Kwartje valt goed voor Arnemuiden 441 sport Oostkapelle snel knock-out zeïifndsport Koploper RCS laat het in vierde klasse na meer te scoren Walcheren vernedert Wemeldinge maandag 8 oktober 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Serooskerke had in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal aan een 2-o-voor- sprong bij SSV'65 niet genoeg om één of meer punten mee uit Goes te nemen. SSV'65 kwam nog voor de pauze op gelijke hoogte en won uiteindelijk met 4-2. Oostkapelle kende in Peter Dieleman de groot ste plaaggeest. De ploeg kwam er niet aan te pas tegen Zaamslag en werd getrakteerd op een 6-o-ne- derlaag. Zaamslag - Oostkapelle 6-0: Zaamslag deelde Oostkapelle al binnen tien minuten de knock-out uit. Jordy Bakker open de, na een pass vanaf links door Peter Dieleman, de score. Even la ter waren de rollen omgedraaid en was het Bakker die de aangever was bij de 2-0 van Dieleman. Uit een vrije trap van Ivo Verstraeten kopte Tommy Tissink daarna de 3-0 binnen. Vanaf de aftrap van de tweede helft scoorde Zaamslag opnieuw. Een-voorzet van Joren Mesu viel via een verdediger van Oostkapel- door Robin Hamelink MIDDELBURG - Walcheren is de nieuwe koploper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. Voor malig koploper Wemeldinge werd zaterdag met 10-2 op de pijnbank gelegd. Bevelanders versloeg Vlis- singen met 2-1 en Waarde ging met 1-2 onderuit tegen Veere. Bors- sele-Hoedekenskerke en Kruinin- gen-SVD werden afgelast. Walcheren-Wemeldinge 10-2: Vanaf de eerste minuut werd We meldinge compleet weggespeeld door een heel goed voetballend Walcheren. Bart Chemin opende de score en Tim Smulders verdub belde de voorsprong. Robbert Bij- lo maakte de 3-0. Barrie Vleugel kopte uit een vrije trap de 3-1 bin nen. Mark van der Eijk mikte de 4-1 in het doel en Smulders kon le voor de voeten van Dieleman die met een lob over de keeper de 4-0 aantekende. Een kwartier voor tijd geloofde Dieleman in een dieptepass van Verstraeten en schoof langs de doelman de bal in het doel: 5-0 en Dielemans derde treffer van de wedstrijd. Vlak voor tijd scoorde Mark de Haas, uit een voorzet van Bakker, nog de 6-0. Zaamslag - Oostkapelle 6-0 (3-0). Jor dy Bakker 1-0, Peter Dieleman 2-0, 4-0 en 5-0, Tommy Tissink 3-0, Mark de Haas 6-0. SSV65 - Serooskerke 4-2: Bas Rooze zette Serooskerke al na vijf minuten spelen op 0-1 en via Nic ky Holmes werd het na een kwar tier zelfs 0-2. SSV'65 herstelde zich daarna van de dramatisch slechte start. In de 38e minuut schoot Christiaan Boon op de lat en in de rebound zorgde Richard Schouten Serooskerke staat na een kwartier op een 2-O-voor sprong, maar trekt dat niet naar de eindstreep. de 5-1 maken. Door twee treffers van Steve Schalkwijk werd het 6-1 en 7-1. Jan Warbout maakte 7-2, maar niet veel later scoorde Van der Eijk de 8-2. Met een schitte rende omhaal zorgde A-junior Dennis Burggraaf voor 9-2. Met zijn derde bepaalde Van der Eijk de eindstand op 10-2. Walcheren-Wemeldinge 10-2 (4-1). Bart Chemin 1-0, Tim Smulders 2-0 en 5-1, Robbert Bijlo 3-0, Barrie Vleugel 3-1Mark van der Eijk 4-18-2 en 10-2, Steve Schalkwijk 6-1 en 7-1, Jan Warbout 7-2 en Dennis Burggraaf 9-2. Bevelanders-Vlissingen 2-1: Twee ploegen die afwachtend begon nen. John Verswijzer doorbrak de patstelling door voor 