Monsteruitslag na offday bij Wakheren 49 Drie zeges op een rij voor BC Vlissingen De Leeuw na Orion komt met schrik Mytilus zorgt nog voor ommekeer twee rondes al alleen aan kop VMj tijdens debuut w maandag 8 oktober 2012 door Peter Snelders TERNEUZEN - De grootste neder laag voor een Zeeuwse ploeg kwam dit weekend op naam van de mannen van Walcheren. Zij werden vernederd in en tegen Dru- nen (13-1). De vrouwen van Rapi- de verloren van Dordrecht: 2-1. Vrouwen. Tweede klasse. Dordrecht-Rapi- de 2-1: Voor rust was Rapide de- bovenliggende partij. Dat resulteer de na een kwartier in een voor sprong door een doelpunt van Axelle Wauters. In het begin van de tweede helft was Rapide niet bij de les en werd al na twee minuten verrast door een fel startend Dordrecht. Die 1-1 bleef na een wisselend spelbeeld tot de slotminuut op het bord staan. In die laatste minuut kreeg Dordrecht een dubieuze strafcor- ner mee. Net zoals in de twee voorgaande duels zag Rapide op de valreep een punt aan zich voor bij gaan. Derde klasse. Best-Walcheren 3-0: In de slotfa se van de eerste helft kwam de thuisploeg op voorsprong. Tot hal verwege de tweede helft bood Wal cheren goed tegenstand. In die pe riode leek een gelijkspel niet on mogelijk. Toen Best na ruim vijf tien minuten op 2-0 kwam, brak er iets bij Walcheren. Toch duurde het tot de slotfase voor de 3-0 werd gescoord. Mannen. Derde klasse. Drunen-Walcheren 13-1: Wal cheren had een complete offday en bij het sterke Drunen lukte wer kelijk alles. Toch zag het er aanvan kelijk niet naar uit dat Walcheren met dergelijke cijfers zou ver liezen. Drunen nam na vijf mi nuten wel de leiding, maar door een fraaie treffer liet Boudewijn Ja gers drie minuten later 1-1 note ren. Na ruim twintig minuten was het nog maar 2-1. Vanaf dat moment liep het als een trein bij de thuis ploeg. BC Vlissingen is op weg naar een score tegen Rowic. foto Ruben Oreel 'S-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw is na de tweede ronde de enige speler in het Zeeuws kam pioenschap dammen die nog geen punten heeft gemorst. Zaterdag won de twaalfvoudige kampioen van Martin van Dijk. Na een span nende symmetrische opening kwam in het middenspel een schijf van Van Dijk op de tocht te staan. De veteraan uit 's-Heer Abtskerke ontging dat de stand nog een red ding bevatte, waarna de titelhou der snel de twee punten opstreek. Twee spelers zitten de leider op de hielen: Aart Walraven en Daaf Kas- se. Walraven hoefde zich tegen Ja cob Provoost nauwelijks in te span nen. De jongste deelnemer ging op de achttiende zet zwaar in de fout, waarna de PZDB-voorzitter een simpele dam op het bord toverde. Kasse verspeelde zijn eerste punt te gen Kees Rijk. De Middelburger kwam met een iets betere stand uit de opening, maar nadat hij op de 32e zet een verkeerd plan koos ver waterde zijn voordeel snel. Danny Wattel, de nummer drie van vorig jaar, had weinig reden tot juichen. De Goesenaar had tegen Kees de Jonge voortdurend het bes te van het spel maar een sluitende winst zat er voor hem niet in. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus wonnen zaterdag in de derde divisie met 2-3 bij Spivo 2. WS'92 maakte een pas op de plaats. De Vlissingse ploeg verloor met 3-2 van Spivo. De vrouwen van WS'92 legden het in de pro motieklasse in een vijfsetter af te gen Zuvo: 3-2. Spivo 2-Mytilus 2-3 (25-23 25-16 17-25 18-25 8-15): Twee geroutineer de ploegen deden weinig voor el kaar onder. De thuisploeg verde digde vooral in de beginfase uitste kend en maakte daarmee het ver schil. Na twee Goese setnederlagen op rij volgde de ommekeer. Mytilus schroefde het tempo op, waardoor