Raikkönen ruïneert weekeinde Alonso sport 141 194 Alleen eigen club redt Raas maandag 8 oktober 2012 M^5SÏZ?ïasS55RW3»5«KEJS^^ Na vijftien van de twintig races heeft leider Fernando Alonso 194 punten. De titelstrijd in de Formule 1 ligt na zondag weer helemaal open. Sebastian Vettel boeke in de Grand Prix van Japan de 24e overwinning uit zijn carrière en nadert klassementsleider Fernando Alonso tot vier pun ten. door Hans Leber DEN HAAG - Eén grote verliezer, twee grote winnaars. Twee? Ja, want Sebastian Vettel (Red Buil) reed zichzelf met zijn overwin ning gisteren in de Grand Prix van Japan tot op vier punten van de grote verliezer, Fernando Alonso (Ferrari). Die moest al in de eerste bocht een smadelijke '0' in de WK-strijd bijschrijven. Teamge noot Felipe Massa "werd nog wel tweede, maar vooral de derde plaats in zijn thuisrace van Kamui Kobayashi opende wereldwijd de harten van autosportliefhebbers. En zeker de harten van Japanners. De vele tienduizenden langs het circuit van Suzuka konden hun ge luk niet op toen daar voor het eerst sinds 1990 weer een lands man het podium betrad. Destijds was het Aguri Suzuki die, ook op Suzuka, met een Lola derde werd. Het was het enige podium in Su zuki's achtjarige carrière in de Fi, mooier had het ook voor hem die dag niet kunnen uitpakken. Later, van 2006 tot een stukje in 2008, was hij nog eigenaar van de Fi-ren- stal Super Aguri. En gisteren was het dan de deksel se Kobayashi, geliefd om zijn onuit puttelijke werklust en spectaculai re stijl van racen, die zijn landgeno- Kamui Kobayashi (rechts) maakte indruk met een derde plek. foto AP ten dolgelukkig maakte. Het was een kers op de taart voor iedereen die de sport een warm hart toe draagt. De Formule 1 komt graag in Japan, vanwege het interessante circuit van Suzuka maar vooral vanwege de enorme gastvrijheid. De aanbidding voor sporthelden, ook die van het asfalt, wordt bijna nergens ter wereld zó intensief be leden. „Vanaf het moment dat we wakker worden, voelen we ons hier enorm welkom", zei Vettel zondag in zijn dankwoord waarin hij duidelijk maakte dat de cou reurs wel degelijk de met vlagge tjes zwaaiende massa's in de boch ten waarnemen. „Arigato", zei de wereldkampioen van 2010 en 2011 daarvoor tegen het publiek: Dank jewel! Want in die schoonheid van Suzuka reed hij zich in een zeer dominante race, na een even dominante kwalificatie, van start tot finish naar de volle 25 punten in de WK-strijd. De Red Buil rijdt na een wat half slachtige seizoenstart al weer een paar maanden mee vooraan, wat voor Vettel goed nieuws betekent in zijn poging een derde wereldti tel op rij binnen te slepen. De rege rend wereldkampioen werd daar bij zondag ook nog eens 'gehol pen' door oud-wereldkampioen Kimi Raikkönen die zijn Lotus al voor de eerste bocht tegen het lin kerachterwiel zette van een ande re oud-wereldkampioen, Fernan do Alonso. De Spanjaard viel uit. Ook op zaterdag werd Alonso's dag verpest door Raikkönen. Die hield hem in zijn laatste snelle ron de, vlak vóór het verstrijken van de tijd, op door te spinnen en daar mee de gele vlaggen tevoorschijn te brengen. Alonso kwam niet ver der dan een zevende startplek. Teamgenoot Massa reikte niet ver der dan de elfde positie, maar die wist zich zondag toch nog naar een tweede plaats te rijden. Mas sa's sterke acteren zal een beslis sing bij Ferrari om hem te vervan gen na dit seizoen moeilijker ma ken. MIDDELBURG - Met zijn enige vol treffer in de PZC voetbaltoto van deze week bewijst Mare Raas dat Luctor'88 de juiste club voor hem is. Dankzij de 0-3-overwinning van zijn team haalde