1-0 te zorgen. Donny Donovan trok de stand voor rust weer gelijk. In "het twee de bedrijf viel er niet veel meer te beleven, totdat Michel Verburg de voor de 1-2. Uit een voorzet van Dennis Weijers tikte Schouten twee minuten later ook de 2-2 bin nen. Na rust was SSV'65 de betere ploeg. In de 69e minuut zette Ar jan Pijnen SSV'65, na een overtre ding op Weijers, uit een straf schop op voorsprong. Met zijn der de treffer van de middag gooide Schouten het duel een kwartier voor tijd op slot. SSV'65 - Serooskerke 4-2 (2-2). Bas Rooze 0-1, Nicky Holmes 0-2, Richard Schouten 1-2, 2-2 en 4-2, Arjan Pijnen (strafschop) 3-2. Dinteloord - Bruse Boys 1-1 (1-1). Ru- do van den Berge 0-1, Brandon Schip per 1-1. Klundert - Heinkenszand 5-2 (1-1). Stefan Francke 0-1, Edgar van der Gies- sen 1-1, Eric Fuanani 2-1, Stefan de Rui ter 3-1, Ruud la Grand 3-2, Christian Fuanani 4-2 en 5-2. Zwaluwe - WC'68 4-3 (1-1). Bart Vane 0-1, Bart Martha 1-1, 3-3 en 4-3, Maurice Sprangers 2-1, Noël van Kaam 2-2, Nestor Zimmerman 2-3. Duiveland - VCK 0-2 (0-2). Erik Goudt 0-1, Richard Dek 0-2. eindstand bepaalde op 2-1. Bevelanders-Vlissingen 2-1 (1-1). John Verswijzer 1 -0, Donny Donovan 1-1 en Michel Verburg 2-1. Waarde-Veere 1-2: De thuisploeg verrichtte bakken met werk. Via topscorer Miro Monteiro kwam Waarde op voorsprong. Na een uur was de tank lëeg bij Waarde en kreeg Veere kansen en ging het uiteindelijk met de drie punten naar huis. Maarten Reijnders mik te de gelijkmaker in het doel van Waarde. Vijf minuten voor tijd was het Robin de Rijke die een vrije trap binnenschoot: 1-2. Waarde-Veere 1-2 (1-0). Miro Montei ro 1-0, Maarten Reijnders 1-1 en Robin de Rijke 1 -2. Wolfaartsdijk-Lewedorpse Boys 2-1 (1-1). Bart Rentmeester 0-1 en Harm Fluijt 1-1 en 2-1. Arnemuiden heeft aan geluk geen gebrek in de wedstrijd te gen FC Dauwendaele. De zater dag-tweedeklasser is met 4-1 te sterk. Trainer Evert Wisse hoopt dat er door de overwinning wat meer automatismen in de ploeg komen. door Merlijn van Dierendonck ARNEMUIDEN - Arnemuiden heeft in de tweede klasse van het zater dagvoetbal voor een verrassing ge zorgd. Op eigen veld werd Dau wendaele met duidelijke cijfers ver slagen: 4-1. De overwinning van Arnemuiden was vooral te danken aan de begin fase, die met het nodige geluk ge paard ging. Al na tien minuten was Arnemuiden aan de leiding ge komen, toen Thijs Roovers, na het wegglijden van Jaap de Kroo, de bal oppikte, keeper Geuze om speelde en de 1-0 binnenschoot. Drie minuten later werd een schot van Sjoerd de Ridder dusdanig 'van richting veranderd, dat keeper Geuze de verkeerde kant werd op gestuurd en de bal in het doel be landde. „Je staat na een kwartier met 2-0 achter en daar loop je ei genlijk de hele wedstrijd achter aan", vatte Dauwendaele-coach Marcel Lourens samen. „Je kan het wel rechtzetten, maar dat doe je niet." Gaandeweg nam het initiatief van Arnemuiden af. Het spel van de thuisploeg oogde angstig en Dau wendaele kwam meer in het spel voor. In die fase was Dauwendaele beter, maar vreemd genoeg kon de ploeg van Lourens dat voordeel niet meteen uitdrukken in doel punten. Lourens: „Wij kunnen goed voetballen, maar er komt meer bij kijken. Als wij twintig keer bij de 'zestien' komen en één keer scoren, dan doen we iets niet goed". De