'Debat hoort thuis in openbaarheid' Jeugdspelers kampioen SCHOUWEN-DUIVELAND Op weg naar de medaille Dorpsraad bijeen uding MAANDAG 8 oktober 2012 Raadsleden Laurence Haack en Wout van den Berg willen af van besloten en informatieve bijeenkomsten door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het politieke debat op Schouwen-Duiveland moet veel meer in de openbaarheid worden gevoerd. Daarvoor pleiten Lauren ce Haack en Wout van den Berg. Volgens beide WD-raadsleden grijpt het huidige college te vaak naar het middel van informatieve en besloten bijeenkomsten. „We doen nu de burger te kort", zeggen Haack en Van den Berg. „Dit is een praktisch college dat van tevoren wil weten hoe de ha zen lopen", noemt Van den Berg als belangrijkste reden voor het col lege om informatieve en besloten bijeenkomsten te houden tussen raad en ambtenaren. Zo zijn er interactieve bijeenkom sten gehouden met de raad over het opstellen van modules voor een nieuw milieubeleid. „En dat wil ik niet meer", zegt Van den Berg. „We hebben ook een beslo ten bijeenkomst gehad over subsi diebeleid en toen kwam de vraag: als we nu dat en dat uitgangspunt nemen, zitten we dan op de goede weg?' Toen ben ik en zijn ook an deren gaan steigeren." Het zijn volgens beide raadsleden voorbeelden van bijeenkomsten waarbij de raad (en soms ook be langengroeperingen) gevraagd wordt in een vroeg stadium het be leid mede vorm te geven. Daar door zijn de raadsvoorstellen voor af zo voorgekookt, dat nauwelijks sprake is van een publiek debat. Haack: „Als we een besloten raad hebben gehad zie je dat daarna heel veel een-op-een-contacten ko men. Via sms, telefoon of twitter worden meningen uitgewisseld. Dan worden de zaken vooraf al ge regeld en dan mis je het debat in de openbaarheid. Dan wordt er tij dens de raadsvergadering nauwe lijks iets gezegd en is voor het pu bliek niet te volgen wat er is ge beurd." Van den Berge denkt dat al die vragen die de raad tijdens de informele en besloten bijeenkom sten krijgt, beter omgezet kunnen worden in stellingen die in de openbaarheid worden besproken. „Dan geef je feitelijk een bestuurs- opdracht. Je maakt het proces zui verder en de raadsleden worden niet bij het ambtelijk proces be trokken." Want, zo stellen beide raadsleden, de besluitvorming hoort thuis in de gemeenteraad. „Het politiek debat is hoor en we derhoor. Je moet tijdens de beraad slagingen in openbaar en in het raad tot een besluit komen." s^gS£38B»a»sai85ss«!aaiigi^3ffizag8SiEai^>ziaag5Siaa«<sg^^ BURCH-HAAMSTEOE - Terwijl de marathonlo- leeftijd. Een race op de eigen fiets. Voor de met vijf jaar. Er werd gevallen op het gladde mocht allemaal de pret niet drukken, want na pers zaterdag net waren begonnen aan hun een betekende dat een mountainbike, de an- parcours, een enkeling had zelfs te maken afloop was er voor iedereen een grote medail- tocht, startte op de Ring in Burgh een Dikke der kwam op de driewieler, step of loopfiets, met materiaalpech (de ketting was er af gelo- Ie. foto Ronald den Dekker Bandenrace voor kinderen in de basisschool- De eerste wedstrijd was voor kinderen tot en pen) en het niveauverschil was groot. Het zie ook video op www.pzc.nl/video DREISCHOR - Jeanine van Lange- raad en Bob van der Valk van mu ziekvereniging Crescendo uit Dreischor zijn Nederlands kam pioen geworden tijdens het NK so listenconcours in Utrecht. „Ik vond het heel leuk", zegt Jeanine (13). „Maar ik was best wel zenuw achtig." Dat gold ook voor haar partner Bob (bijna 13). „Maar het ging wel goed." Beide jeugleden spelen bugel. „Een soort trompet", legt Bob uit. In Utrecht werden beide muzikanten begeleid op pia no door Cathy Kotoun. De 9-jarige Luna Pekaar (ook van Crescendo) deed ook mee aan het concours. Ze speelt saxofoon en behaalde wel veel punten, maar viel niet in de prijzen. In haar categorie was de concurrentie volgens voorzitter Riet van der Weijde veel groter. OOSTERLAND - De dorpsraad van Oosterland houdt op dinsdag 23 oktober een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer het voorstellen en verkiezen van nieuwe dorpsraad en jeugdactivi- teiten. Boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer komt vertellen over natuur op Schouwen-Duive land. De vergadering wordt gehou den in het dorpshuis en begint om 20.00 uur. Joas van 5 jaar, zijn oudere broer Da vid (7) en zijn zus Roos (8) deden mee aan een hardloopwedstrijd over 1400 meter in Tilburg. Daarbij moest een ouder meelopen als bege leider. David werd tijdens het evenement be geleid door pappa, Roos door mam ma, terwijl Joas opa had toegewezen gekregen. David bleek van het drietal de snel ste te zijn met een tijd van 8 minu ten en 35 seconden. Roos deed er 8.45 minuten over en Joas 9.34. Toen David trots aan oma vertelde dat hij het snelst was, Roos ze en Joas laatste, moest Joas daar toch even op reageren. Luidkeels klonk het: „Dat lag aan opa, die liep zo langzaam." 24e Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen 20 en 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53