VSV wint prijs met project 'Zeeland Is niet de bankier van Defensie' wmmmm maandag 8 oktober 2012 MIDDELBURG - De provincie Zee land mag niet de bankier worden van het ministerie van Defensie. Dat schrijft de Partij voor Zeeland (PvZ) aan het dagelijks provincie bestuur. De aanleiding is het be richt dat de verhuizing van de ma rinierskazerne van Doorn naar Vlissingen zo'n 15 miljoen euro zal kosten. De PvZ was enthousiast over de komst van de kazerne, toen er sprake was van een 'tame lijk geringe kostennota' van rond de 700.000 euro. Een miljoenen- post valt volgens de partij niet te verkopen aan de Zeeuwse bevol king, ook al levert een kazerne werkgelegenheid en voor de pro vincie positieve economische effec ten op. Johan Robesin schrijft na mens de PvZ: „Als volksvertegen woordigers mogen we ons niet la ten meeslepen door een euforie en behoren we hoe dan ook kri tisch te blijven kijken naar de fi nanciële consequenties. Die strek ken op dit moment blijkbaar reeds aanzienlijk verder dan ons aanvan kelijk werd duidelijk gemaakt. Bij de kopzorg die er al is over de ge ringe financiële reserve, veroor zaakt door de 57+ vertrekregeling van ambtenaren, moet onzerzijds helaas worden geconstateerd, dat dit dringend om bezinning vraagt." De PvZ wil uitleg over de opeens genoemde investering van 15 miljoen euro. Speciaal voor de tiende editie van de Kustmarathon Zeeland slaan ze boven nog een extra tonnetje verf aan. foto Jan van Damme zakje en zijn pet. 'Kom op, je kan Lein vanavond zijn jasje wel zal hef, dat roep ik straks." De kinde- ruiken." ren willen vooral applaudisseren. Veerse Gatdam 13.20 uur: Finish Zoutelande 15.35 uur: Willy Knop en Els van der Maas Lein en Lenie Lievense - DE men- van Sambaband Obras zijn net op sen achter de marathon - wisselen tijd om de eerste lopers een opzwe- elkaar af onder de finishvlag. In een pende roffel op hun surdo en tim- helblauw jack moeten ze voor de lo- ba mee te geven. Ze staan er voor pers niet te missen zijn. Een enke- het vierde achtereenvolgende jaar. ling wordt omhelsd, alle finishers Je ziet de lopers genieten, zeggen krijgen in elk geval een hand. De ze, en als wij spelen gaat altijd de brede lach is hun handelsmerk. Als zon spelen. Ója, de band heeft ge- een vrouwelijke loper in de armen brek aan mannen, ze oefenen elke van Lein valt begeleidt de speaker dinsdagavond in de vismijn van het tafereel: „Ai ai ai, ik denk dat Vlissingen. VLISSINGEN - Basisschool de Vlis- singse Schoolvereniging (VSV) heeft zaterdag de publieksprijs van de Jos van Kemenade Award 2012 gewonnen. Ruim 71 procent van de publieksstemmen was voor de VSV. De juryprijs van de Jos van Kemenade Award 2012 ging naar de andere twee genomineerden: Brede School Academie in Over- vecht en ROC Zadkine in Rotter dam delen de eerste plaats. De prij zen werden zaterdag uitgereikt tij dens een' onderwijsdag in het Scheepvaartmuseum in 'Amster dam. De Jos van Kemenade Award is een prijs die jaarlijks wordt uitge reikt aan de school met de meest innovatieve aanpak voor professio nalisering van leraren. Het is een initiatief van Look, het Weten schappelijk Centrum Leraren On derzoek van de Open Universiteit. De VSV was genomineerd met het project 'Flootsy's Tour Around Pla net Earth'. De kern van het project wordt gevormd door een Engelsta lige musical voor alle kinderen van de basisschool, ontwikkeld door le raren in samenwerking met de ouders van de leerlingen. De VSV en ook de twee andere winnaars krijgen een door Look georganiseerde studiedag ter waar de van 15.000 euro. jannie en Kees Heeren, de ouders van Irma Heeren, wachten op de door komst van hun dochter. foto Ruben Oreel Finish Zoutelande 15.40 uur: Tijd voor muziek. 'Drie maal drie is negen'. En: 'We gaan nog niet naar huis'. Er zijn beren te koop, met een tekst: 'Een knuffel voor jouw presta tie'. Op volle terrassen kun je een Marathon-menu eten. Veerse Gatdam 13.30 uur: Jannie en Kees Heeren staan er voor hun Irma. Ze wil in de luwte lopen, zeggen ze. Hun dochter is nu 45 jaar, heeft een volle baan en is gaan studeren. De jaren dat ze wereld kampioen duatlon werd en de triat lon van Almere won waren Jannie en Kees altijd van de partij. Nu ze weer in Zeeland loopt dus ook. „Ze ziet er goed uit", constateren ze als hun dochter onder luid ap plaus is gepasseerd. Finish Zoutelande 15.45 uur: „Nummer 547, Jan de Munster, is gaan lopen toen hij net een huwe lijksaanzoek kreeg. Ze staat hier op hem te wachten. Hij komt eraan, hij komt eraan, zal hij haar zijn ja woord geven?" We krijgen het niet te horen. Maar ze kussen elkaar onder de finish- vlag. Inge Roelandt uit Sas van Gent en haar dochters hebben net 'hun' Angelo voorbij zien komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3