bezoekers creëerden genoeg kansen, maar ook hier had Arne muiden het nodige geluk. Doel man Rick Balk hield zijn doel schoon en verdediger Jannick Scha- ier haalde nog een bal van de lijn. In de dertigste minuut viel dan toch de aansluitingstreffer. Michel van de Ketterij verspeelde de bal aan Jelmer Pasveer, die een voor zet gaf op Bram de Jong. De Jong aarzelde niet: 2-1. „Je komt geluk kig op voorsprong maar in de tweede fase van de eerste helft was Dauwendaele beter", aldus Evert Wisse, trainer van de thuis ploeg. Na rust raakte het tempo uit de wedstrijd. Dauwendaele probeer de Arnemuiden onder druk te zet ten, maar de thuisploeg kon zich beter weren dan in de eerste helft. Toch leek Arnemuiden angstig voor een eventuele gelijkmaker. Totdat Thijs Roovers in de zeven tigste minuut de bevrijdende 3-1 scoorde. Vijf minuten later gooide Maikel Moerings de wedstrijd in VLISSINGEN - Zeeland Sport speel de in zijn zesde competitiewed strijd voor de vierde keer gelijk in de vierde klasse B van het zondag voetbal. Zondag werd het in Vlis- singen 1-1 tegen Lepelstraatse Boys. De Vlissingers hadden vrijwel de hele wedstrijd een overwicht, maar verzuimden lang om tot sco ren te- komen uit de kansen die er waren. Vijf minuten voor het ein de leidde-slordig balverlies tot de eerste doelpoging van de bezoe kers en hier was het wel raak;. 0-1. De thuisploeg ging- hierna' nog meer risico's nemen en al snel. leid de dit tot de gelijkmaker van Najim Bousantouh die de 1-1 aan tekende met een poging die het midden hield tussen een voorzet en een schot op doel. Door het vierde gelijkspel (het der de met 1-1) blijven de Vlissingers middenmoter. door Jos van Belzen MIDDELBURG - RCS voert nog steeds de ranglijst aan in de twee de klasse van het zondagvoetbal. Ook RKJW werd verslagen. De derby tussen Aardenburg en Ter- neuzen eindigde onbeslist; evenals Axel-Moerse Boys. RCS-RKJW 2-1: Een voor r.ust heel goed RCS mocht zich tijdens de thee alleen verwijten dat in de eerste helft al niet verder afstand was genomen. Na de openingstref fer'van Geraldi Geërman (t-ó), kwam uit de vele kansen pas kort voor rust de 2-0 op het bord: Mar io Janisse werd ten val gebracht, waarna Besar Xhoxhaj vanaf elf meter de voorsprong verdubbelde. De Souburgers troffen in de twee de helft een tegenstander die met veel strijd op zoek ging naar de ge lijkmaker en hierbij regelmatig over het randje ging. Met nog ruim een kwartier te spelen kwa men de bezoekers terug in de wed strijd. Youssef Afkir leek het on heil nog af te wenden door de bal van de lijn te trappen, maar was kansloos in de rebound: 2-1. Kort hierna kon Geraldi Geerman al leen met een keiharde overtreding van scoren worden afgehouden. De bezoekers kwamen hierdoor met tien man te staan én kregen een strafschop tegen. Nu liet: Besar Xhoxhaj die o.nbenut. Ook RCS eindigde met tien man na rood voor Amine el. Bekkaoui. Axel-Moerse Boys 2-2 (1-2). Kevin Stoutjesdijk 0-1, Joris Goossens 0-2, Kjell Vanderhaeghen 1-2, Maik de Wolf 2-2. Aardenburg-Terneuzen 2-2 (0-2). Do minique Verlinde 0-1, Can Kiran 0-2, Niek van Sprundel 1-2 (strafschop), Bart van den Hemel 2-2. RCS handhaafde zich zondag aan de kop van de ranglijst door een 2-1-over winning op RKJW. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44