'Het scheelt wel veel met de winkel' Winter i8l zeeland Man poogt vrouw te Cijs Assmann maakt ontvoeren in Goes kunstwerk Toorop Janneke Schotveld maandag 8 oktober 2012 Een van de meest opmerkelijke dingen heb ik dit voorjaar gezien. Toen hadden we een duikset. Caroline Steenhard, organisatie. De winterjassen zijn vrijwel altijd erg populair tijdens de najaarsbeurs. Opmerkelijk genoeg bleven juist de Winterjassen deze keer lang hangen. Twee maal per jaar wordt in Zierikzee een beurs voor tweedehands kinderkleding gehouden. Afgelopen zater dag was het de 70ste editie. door Melita Lanting Een minuut of tien voordat de deuren van de beurs open gaan is het al flink druk bij de Pontes Pieter Zeeman. Voor de deur staat een groep van zeker vijftig mensen. Een baby huilt, een moeder pro beert met haar eigen jas haar zoon een beetje tegen de regen te be schermen. Het zijn veelal jonge moeders en vaders die op de beurs afkomen. Als om tien uur de deur opengaat stroomt de menigte naar binnen. In de hal van de school staan kle dingrekken opgesteld met bordjes: jassen, rokjes, broeken. De kleding hangt op maat, net als in de win kel en op een paar grote tafels lig gen grote hoeveelheden shirtjes. De meeste kooplustigen gaan recht op het doel af. Het doet sterk denken aan de Dol Dwaze Dagen van de Bijenkorf, maar dan wel met het verschil dat het er hier keurig netjes aan toe gaat. Binnen een minuut of vijf lopen de eerste vrouwen al met stapels kleding over de arm. „Ja, het scheelt toch wel veel hoor. Mijn kinderen zijn net uit de kleren ge groeid en dan is dit wel handig." Ondertussen kijkt ze met een snel le blik nog even een paar rekken na. Tussen alle speurende moe ders lopen ook wat kinderen rond. Een ventje komt met een sip ge zicht een Ajax-shirtje terughan- gen. „Het is precies mijn maat", zegt hij. Toch mag hij het shirt niet hebben: zijn vader en moeder zijn van Feyenoord. De tweedehands kledingbeurs is een uitkomst voor mensen met een kleinere beurs, vertelt Caroli ne Steenhard van de organise rende stichting. „We merken in de ze tijd van crisis dat de beurs weer aantrekt." De beurs bestaat al 35 jaar en in al die jaren is de formule nauwelijks aangepast. Alleen de spelregels zijn inmiddels wel wat verruimd. Mochten de ingeleverde kleding stukken tot een paar geleden maar tot en met maat 176 gaan, inmid dels is een S-je ook welkom. „De kinderen worden groter. Hetzelfde geldt ook voor de schoenen en sinds een jaar of drie doen we ook verkleedkleren." Die laatste catego rie is maar magertjes vertegen woordigd deze keer. Het zijn voor al veel jongenskleren, rokjes, bloes jes en shirtjes. De beurs is nog maar een kwartier aan de gang als de eerste kopers al bepakt en bezakt het pand verla ten. Sommige mensen geven meer dan honderd euro uit, een ander koopt slechts een paar laarsjes. In de hoeken staan intussen heel wat kinderen in ondergoed gedul dig te passen. Shirtje aan, zit het goed? Hup de tas in. Een peuter wordt in een skipakje gehesen. Het lijkt wel wat te groot. „Maar in december past hij er vast wel in." Het is een keurig skipak, het vent je kan zo mee naar de wintersport. Beurs Aan de kledingbeurs werken 25 tot 30 vrijwilligers mee. De kleding kan op vrijdagavond worden ingeleverd. De verkoop is zaterdag. Tijdens deze beurs zijn 1090 kle dingstukken van eigenaar gewis seld. De omzet is ongeveer 3200 euro. Overgebleven kleding kunnen de eigenaren weer meenemen of schenken aan een organisatie die kleren naar Polen brengt. De stichting kinderkledingbeurs houdt twee beurzen: in het voor jaar en najaar. foto's Ronald den Dekker Als snel is het druk bij het afrekenen. Stapels kleding wisselt van eigenaar. ZIERIKZEE - Kinderboekenschrijf ster Janneke Schotveld is woens dag in Zierikzee. Ze is op bezoek bij de J.L. de Jongeschool en van 13.30 tot 15.30 uur is ze bij boek handel De Vries in Zierikzee. Schotveld schreef onder meer het boek Superjuffie. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES - De politie is dringend op zoek naar getuigen die zaterdag iets hebben gezien van de mishan deling en poging tot ontvoering van een vrouw aan de Bierkade in Goes. Het incident deed zich voor in de nacht van vrijdag op zaterdag, tus sen half 3 en half 4. Een 23-jarige vrouw uit Doorn stapte op de ge noemde kade in haar auto toen er plots een onbekende man instapte aan de passagierskant. Hij som meerde de vrouw om weg te rij den. Het slachtoffer gaf daar geen ge hoor aan en kon na een worsteling uit de auto ontsnappen. Ze raakte daarbij lichtgewond aan haar hand. De man koos daarna ook het hazenpad. Hij rende weg in de richting van de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat. Volgens de politie gaat het om een blanke man van ongeveer 25 jaar oud. Hij is zo'n 1.80 meter lang en heeft een slank postuur. De man had donkerblond naar achter ge kamd haar tot net onder de oren. Hij droeg op het moment van de feiten donkere bovenkleding en een lichtgrijze broek, wellicht een trainingsbroek. Mensen die iets hebben gezien of andere informatie hebben, kun nen bellen met 0800-8844. door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Kunstenaar Gijs Assmann uit Amsterdam is door een selectiecommissie uitgekozen om het herinneringsbeeld aan Charley Toorop in Westkapelle te maken. De schilderes Charley Toorop (1891-1955) kwam vaak naar Westkapelle. Assmann wil in zijn werk 'de geest van Charley Toorop en haar levens- en werkwijze als kunste naar weergeven'. Belangrijk onder deel van de opdracht aan hem was ook om niet een beeld te maken dat op Toorop lijkt. Assmann be dacht een soort droogrek waarop kleding hangt. Toorop ging vanaf de dijk vaak naakt zwemmen in zee. Op het rek hangt kleding in twee stijlen: de voor die tijd mo derne kleren van Toorop en kle dingstukken uit de traditionele Westkappelse dracht. Ernaast staan een picknickmand en een pa let met penseel. Het beeld wordt gegoten in wit brons, dat een zil verachtige kleur aan het beeld geeft. Hiermee refereert Assmann aan het Zeeuwse licht. Het beeld wordt bijna twee meter hoog. Het kunstwerk voor Toorop zal over een jaar op zijn zwarte, na tuurstenen sokkel op de zeedijk zal staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54