door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van Orion hebben zondag hun eer ste duel in de eerste klasse gewon nen. Thuis werd Apollo op een 32-29-nederlaag getrakteerd. Mannen. Orion-Apollo 32-29: Sluitpost René Hooijschuur was overduide lijk eên van de smaakmakers tij dens de seizoensouverture tegen Apollo. De sluitpost van de ploeg uit Heinkenszand was echter be scheidenheid na de zege. Hij kreeg talloze complimenten, maar hij weigerde alle eer naar zich toe te trekken. „We hebben er met z'n allen hard voor gewerkt." Mede dankzij de talloze reddingen konden de eerste punten in de eer ste klasse bijgeschreven worden. Het werd nog wel even penibel. Op driekwart van de wedstrijd dreigde er bijna een kentering te komen. Orion was duidelijk enige minuten van slag toen het aanval lende spel van sterspeler Ron van Dalen (10 treffers) plotseling aan banden werd gelegd. „We moes ten duidelijk even schakelen", zei Hooijschuur. „Maar we trainen op die situaties. We hebben meerdere schutters in ploeg." Spivo het in verdedigend opzicht vooral aan de buitenkanten niet meer aangelopen kreeg. Het Zuid- Hollandse blok kwam keer op keer te laat, de Goese score liep .op. Mytilus won de derde en vierde set, nam in de beslissende set een voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Spivo-WS'92 3-2 (19-25 25-21 25-16 23-25 15-11): De Vlissingers. begonnen uitstekend en overrom pelden de thuisploeg in de eerste set. Met een prima service werd de angel uit de Spivo-aanval gehaald. Ook in het tweede bedrijf was WS'92 geruime tijd niks minder. Een prima Zuid-Hollandse service beurt deed WS'92 in de slotfase de das om. In de derde set trok Spi vo de goede lijn door. Door een in- Scores Orion: Ron van Dalen en Guy Peters 10, Arno Riemens 5, Michiel Schuys 3, Mischa Dorst, Lennart Vinke, Nik van Dalen, Jordy Simonis 1 Vrouwen. White Demons-Olympus 16-8: Het debuut in de eerste klasse ver liep niet zoals de Vlissingse vrou wen gehoopt hadden. Trainer Ron de Waal korfde eerste wedstrijd in een woord samenvatten: planken koorts. De hoop op een succesje werd binnen vijf minuten al wreed verstoord: 5-1. „Naar het duel toe is er toch heel veel druk ontstaan. Langs de kant sta je machteloos." Scores Olympus: Martje Huiben, Wen dy Meerman en Ayla Engels 2, Anja Minnaard en llona Wielemaker. EMM-Mixed Up 16-13: Verdedi gend staat het goed bij de Middel burgse handbalsters. Aan de aan val schort nog wel het nodige. Het zijn duidelijke signalen van een zeer bescheiden voorseizoen van de tweedeklasser. Die zijn groten deels verklaarbaar vanwege de late komst van trainer Hans Dierickx. Veel tijd om nog oefencampagne uit de grond te stampen was er niet. „Gelukkig worden we gehol pen door de competitiestart. De eerste twee duels spelen we thuis." haalrace sleepten de Vlissingers in het tweede deel van de vierde set een beslissende vijfde set uit het vuur. Daarin werd het onderspit gedolven. Zuvo-WS'92 3-2 (25-11 23-25 11-25 25-11 15-11): Beide teams hadden beurtelings winstkansen. De Vlis singse vrouwen werden in de eer ste set binnen de kortste keren naar een kansloze nederlaag ge speeld, maar kwamen hard wer kend in het tweede bedrijf op gelij ke hoogte. WS'92 nam in de der de set het initiatief, stuurde de thuisploeg alle kanten op en leek na een afgetekende zege op een ruime overwinning af te stevenen. In de resterende sets ging het aan Zeeuwse kant echter helemaal mis. