is verzuurd en opgedroogd kustmarathon 133 Henk Kortlever trots op zichzelf maandag 8 oktober 2012 Frank van Otterlo komt als laatste dodelijk vermoeid over de finish. Nick Vermeirssen, een 25-jarige student journalistiek, ondanks een flinke blaar binnen de tijdslimiet (5.54.48) blijft. Richard Meijer, de nummer laatst van het eerste uur, is dan al binnen en glundert. Hij zal zich later alleen niet terug vinden in de uitslagen vanwege zijn veranderde startnummer. En Diana Schuit? Zij heeft inderdaad haar pr aangescherpt. Vorig jaar was haar tijd 5.56.45 uur en nu loopt ze 5.50.37. Het loopt tegen zessen als start nummer 1273 zijn laatste krachten aanspreekt. Het is de 54-jarige Frank van Otterlo uit Tilburg. Hij wordt als laatste geklasseerd (5-57-47) en krijgt de Zeeuwse vlag in zijn handen gedrukt. „Ik heb in middels 22 marathons gelopen en heb ze allemaal op karakter vol bracht", vertelt hij even later. „In de laatste tien kilometer waren mijn benen compleet verzuurd. Het is de vierde keer dat ik de. Kust marathon volbreng. Voor mij was het zwaarder dan in andere jaren, maar ik had ook minder getraind. Ik ben ook nog coach van het hockeyteam van mijn dochter en dat slokt tijd op. Het langste wat ik heb getraind was twintig minuten achter elkaar. Verder ben ik nog veel bezig geweest op de loop band." foto Johan van der Heijden Een eindje verderop valt hij zijn schoonvader joop van der Pas uit Oisterwijk in de armen. Die is even daarvoor over de finish geko men. „We hadden afgesproken een beetje bij elkaar in de buurt te blijven", legt Joop uit. Joop, een ta nig mannetje van 78 jaar, heeft ze ventig marathons achter zijn naam staan. De Kustmarathon liep hij negen keer. „Toen de eerste was, wist ik van het bestaan nog ZOUTELANDE - De tijdslimiet was verstreken. De nummer laatst van de tiende Kustmarathon was za terdag geklasseerd en dus kon aan de finish de boel worden opge ruimd. Totdat in een keer het sein vanaf de Boulevard kwam dat nog twee deelnemers aan het strijden waren. Het ging om Elma Boon uit Utrecht en Henk Kortlever uit Zie- rikzee. De toeschouwers gingen er nog eens goed voor staan, de spea kers namen de microfoon weer ter hand en haalde de twee als helden in. Ze kwamen buiten de tijd bin nen, maar werden respectievelijk als nummers 1404 (6,01.04) en 1405 (6.01.06) toch nog in de uitslagen lijst opgenomen. „Ik wist dat ik te laat was", vertel de Kortlever, „maar dat maakt me niet uit. Dit was mijn eerste Kust marathon weer na een zware ope ratie." Kortlever, Zeeuws hardloper van het jaar 2012, kampte met hartpro blemen, kreeg vier omleidingen en stortte zich daarna vol overgave weer op het lopen. „Van de week heb ik in het ziekenhuis nog een check-up gedaan. Gewoon voor de zekerheid. Als zo'n Kustmarathon eraan komt, gaat het toch tussen de oren zitten. Alles was in orde en dus was ik gerustgesteld." „Ik ben blij dat ik het heb gehaald. Lange tijd ging het goed, maar na 28 kilometer kreeg ik kramp. Bij de EHBO-post hebben ze de knoop er uit geduwd. Vanaf dat moment heb ik het zwaar gehad. Tsja, één minuut te laat, maar dat maakt niet uit. Ik voel me goed. Ik ga mijn tijd op mijn startnummer schrijven. Ik ben er trots op." niet af. Zo'n zot als ik bestaat niet. En als ik iemand tegenkom die net zo zot is als ik, schiet ik die neer." O ja, dat wil Joop ook nog wel even kwijt Na een heerlijke massa ge en douche in het pension in Burgh-Haamstede staat hij mor gen (zondag) weer fit aan de start van de wandelmarathon, samen met schoonzoon Frank. „En vol gende week loop ik de marathon van Eindhoven." De 78-jarige Joop van der Pas heeft het eerste gedeelte erop zitten. Eenzaam, maar niet alleen, Stefanie Vermeulen moet even pas op de plaats maken. Wandelen in plaats van hardlo- foto Johan van der Heijden pen. foto Johan van der Heijden Po"ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33