooft HOEK - Eric Hellemons noemde het een totale off-day. „De manier waarop we het seizoen gestart zijn, de zaken die we wekelijks be spreken; ik heb er niets van terug gezien." De trainer van Hoek sprak het niet uit, maar hij moet ook hebben gezien dat het verschil in kwaliteit op meerdere posities in het veld verschrikkelijk groot was. De beste selectie in jaren, is deze spelersgroep van Hoek al door meerdere betrokkenen ge noemd. Zaterdag werden die woor den heel snel ingeslikt na de 4-i-nederlaag tegen RVVH. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser werd op meerdere fronten afge troefd door een sterke, slimme te genstander, die in iedere linie een betere speler had staan. Achterin heerste Jerry Tieleman, op het middenveld strooide de oogstre lend voetballende Andrew Dias D'Ullois met passjes, voorin was Vinicius Bongaertz een handenbin- der en gaf Guido Luiten zijn visite kaartje af Een sterke, snelle spits heeft Hoek met Kyle Doesburg ook in huis, maar Luiten liet zien hoe je dan écht in een elftal moet functione ren. Hij was de kapstok waar het spel van RVVH aan werd opgehan gen, aanspeelbaar over de -grond en door de lucht en maakte ook nog eens twee fantastische doel punten. De eerste klap was nog voor Hoek geweest, met een doelpunt binnen twee minuten na de aftrap. Helle mons speelde er een rol in. Terwijl de bal op het middenveld werd veroverd en bij Jorrit D'Haeseleer terechtkwam, stond Doesburg op de middenlijn te kijken. Helle mons riep dat hij diep moest gaan, Doesburg luisterde en zette de tur bo aan, en een paar seconden later kon Guillaume Clinckemaillie van dichtbij de ï-o binnenkóppen. Wat als Hellemons niet had staan roepen aan de zijlijn? „Ja, dan had dat doelpunt misschien niet geval len", zei de trainer. „Dat gebeurt nog te vaak bij ons. Dat we vanaf de zijkant zaken aan moeten ge ven en spelers moeten coachen. Dat kun je niet negentig minuten doen." Hoek kon niet genieten van de voorsprong, omdat RWH twee keer toesloeg. De gelijkmaker was een lucky goal, omdat de bal via het been van Hoek-verdediger Thomas van den Houten achter doelman Stijn van der Kelen vloog (1-1). De 1-2 mocht Lionel Fitsch zich aanrekenen. De verdediger, centraal achterin de vervanger van Giovanni Siereveld, liet zich verras sen door een lange bal. Luiten rea geerde alert, omspeelde Van der Kelen en schoof de bal binnen. Voor de rust werd het zelfs nog 1-3, maar aan de goal van Bongae rtz ging een handsbal vooraf Na de rust probeerde Hoek het nog wel, maar het was een kansloze missie. Guido Luiten maakte na een uur zelfs 1-4. De Zeeuws-Vlaamse ploeg werd door RWH met de neus op de fei ten gedrukt, voor amper vijfhon derd toeschouwers. Ook dat was een dieptepunt. Hoek trok nog Karakteristiek Hoek-RWH 1-4 (1-3). 2. Guillau me Clinckemaillie 1-0, 4. Thomas van den Houten 1-1 (eigen doel punt), 7. Guido Luiten 1-2, 37. Vini cius Bongaertz 1-3, 62. Guido Lui ten 1-4. Scheidsrechter: M. Dubbeld (Ba- rendrecht). Gele kaart: Thomas van den Houten (Hoek), Robert Kooi man, Guido Luiten en Jerry Tiele- niet eens zo lang geleden bij thuis duels rond de duizend toeschou wers. Toen had het spelers waar voor je naar het veld kwam, maar dat soort voetballers is nu zeld zaam in Hoek. Ze vielen zaterdag niet te ontdekken. Ja, in het shirt van RWH, de ploeg die duidelijk maakte dat in Hoek niet meer over een titel gesproken moet worden. man (allen RWH). Aantal toeschou wers: 500. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Lionel Fitsch (46. Urvin van Hekelen), Tho mas van den Houten (67. Regilio Pi nas); Alain van Mieghem, Tim de Meersman, Thomas van Renterg- hem; Kyle Doesburg, Jorrit D'Hae seleer en Guillaume Clinckemaillie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57