Fout van doelman kost Goes een punt 421$! Goede start nu wel verzilverd door GPC Ook Terneuzense Boys pakt eerste driepunter maandag 8 oktober 2012 door Peter van Kouteren VLISSINGEN - GPC Vlissingen verze kerde zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal van de eer ste overwinning. De formatie van Leendert Geelhoed won met 3-1 van Heerjansdam, dat wel dreigde, maar weinig uitgespeelde kansen kreeg. De eerste zege deed deugd in het Vlissingse kamp, waar vooral de teamprestatie werd geroemd. GPC zou voldoende talent herbergen, maar in de voorgaande wedstrij den in het veld geen hechte een heid zijn geweest. „Dit is lekker", vond Sven Ronde, die zich op het middenveld opofferde in de rol als stofzuiger. „We hebben een paar wedstrijden gespeeld waarin we goed startten, maar het weggege ven hebben. Dat is vandaag geluk kig niet gebeurd." De thuisploeg kende ook zaterdag een flitsende start. Remon de Vlie ger, die een paar weken terug een rode kaart incasseerde, mocht spe len omdat hij in beroep is gegaan. De behendige middenvelder liet zich vooral in de beginfase gelden. Hij verschalkte de Zuid-Hollandse doelman al in de tweede minuut, nadat hij langs een paar tegenstan ders was gelopen en ongehinderd had mogen aanleggen: 1-0. Niet veel later zette hij een fraaie combi natie met Roniël Uranie al even mooi over de uitgelopen goalie om in een tweede treffer: 2-0. Dat was een ongekende weelde voor de thuisploeg, die in de voor gaande vijf wedstrijden slecht vier keer doel trof Sven Ronde, die zijn broer Björn in de punt van de aanval vooral na de hervatting een paar goede kansen zag missen, ge noot van de bevrijdende overwin ning en de doelpunten. „Ik ben blij dat Remon in de wedstrijd liet zien wat hij vaak tijdens de trai ning laat zien. Hij is jong, zijn om schakeling is nog niet best, maar was vandaag heel belangrijk." De tegentreffer viel uit het niets en bracht GPC aan het wankelen. Soufian Aouragh rondde een aan val doeltreffend af (2-1), waarna amper twee minuten later Jeroen Wolf de gelijkmaker op zijn schoen had. Hij verzuimde binnen te tikken en mocht nog voor rust volkomen terecht met rood ver trekken, na twee onbesuisde over tredingen binnen twee minuten. Met een man meer gaf GPC Vlis singen het initiatief in het restant van de eerste helft en het eerste kwartier na rust uit handen. Sven Ronde: „Het was gewoon heel on rustig. Het is blijkbaar tegen tien man heel lastig om in je positie te blijven spelen." Trainer Leendert Geelhoed: „Het was een ongeorganiseerde chaos. Ik heb in de rust aangegeven dat we veel meer druk naar voor moes ten geven. Heerjansdam kreeg wel mogelijkheden, maar geen echte kansen." Doelman Max Leijer behoedde zijn ploeg voor meer tegentreffers. Geelhoed: „Verdedigend doen we het steeds beter. Nu moeten we van voor nog meer power laten zien." Omdat na ruim een uur ook bij de bezoekers het beste eraf was, kregen de oranjehemden in het laatste half uur weer wat meer greep op de tegenstander. Invaller Leo de Groot maakte aan alle onze kerheid een eind, toen hij met een schot van afstand de doelman ver raste: 3-1. Karakteristiek 3 GPC Vlissingen-Heerjansdam 3-1 (2-1). 2. Remon de Vlieger 1-0, 21. Remon de Vlieger 2-0, 26. Soufian Aouragh 2-1, 71. Leo de Groot 3-1. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Rode kaart (twee keer geel): 38. Jeroen Wolf (Heerjans dam). Gele kaart: Daniël Jansen (GPC Vlissingen), Soufian Aouragh, Vincent Monster (beiden Heerjans dam). Aantal toeschouwers: 100. GPC Vlissingen: Max Leijer; Daniël Jansen, Wouter Vermeule, Menan- cio Weeda, Najim Boughmari; Re mon de Vlieger (74. Jesper de Vlie ger), Sven Ronde, Jord Vermeer (55. Leo de Groot); Roniël Uranie, Davy van Geersdaele (80. Dylan Schalliër), Björn Ronde. door Aector Dooms ALMKERK - Net als GPC Vlissingen heeft Terneuzense Boys zijn eerste overwinning in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal te pakken. Op het nieuwe kunstgrasveld van Almkerk won de ploeg van trainer Eddy van der Hooft zaterdag ver diend met 1-2. „Terneuzense Boys was de bovenliggende partij", klonk het vanuit het Alm- kerk-kamp. Een sterker Terneuzense Boys kreeg een aantal goede kansen. „We hadden bij de rust al met 2-0 voor moeten staan", vond Van der Hooft Bij de Terneuzenaren start te Bart van Fraeyenhove, na zijn uitstekende invalbeurt tegen Slie- drecht, in de basis. Centraal op het middenveld stond Frank van Kout eren, die voor rust met een af standsschot de Almkerk-doelman Goes wacht op eigen veld nog al tijd op de eerste overwinning in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal. Het duel met UNA gaat met 1 -2 verloren. Een fout van doelman Matthew Lentink na een uur spelen velde het von nis over Goes. door Peter van Kouteren GOES - Ook in de derde thuiswed strijd in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal slaagde Goes er niet in tot winst te komen. De Zeeuwse debutant verloor in een slechte wedstrijd die eigenlijk geen winnaar verdiende met 1-2 van het uit de topklasse gedegra deerde UNA. De beslissing viel een half uur voor tijd, na een fout van doelman Matthew Lentink. De jonge goalie wachtte bij een te rugspeelbal te lang, stuitte op het uitgeschoven been van de lange spits Jelle Schijvenaars en zag de bal achter zich in het lege doel ca ramboleren. De keeper kon wel door de grond zakken, zag in het restant van de wedstrijd zijn ploeg steeds minder greep op de tegen stander krijgen en verwerkte zijn teleurstelling op zijn eigen manier. Gérard de Nooijer, zijn trainer, was niet mals in zijn oordeel over de doelman die hij met zijn ge talm na de terugspeelbal arrogan tie verweet. „Ik zag het gewoon aankomen", mopperde oefenmees- ter. „Tegen blunders kun je niet voetballen." De treffer viel uitgere kend in een fase waarin Goes na de gelijkmaker weer wat greep op UNA leek te hebben. „We wilden fel aan de tweede helft beginnen en snel een doelpunt maken", keek Sherief Tawfik na afloop te rug. „Dat lukte ook, maar dan krijg je zo'n doelpunt tegen. Dan is het moeilijk op te pakken", zei de verdediger, die de hand in ei gen boezem stak en zelf aangaf ook onder zijn niveau te hebben gespeeld. Goes werkte hard, maar kwam in kwalitatief opzicht in alle linies te kort tegen een ploeg die bepaald geen hoog niveau haalde. „Dit was de matigste tegenstander tot nu toe", vond Gérard de Nooijer. „Ze werden gevaarlijk omdat wij de bal in opbouwend opzicht veel te vaak verkeerd inspeelden. Dat moeten we onszelf aanrekenen." Bovendien werd Goes, dat tot de 0-1 de gelijke was van de bezoe kers, in de slotfase van de eerste Karakteristiek Goes-UNA 1-2 (0-1). 35. Niekvan Boekei 0-1, 55. Dangelo Martien 1-1, 60. Jelle Schijvenaars 1-2. Scheidsrechter: R.C.F. C. Kroesen (Nijmegen). Gele kaart: Thijs van den Dries, Rick de Punder, Milton Roemeratoe (allen Goes), Steven Barten, Mark van Boekei, Ritchie Anpong (allen UNA). Aantal toe schouwers: 400. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Gert-Jan van Leiden, Sherief Tawfik, Milton Roemeratoe; Wouter de Craene, Gert-Jan Tierie (69. Lorenzo de Groot), Thijs van den Dries (54. Ray Kroon); Yves. Nyemb, Josimar Pattinama (54. Gaf- fin de Meza), Dangelo Martien. helft vooral op het middenveld in voetballend vermogen afgetroefd. De Brabanders, gedegradeerd uit de topklasse en aan het seizoen be gonnen met de doelstelling om daarin snel terug te keren, waren vooral sterker in de duels. „Maar voordat de 0-1 viel, hebben we wei nig weggegeven", vond De Nooijer. „In het begin van de twee de helft deden we het wel goed." Goes zette in die fase als hechte eenheid veel druk naar voren en dwong UNA tot het spelen van de lange bal. Het resulteerde tien mi nuten lang in vroeg balbezit voor Goes en een sterke periode, waar in de gelijkmaker van Dangelo Martien volkomen verdiend was. De linksbuiten kwam na een goe de actie van Yves Nyemb voor het doel en tikte beheerst 1-1 binnen. De gelijkmaker inspireerde de thuisploeg, die'nauwelijks een mi nuut later pech had dat een leep balletje van Martien over de doel man op de lat viel. „Dan zie je dat het allemaal heel dicht bij elkaar zit", zei Gérard de Nooijer. „Als wij allemaal honderd procent zijn, dan zijn we niks minder." UNA, dat voor rust door een fraaie kopbal van Niek van Boekei op 0-1 was gekomen, werd vervolgens door de flater van de doelman in het zadel geholpen. De wedstrijd kantelde op slag. UNA herpakte zich en hoewel Goes een half uur de tijd om de misser goed te ma ken, lukte dat niet. Goes was de draad kwijt, kwam overal een stap je te laat en legde het ook qua voet- balgogme af tegen een geslepen op ponent. „We kwamen tekort in verzorgd voetbal", bekende De Nooijer. tot een redding dwong. Kansen wa ren er voor Marco Faassen, die weggleed nadat hij de doelman omspeelde, en Van Fraeyenhove, na een vloeiende combinatie. Boys-doelman Dennis Rijnberg moest zelden in actie komen. De Zeeuws-Vlamingen domineerden en kwamen dankzij een fraai boog schot van Ruud Hoogesteger op voorsprong. Johnny de Jaeger was daarna dicht bij de 0-2. Het bleek uitstel van executie. Niels Breijaert legde de bal keurig achter de Alm kerk-verdediging, waarop De Jae ger attent anticipeerde, de doel man omspeelde en de bal in het le ge doel schoof: 0-2. In de slotfase kreeg de thuisclub na een hands bal van Dennis van den Broeke, die zijn gezicht beschermde, een strafschop. Die werd benut door Bas de Vos: 1-2. Terneuzense Boys bleef daarna overeind. Fabian Wilson (rechts) probeert de bal met een sliding in het spel te houden. De verdediger van Hoek wordt fel op d de huid gezeten door Dino Rodriques de Pina van RWH. foto Camile Scfoeïstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42