Marcato geeft seizoen nog wat kleur 401 sport Alonso: er volgen vijf finales De Formule 1 wacht een spannende ontknoping. „Het worden vijf finales", zei koploper Fernando Alonso na de CP van Japan waarin hij binnen enkele seconden met een defect aan de kant stond. Zijn grootste concurrent Sebasti an Vettel is hem tot op vier punten genaderd. Het wordt een mooi gevecht", keek Alonso vooruit De volgende CP is volgende week in Zuid-Korea. Sebastian Vettel viert zijn overwinning in de Grand Prix van Japan. foto ltsuo Inouye/AP maandag 8 oktober 2012 CAGLIARI Roose verdient topsportstatus De uit Vlissingen afkomstige kite- surfster Katja Roose is zondag op het wereldkampioenschap course racing in Cagliari als zevende geëin digd. Dat was op zich een teleurstel lend resultaat voor haar, maar ze verdiende er wel de topsportstatus van NOCNSF mee. Daarvoor moest ze immers bij de beste acht komen. Roose krijgt nu financiële onder steuning en een eigen trainer. Zo kan ze zich optimaal prepareren op de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. OOSTERHOUT De Bruijn komt twee caramboles tekort Jean Paul de Bruijn verliet zaterdag met opgeheven hoofd de arena in Oosterhout. De biljarter uit Hulst miste de finale van de Grand Prix driebanden op een haar na. Hij kwam in zijn halvefinalepartij te gen Barry van Beers twee carambo les tekort De Bruijn haalde een moyenne van 1.900. De Bruijns te genstander Van Beers moest in de finale diép buigen voor Dick Jas pers, 29-40 in zeventien beurten. Dat was goed voor een gemiddelde van 2.352. ZANDVOORT Zeilsters Berkhout en Westerhof stoppen Het succesvolle zeilduo Lobke Berkhout/Lisa Westerhof houdt het voor gezien. De tweevoudige wereldkampioe nen in de olympische 470-klasse (2009 en 2010) hebben hun top sportcarrière beëindigd. Ze maak ten zaterdag in Zandvoort hun af scheid bekend. Berkhout (31) en Westerhof (30) be haalden bij Londen 2012 olympisch brons in de 470-klasse. Na de finale in Weymouth lieten ze al doorsche meren dat het wellicht tijd zou worden voor iets anders. BREDA Philip Langat snelste in de Singelloop Philip Langat kwam zondag welge teld twee seconden tekort om het parkoersrecord in de Bredase Sin gelloop te verbeteren. De Keniaan- se atleet won de halve marathon in 1.01.05, precies één tel boven de top tijd uit 2009. Zijn landgenoot Ken nedy Kimutai eindigde als tweede in 1.01.08. De Nederlander Khalid Choukoud finishte als zesde in een persoonlijke besttijd van 1.02.53. Bij de vrouwen ging de winst naar de Keniaanse Monica Jepkoech in 1.10.21. PEKING Djokovic klopt Tsonga in finale De Servische tennisser Novak Djo kovic heeft zondag voor de derde keer het toernooi van Peking ge wonnen. De nummer twee van de wereld was in de finale in twee sets te sterk voor Jo-Wilfried Tson ga: 7-6 (4) 6-2. Het was de vierde toernooizege van dit jaar voor Djo kovic, die eerder Masters-toer- nooien won in Toronto en Miami en vroeg in het jaar de Australian Open op zijn naam schreef. Bij de vrouwen was Victoria Aza- renka te sterk voor Maria Sjarapo- va: 6-3 6-1. door Ad Pertijs DEN HAAG - Niki Terpstra had na af loop van de door Marco Marcato gewonnen herfstklassieker Pa rijs-Tours wat uit te leggen. „Tja, ie dereen dacht dat ik die sprint wel even zou gaan winnen. Niet dus", verzuchtte de 28-jarige nationale kampioen na zijn nederlaag op de legendarische Avenue de Gram- mont. „Maar nu was ik er zelf ook niet zo zeker van dat ik hem zou gaan winnen", voegde hij er eer lijk aan toe. Op de Cote de Beau Solëil, op tien kilometer van de eindstreep, had de renner van Omega Pharma Quick Step immers al gemerkt hoe sterk Vacansoleil-DCM-kopman Marcato zondag was. „Hij was de gene die aanviel", zei Terpstra over de actie, dte ertoe leidde dat na een bloedsnelle wedstrijd vanuit een kopgroep van acht man drie renners opstoomden naar Tours: Marcato, Terpstra en de jeugdige Belg Laurens de Vreese. In de straten van de Loirestad pro beerde Argos-sprinter John Degen- kolb de kloof naar de drie leiders nog te dichten. De Duitser kwam akelig dichtbij toen de drie elkaar in de laatste kilometer nadrukke lijk begonnen aan te kijken. Daar door leek het of Terpstra als eerste bezweek aan die druk en de sprint te vroeg aanging. „Dat weet ik niet", reageerde de Noord-Hollan der. „Ik was vandaag gewoon niet snel genoeg." In het kamp van Vacansoleil-DCM werd juist jubelend gesproken over de koelheid waarmee Marca to het varkentje waste. „Dat heeft hij geleerd van alle vorige nederla gen. Toen werd hij vaak tweede of derde omdat hij in zo'n situatie volle bak op kop ging rijden. Nu bleef hij rustig", zei ploegleider Hi- laire van der Schueren. Met de ze ge van Marcato sluit Vacansoleil een opmerkelijk seizoen af. „We hebben een aantal mooie koersen gewonnen, maar daar tussendoor hadden we te veel renners die te weinig presteerden", oordeelt teambaas Daan Luijkx. Lieuwe Westra begon ijzersterk in Pa- rijs-Nice (ritzege en tweede plaats in algemeen klassement achter Bradley Wiggins), Thomas de Gendt won de koninginnerit in de Giro en eindigde er op het po dium en Marcato sloot dus af met winst in Parijs-Tours. Luijkx: „Vooraf teken je voor een podium plaats in de Giro. Dan denk je dat 'Dit is met afstand de mooiste zege uit mijn loopbaan. Het team ge loofde vandaag in mij' het seizoen niet meer kapot kan. Nu weet ik dat een seizoen daar voor te lang is." Marco Marcato maakt vanaf het begin in 2009 deel uit van de ploeg. Ook hij zak te dit seizoen door het ijs. De Itali aan zette alles op Milaan-Sanremo en trainde daarvoor de hele win ter door. Een week voor de Prima- vera werd hij echter ziek. Hij kwam pas zondag weer bovendrij ven. „Dit is met afstand de mooiste ze ge uit mijn loopbaan. Het team ge loofde vandaag in mij en ik ben ze zeer dankbaar voor het werk dat zij deden", zei de man die volgens zijn team vaak in de top vijf ein digt, maar moeite heeft met het winnen van koersen. Nick van der Lijke legde bij de beloften beslag op een achttiende plaats. De Middelburger had een achterstand van 26 seconden op winnaar Taruia Krainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40