hij zijn enige juiste voorspelling. Zijn schamele puntentotaal van twee uit elf heeft hij te danken aan de 'vervangende score' van de afge laste wedstrijd tussen Zwaluwen en Kloetinge. Met deze score vormt Raas geen enkele bedrei ging voor de leider in het klasse ment. Dit is nog altijd Corné Lan- gendoen met acht juiste voorspel lingen. Raas ging met zes overwinningen voor de uitspelende ploegen het ri sico ook niet uit de weg. In één van de zes gevallen had hij nog een puntje kunnen scoren. Door een rode kaart en een penalty kwam er in de wedstrijden tussen Aardenburg en Temeuzen echter een verrassende wending na een 0-2-ruststand. Met tien tegen elf konden de mannen van Terneu- zen de druk van Aardenburg niet aan en zo werd het uiteindelijk toch nog 2-2. Bij de verdere uitslagen was er voor de geschorste speler van Luc- tor weinig hoop op een goede af loop. Bij de vier wedstrijden waar hij een thuisoverwinning noteer de, won in alle vier de gevallen de uitspelende ploeg. Uitslagen als 1-4 bij Hoek - RWH moeten voor Raas dan ook als een totale verras sing zijn gekomen. Bij zijn zes uit- overwinningen eindigden vier van deze partijen in een overwinning voor de thuisploeg. Al met al heeft Mare Raas geen ge lukkige toto ingevuld met comple te missers en één heel mooie juis te voorspelling. Dankzij het ver trouwen in zijn eigen team eindigt hij met twee punten in de onder ste regionen van de PZC voetbalto to. HSV Hoek-RWH 0 X Zwaluwen V - Kloetinge fê> Almkerk - Terneuzense Boys u X CPC Vliss.n - Heerjansdam X MZVC-Nieuwland 0 X Krabbendijke - Yerseke X 0 Goes-UNA 0 X DESK-Vlissingen 0 Aardenburg - Terneuzen 0 X Rood Wit W - Zeel. Middelb. 0 Steen - Luctor'88 1:® x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Corné Langendoen (AZW) 8 Alexander Bom (MZVC) 5 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruidingen) 4 Marc Raas (Luctor'28) 2 Het is mijn taak om dingen eerder te zien dc anderen, zoals een schilder het doek al in zi, hoofd heeft. Je moet spelers meenemen die hun pit fond nog niet hebben bereikt." Hockeybondscoach Paul van Ass in de Volk; krant. „Een programma naar de schaatsers sturen met een spelfout erin1 Dat kan niet." Schaatscoach Gerard Kemkers in Trouw. „Ach, de trainingen zijn wat anders. Maar in princi pe ziet mijn leven er hetzelfde uit: trainen, eten en slapen." Voormalig fietscrosser en baanwielrenster Willy Kanis in Trouw. De 28-jarige sport vrouw is sinds kort overgestapt naar het bob sleeën. „Vaak kijken mensen naar een voetballer door zijn statistieken erbij te pakken. Dan zeggen ze: oh, Ba- bel heeft niet zoveel gespeeld bij Liverpool en Hof- fenheim, dat zal wel aan hem liggen. Maar in mijn geval is het niet altijd iets dat ik in eigen hand heb gehad." Ajacied Ryan Babel in de Volkskrant. „Maar voetbal is gewoon niet z'n ding. Ik heb daar geen enkel probleem mee. Sterker nog, ik ben juist blij dat hij niet zo'n typische voetbalvader is. Die jongens die wel zo'n vader hadden, waren daar op een gegeven moment ook wel klaar mee." Bram Nuytinck in de Volkskrant over zijn va der André Nuytinck, professor familierecht. „Hij is ijdel en niet zo n beetje. In de kleedkamer zorgde hij ervoor dat hij er helemaal strak uitzag, van top tot teen gestyled. Hij was ook een echt leu ke gast in de kleedkamer. Altijd vrolijk, dollen, grap pen uithalen. Een geweldige collega." Oud-voetballer Ruud van Nistelrooy in het Algemeen Dagblad over Cristiano Ronaldo. Marco Marcato verslaat in de sprint onder andere Laurens de Vreese. foto Christophe Ena/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41