TOP tikt Tjoba bij tijd en wijle weg 481 sport Crucq maakt in slotfase het verschil voor Fortis Arnemuidenaren alleen aan kop na nederlaag GKV maandag 8 oktober 2012 -^~~wfflrnrTT^^*~i'~-TT'T^'''*,'™™<ïii?iiiiii)iiri Ti'iTi"'iTnr~r~innrrrmnmriiimmrim^Tnrnr Bij TOP staan zeven mensen op het lijstje van doelpuntenmakers. Alleen Peter van Belzen, de ijzersterke rebounder, ontbreekt erop. 'Achteraf ben ik nog blij dat we meer dan tien keer gescoord hebben en dat de uitslag nog enigszins acceptabel was' Tjoba-trainer Bram van Geffen De korfballers van overgangs- klasserTOP Arnemuiden zijn heer en meester tegen Tjoba en winnen de derby met 12-18. TOP laat in 's-Heer Hendrikskin deren zien een hecht collectief te zijn, terwijl Tjoba het moet hebben van slechts een paar spelers. door Roeland van Vliet ■S-HEER HENDRIKSKINDEREN - „We hebben Tjoba weggetikt", zei Leon van Belzen trots na de wedstrijd te gen Tjoba. „De bal ging bij ons in de aanval soms zó snel, dat we al tijd wel een vrij iemand vonden. Tik, tik, tik, en dan viel er weer een goal." Wie bij TOP scoorde, maakte niet uit Bij de Walcherse formatie heb ben ze niet slechts één of twee top schutters. Met Jeanine Marijs, Ani ta de Ridder en Leon van Belzen hebben de trainers Erik Maljers en Peter Crucq wel veelscorende men sen in hun ploeg, maar anderen kunnen ook moeiteloos voor tref fers zorgen. Bij tijd en wijle vonden de acht van TOP elkaar blindelings. Dat Leon van Belzen het woord 'weg getikt' bezigde, was terecht. De bal ging soms zo rap en soepel van hand tot hand, dat de toeschou wers er stil van werden. En als het eindresultaat een score was, maak te de serene rust plaats voor een groot applaus. TOP had namelijk erg veel toeschouwers bij zich. Zo druk als zaterdag is het de laatste jaren niet vaak geweest op het ter rein in 's-Heer Hendrikskinderen. Hoe anders was het spel van Tjo ba. De thuisploeg was puur afhan kelijk van de broers Niels en Dirk-Jan Westmaas. Dennis Broer- se, die anders ook nog wel in staat is om het een tegenstander lastig te maken, ontbrak vanwege ziekte. Sander Harinck verving hem. „Dennis kun je er in de aanval na tuurlijk altijd goed bij hebben, al is hij dit seizoen niet zo constant", zei Tjoba-trainer Bram van Gef fen. „Maar toen ik eenmaal wist dat hij er niet bij zou zijn, dacht ik: misschien is dat niet eens zo na delig. Met Sander had ik immers een vierde lange heer. Ik geloofde dat we met hem erbij onder de korf wel veel ballen zouden pak ken tegen TOP." Maar dat was niet zo, had Van Geffen zelf ook geconstateerd. De rebounders van TOP, Peter van Belzen en Corné Bezemer, deden hun werk goed en zorgden ervoor dat de Arnemuidse aanvallen stee vast lang duurden. En uiteindelijk - tik, tik, tik - viel er dan wel een doelpunt, tot frustratie van de thuisploeg. Bij Tjoba waren de broers West maas verantwoordelijk voor elf van de twaalf treffers. Leon van Belzen zat namens TOP uiterst kort op Dirk-Jan, Corné Bezemer gaf Niels heel weinig ruimte. „Dat ze toch nog scoren, is logisch", stel de Van Belzen. „Dirk-Jan is heel ge vaarlijk als hij goed aangespeeld wordt en nog een stap achteruit doeL Zo heeft hij nog best vaak ge scoord. Maar hij had het niet mak kelijk. Als ik wist dat de rest van mijn vak goed stond en ik Dirk- Jan echt vol kon verdedigen, kon hij weinig. Het was dus wel een prestatie van het hele vak." Binnen tien minuten leidde TOP al met 1-5. Toen het bij rust 4-11 stond, vreesden de Tjoba-korfbal- lers voor een grote nederlaag. In het begin van de tweede helft hin gen de koppies al naar beneden en gingen de groen-witten niet meer tot het gaatje. „Ik geloofde er toen ook al niet meer dat we gingen winnen", bekende Van Geffen. „Achteraf ben ik nog blij dat we meer dan tien keer gescoord heb ben en dat de uitslag nog enigs zins acceptabel was." Scores Tjoba: Niels Westmaas 6, Dirk-Jan Westmaas 5 en Sander Ha rinck 1 Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Anne Meulmeester 2, Corné Bezemer, Rem- co Bezemer en Petra de Ridder 1 