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van eerstedivisionist BC Vlissingen ble ven ook in hun derde wedstrijd on geslagen. Ze wonnen thuis met 78-66 van Rowic. Bij de vrouwen won hoofdklasser BC Vlissingen opnieuw. In de overgangsklasse won BV Souburg de Zeeuwse der by tegen Volharding met 41-67. Mannen. BC Vlissingen-Rowic 78-66: BC Vlissingen ging uitstekend van start en nam binnen acht minuten een 22-6-voorsprong. Daarna scha kelde de ploeg uit Dordrecht een tandje bij en veranderde men de verdedigingsvorm. BC Vlissingen zakte weg en Rowic nam bij rust een 34-38-voorsprong. Tot 46-50 bleef Rowic aan de leiding, maar daarna schoot Michel Bosters zijn team naar een 62-51-voorsprong. Daarna gaf BC Vlissingen de voor delige marge niet meer uit handen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 32, Sjors van de Poel 17, Benjamin Steenbeek 15, Stefan Schrier 7, Dorde Karadzic 4, Dennis de Paauw 2 en Ray- lin Jimenez 1. BC Vlissingen 2-WSC 81-77: Pas in het derde kwart ging het draaien bij de thuisploeg, waardoor een achterstand werd omgebogen naar een 59-53-voorsprong. In het laat ste kwart kwam WSC via driepun ters nog wel dichtbij. Scores BC Vlissingen 2: Raylin Jime nez 22, Dylan Hofmann16, Ronny de EINDHOVEN Weer nederlaag Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groene Ster 2 wachten drie wedstrijden na het begin van het seizoen nog altijd op hun eerste zege. De Middelburgse hoofdklasser was in de uitwed strijd tegen ESZW Totelosss dicht bij drie punten, maar werd in de slotfase alsnog naar een nederlaag gespeeld: 6-5. James Beije, Rafael Vulïn, Imad Azzanagui en Khalid Saiboua scoorden. NIEUW- EN ST JOOSLAND Samantha Miltenburg had zaterdag een uitstekende start in de dres- suurcompetitïe om de Klute Trofee van de ruiterclub Walcheren. De amazone uit Ritthem was in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse Z2 met de merrie Troije 16, Sjoerd van Pelt 10, Abdul Zombra 8, Abdelouahid el Kharbouchi 3, Angelo Roëlands 2, Rajan Dielband- hoesing 2 en Benjamin Risakotta 2. Vrouwen. BC Vlissingen-Black Eagles 87-61: BC Vlissingen had een aarzelende start (6-8), maar daarna toonde de thuisploeg zich oppermachtig on der de borden. Halverwege leidde de ploeg met 45-31. Na de pauze bleef de Vlissingse verdediging ze ven minuten potdicht, waardoor het verschil opliep naar 60-31. De resterende tijd bleef deze marge ge handhaafd. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 33, Melanie Dolfing 18, Sheri Bos 17, Nanon Doeland 6, Dorien de Witte 5, Charmey Koemans 3, Mims Kole 3 en Elisa Kuipers 2. Volhardïng-BV Souburg 41-67: Na een goed begin van Volharding nam BV Souburg het initiatief over. In het tweede kwart nam Vol harding weer het initiatief maar de Souburgse vrouwen bouwden daar na de voorsprong solide uit: 22-34 bij rust. Na de pauze kon Volhar ding het verschil niet meer over-_ bruggen. Scores Volharding: Anne de Bakker 12, Eva Martens 12, Annabel Joziasse 7, Annelies Meijers 4, Juul Allemekin- ders 2, Amanda Nonnekes 2 en Chan- tal Trompert 2. Scores BV Souburg: Il se Rijnberg 17, Nicoline Craste 14, Lin da de Meij 9, Melanie Lindenberg 8, Jessica Verhage 7, Immie Pattikawa 6 en Gitta Zijlma 6. JOUE-LES-TOURS Kerkhove verliest in kwalificaties Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich niet weten te plaatsen voor een 50.000 dollartoernooi in het Franse Joue-Les-Tours. De Zierik- zeese verloor al in de eerste kwalifi catieronde van de Belgische Al lison van Uytvanck: 6-4 6-3. Volgen-^ de week zal Kerkhove eenzelfde po ging ondernemen in Limoges. Ook Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke speelt daar kwalificaties. Caratina Z de beste en eiste met de ruin Benz Z in M2 de overwinning* op. De overwinning in Zi was een prooi voor Veerle Boogaard uit Oudelande met de vosruin Poeme a Miltenburg op dreef in strijd om Klute Trofee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49