2.41.50 3i john Guequièrre prachtig weekeinde Stress Nauwelijks verval in race Vasseur Dubbd jubileum Lievense kijkt terug op Middelburger M. Slingerland wint PZC-prijsvraag Van Sparrentak riant aan kop van ranglijst maandag 8 oktober 2012 Remy Vasseur liep de Kustmarathon nog niet zo snel als zaterdag. Zijn beste tijd stamde uit 2007: 2.50.22. De 2.41.50 is ook de tweede tijd van een Zeeuw ooit. Remy Vasseur had in het tweede deel van zijn Kustmarathon nauwelijks verval. De Vlissinger bereik te het punt van de halve marathon in 1.19.35 uur. Hij finishte in 2.41.50. Over zijn tweede helft - met meer lastige passages deed hij dus 2 minuten en 40 seconden langer. „Ik heb heel vlak gelo pen", zei hij. „En dat terwijl ik aan het eind toch ook wel van alle spieren een beetje last kreeg. Maar als je anders gaat lopen, bijvoorbeeld met kortere passen, kun je die spieren een beetje ontlasten." door Maurice Steketee Het is kilometerpunt 40. Een loper zit tegen een paaltje in de duinen van Zoutelande. Schoen uit en z'n been gestrekt. Kramp. Gevloerd vlak voor de fi nish. De eindstreep is zo dichtbij maar ook nog zo ver weg. Wat kan een kilometer lang zijn, ook voor deze meneer uit Hoevelaken. Nog twee keer linksaf en hij is er. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Ik voel met hem mee. Je moet er toch niet aan denken dat je zo dicht bij de eindstreep moet opgeven. Tijdens m'n eigen race denk ik zo'n 21 keer aan opgeven. Na het halve marathonpunt gaat het licht langzaam uit en zie ik tegen elke kilometer op. Nog nooit zo veel getraind, maar vandaag koop ik daar niks voor. En dat terwijl ik met hoge verwachtingen aan m'n vierde Kustmarathon ben begon nen. Eindelijk zal ik de barrière van vier uur slechten, daar ben ik van overtuigd als ik 's ochtends op sta. Maar hoe anders loopt het. Letterlijk en figuurlijk. Na een paar kilometer weet ik al dat het een zware middag gaat worden. De man met de hamer staat op het strand van Vrouwenpolder na dat er nog geen 21 kilometer op zit. In de trainingen liep ik flui tend 30 kilometer. Het blijkt geen garantie voor succes. Spanning, slecht slapen en geen hap door de keel krijgen kosten me de kop. Duidelijk een gevalletje van mara thonstress. Bij Domburg wil ik uit stappen. Maar hoe kom ik terug bij de finish? En ga ik er geen spijt van krijgen? Ik besluit toch door te lopen. Of beter gezegd wandelen. En weer een stukje ren nen. Pas als ik de doedelzakspelers bij de boulevard van Zoutelande hoor, weet ik zeker dat ik het ga halen. Niet in de gewenste tijd, maar dat maakt niet meer uit. Ik pink een traantje weg, pers er nog een sprintje uit in De Langstraat en neem met een glimlach de hand van Lein in ontvangst. Toch gehaald. Wat een opluchting. Twintig minuten later komt ook de hardloper uit Hoevelaken over de eindstreep. Ook voor hem is opgeven geen optie. ZOUTELANDE - John Guequièrre vierde zaterdag een dubbel jubi leum. De 61-jarige Middelburger voltooide niet alleen zijn tiende Kustmarathon, het was ook zijn honderdste in totaal. Guequièrre trapte het gaspedaal za terdag niet al te nadrukkelijk in. Hij finishte na 4 uur, 7 minuten en 34 seconden en dat was bij lan ge niet de snelste tijd die hij in de Kustmarathon heeft gelopen. Op de streep in de Langstraat kreeg hij een plaquette van de organisa tie aangeboden. Guequièrre houdt deze week een dagboek bij, onder meer over de Kustmarathon. Het verschijnt zaterdag in de PZC. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Lein en Lenie Lie vense zaten zondagavond samen met leden van het organisatiecomi té gezellig aan een biertje en een hapje. Ze konden terugkijken op een meer dan geslaagd Kustmara- thonweekend. „We zaten hier over de titel van het nieuwe Kustmarathonboek te filosoferen. Wat ons betreft kan het 'Den Mooisten' genoemd wor den. De Lasiesrun verliep vrijdag prima, de mountainbikers reden in de regen maar vonden dat niet erg. Ze vinden het lekker om voor en achter onder de modder te zit ten. Bij de marathon kregen we twee mooie winnaars en dankzij het internationale podium bij de mannen krijgen we een mooie uit straling buiten de provincie." „De EHBO en de politie hadden weinig te doen. Alles is heel glad jes verlopen. Er is zaterdag één ma rathonloper met hartritmestoornis sen per ambulance naar Terneu- zen vervoerd. Maar dat bleek alle maal erg mee te vallen." De belangstelling voor de Kustma rathon groeit nog steeds. Lievense: „Wat mij betreft groeien we vol gend jaar weer met tien procent. We willen gefaseerd groter wor den," MIDDELBURG - De sportredactie van de PZC kreeg vele tientallen reacties op de Kustmarathonprijs- vraag. De opdracht was om de winnaar en de winnares van de Kustmarathon te voorspellen. Dat viel nog niet mee. Slechts vijf inzenders hadden bei de winnaars goed. Bij de mannen won de in Italië woonachtige Ma rokkaan Hicham el Barouki, bij de vrouwen was de Curacaose Zeeuw se Marlies Kort het snelst. Na loting gaat de prijs, een waarde bon van 25 euro, naar Carina Slin gerland uit Haaksbergen. Zij deed verschillende keren mee aan de Zeeuwse Kustmarathon. De waardebonnen gaan vandaag op de post. MIDDELBURG - De lijst van deelne mers die alle tien Zeeuwse Kust- marathons uitliepen, bestaat sinds zaterdag uit nog 41 namen. Die van Pieter Heggen en Tonnie de Ruiter werden geschrapt. Zij kwa men niet aan de start in verband met een val met de fiets en een blessure. Koploper Wim van Spar rentak uit Sint Laurens breidde zijn voorsprong op de nummer twee, Edward de Leng uit Biggeker- ke, verder uit. Hij was met zijn 2.56.05 ruim zestien minuten snel ler dan zijn eerste achtervolger. Van Sparrentak deed bijna 38 uur over zijn tien marathons, meer dan een uur minder dan De Leng. Remy Vasseur is tevreden met zijn vierde plaats. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31