TOP-korfballer Remco Bezemer probeert een bal onder controle te krijgen. Sander Harinck vist achter het net. Rechts kijkt Niels Westmaas mee. foto Willem Mieras 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - TOP is na de zesde speelronde van de veldcompetitie alleen koploper in de overgangsklasse C. GKV, dat tot zaterdag gelijke tred hield met de Walcherse ploeg, verloor verras send met 14-18 van Rust Roest. TOP, dat voorzichtig al aan het kampioenschap mag gaan denken, staat nu op tien punten uit zes duels. GKV, Oranje Wit, Rust Roest en Tweemaal Zes volgen op twee punten achterstand. Tjoba zakte van de derde naar de zesde plaats en heeft nog altijd zes pun ten. Voordat men weer de zaal in gaat, krijgt TOP nog GKV te gast. Tjoba heeft zaterdag het uitduel met Rust Roest op het programma staan. sossrpss^^soBsssssszmxssssaszsseaiesmesssssKsaiesss door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - de korfballers van Fortis hadden het zaterdag tegen laagvlieger Korbatjo. Pas in de slot fase maakten de Souburgers het verschil. In de tweede klasse blijft Swift meedoen in de top na een overwinning op Vitesse. Eerste klasse. Fortis-Korbatjo 14-12: Dankzij twee snelle doelpunten van Rem co Crucq won Fortis. Tot 10-10 ging de wedstrijd totaal gelijk op. Nadat Crucq er met twee rappe scores 12-10 van had gemaakt, kon den de Souburgers de wedstrijd be slissen. Scores Fortis: Remco Crucq en Pascal Koppejan 3, Anita Wielemaker, Joyce Schoonaard, Rens van den Driest en Ra chel Verhage 2. Tweede klasse. Vitesse-Swift 12-18: De eerste helft was teleurstellend van de kant van Swift. Nadat de teams met een 8-6-stand gingen rusten, moest trainer Dennis Plantinga zijn spelers dan ook even moeten wijzen op het belang van de wed strijd. „Als we vandaag hadden ver loren was ons veldseizoen verlo ren geweest. Met deze winst blij ven we gewoon goed meedoen bij de bovenste teams." Scores Swift: Naomi Zuidweg 5, Ri chard Geldof 4, Mirella Pouwer 3, Vera Kuiper en Kristian Huisman 2, Lennart Hoogenboom en Eefje van den Berg 1 Merwede-Ondo 15-8: Na de snel le 4-0-achterstand speelde Ondo een verloren wedstrijd. Trainer Hans de Meij was dan ook niet te spreken over de beginfase van de ploeg uit Sint-Laurens. „We kwa men in de eerste helft wel beter in ons spel en haalden de rust met 6-3. In de tweede helft ging het echter weer meteen mis." Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Annelie Wisse en Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu 1. Derde klasse. Seolto-Ventura Sport 10-9: Zoals de uitslag al doet vermoeden was het een spannende strijd tussen de twee team. Na een ruststand van 4-6 gaf trainer Sjaak Joziasse zijn spelers de opdracht mee om geduldig te blijven tegen deze te genstander. „In wedstrijden om de bovenste plaatsen zijn doelpunten heel duur. Dan moet je goed om gaan met de kansen die je gaat krij gen en dat hebben we in de twee de helft uitstekend gedaan." Scores Seolto: Timme Provoost 4, Den nis Goedegebuur en Mayella Kuizenga 2, Mick Goedgebuur en Marielle Fran- cke 1. Stormvogels-Thor 9-8: Liefst 24 minuten maakte Stormvogels geen doelpunt maken en toch won de ploeg de wedstrijd. De Westkap- pelaars leidden met 6-4 bij rust. Nadat het 9-4 was geworden, kwam Thor nog gevaarlijk dicht- bij. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 3, Niek Peene en Arjen Schoe 2 en Angela Matthijsse 1 ADO-Atlas 26-12: Voor de spelers van Atlas was het een wedstrijd waarvan ze moeten leren. Leren omgaan met tegenslagen. De scheidsrechter die een storende fac tor was, schoten die er niet in gin gen, een tegenstander bij wie alles in de korf viel... Scores Atlas: Michel Wezemer 5, Tim Tibala 3, Suzan Witte 2, Ben van Hese en Evy Ovaa 1 Togo-Oranje Zwart 15-7. Scores To go: Jan-Kees Goossens 7, Mijke Tahapa- ry 4, Niek Meerman 3 en Marianne van Delsen 1. Vios-KVK 14-11.Scores KVK: Bart Nie- wenhuijse 4, Saskia Ruissen 3, Niels Ver donk 2, Tonia de Visser en Koen Vol kers 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48