Emotioneel weerzien met Zeeland SPORT MAANDAG 8 oktober 2012 29 PZC Ajax morst punten tegen FC Utrecht 38 Vettel boekt 24e overwinning 40 en 41 Marlies Kort en Irma Heeren tot tranen geroerd bij finish in Zoutelande De tranen bij winnares Marlies Kort hebben meerdere bronnen. Marlies Kort schrijft voor de tweede keer de Kustmarathon op haar naam. De anders zo koelbloedige Schouwse toont bij de finish in Zoutelande volop haar emoties. De nummer drie, Irma Heeren, krijgt het in de Langstraat ook even te kwaad. door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Marlies Kort liep za terdag rond drieën joelend de fi- nishbult op en er aan de andere kant gelijk ook weer van af Uitzin nig van vreugde had ze even geen oog voor organisator Lein Lie- vense. Maar die riep haar terug en tilde haar alsnog in de lucht - iets wat hij sinds jaar en dag met alle nummers één doet. Eenmaal in zijn armen gooide de uit Burgh- Haamstede afkomstige atlete haar handen in de hoogte, legde ze haar hoofd in haar nek en kwa men de emoties echt los. Niet eerder kwam een winnares zo uitgelaten en geroerd over de fi nish bij de Kustmarathon. De vreugdetranen hadden meerdere bronnen. „Dat ik zo reageer, is een optelsom van factoren", zei ze. „Er is de laatste tijd veel gebeurd." Daarmee verwees de al geruime tijd op Curacao woonachtige hard loopster onder meer naar de schei ding waarin ze verwikkeld is. Op de deelnemers- en uitslagenlijst van de Kustmarathon staat ze nog als Marlies Jongerius-Kort, maar zelf gebruikt ze weer alleen haar meisjesnaam. „Ik hoef daar niet al te veel over uit te weiden, maar ie dereen snapt dat zoiets veel im pact heeft", zei de vrouw die een week geleden naar Nederland vloog. Kort was ook oprecht verbaasd dat ze had gewonnen. De van origine Schouwse voelde zich al vroeg in de marathon niet jofel. Na vijftien kilometer kreeg ze last van haar buik. Vanaf dat moment durfde ze geen gelletjes, welkome energie bronnen, meer te nemen. „Voor de toeschouwers zag het er mis schien nog wel soepel uit bij mij, maar het ging allerminst gemakke lijk." Ze liep bijna de gehele wedstrijd samen met Anjolie Engels-Wisse, die uiteindelijk tweede werd. Kort vreesde wel voor haar Middelburg se concurrente, maar die kon drie kilometer voor de finish niet meer versnellen. De specialiste pp de minder lange afstanden - een week eerder werd ze nog Neder landse kampioene op de 10 kilome ter bij de vrouwen 35+ - kon niet anders dan hetzelfde tempo blij ven draaien. Kort: „Ik dacht: als we samen naar de finish lopen, heb ik sowieso het nakijken, want Anjolie kan sprinten. Dus nam ik de gok. Dan maar dood gaan op het laatste stuk. En tot mijn verras sing kon ze niet volgen." Dat ze vervolgens ook nog een par- Irma Heeren valt geradbraakt een supporter in de armen. koersrecord liep (3.01.38) en haar winnende tijd van 2004 (3.03.14) dus uit de boeken haalde, maakte haar blijdschap compleet. „Toen ik van Lein de uitnodiging kreeg om als oud-winnares mee te doen aan de tiende Kustmarathon, vond ik dat natuurlijk heel mooi. Ik zou 'm alleen niet als wedstrijd lopen, maar als laatste lange duur- training voor de marathon van At lanta op 28 oktober. Uiteindelijk heb ik besloten om niet naar Ame rika te gaan. Het zou allemaal te veel worden. En dus loop ik deze maand alleen deze marathon. Maar ik heb me er niet zo op kun nen voorbereiden als anders. Ik had daarom nooit verwacht hier te winnen en zeker niet in zo'n snelle tijd." Nog meer geradbraakt en nog meer geëmotioneerd dan Kort kwam de nummer .drie aan in Zoutelande. Irma Heeren, afkom stig uit Middelburg en al lange tijd woonachtig in Harderwijk, had enorm afgezien. „Deze derde plek voelt als een overwinning", zei ze. „Ik vind het echt niet erg om mijn hoofd te moeten buigen voor Mar lies en Anjolie. Die hebben heel goed gelopen." De 45-jarige Heeren, in de jaren negentig een wereldtopper op de foto Ruben Oreel triatlon en duatlon, liep in het be gin nog mee met Kort en En gels-Wisse, maar merkte dat het voor haar te hard ging. „Ze hepen de eerste kilometers in 4.06 minu ten, terwijl ik op 4.20 a 4.30 moet zitten. Ik heb hen daarna moeten laten gaan." In de rest van de race ging ze diep Ze wilde nog één keer - waar schijnlijk was het haar laatste marathon - iets moois laten zien. Ze werd constant bijgestaan door haar vriendin Chris Bertrams, die op de fiets zat. „Ik ben regelmatig boos op haar geworden. Ze zat me steeds te pushen. Maar dat heb ik ook nodig, hoor. Chris is heel be langrijk voor mij, ook tijdens het hardlopen. Ze is mijn steun en toe verlaat", zei ze, waarna ze haar partner een dikke zoen gaf Ondanks alles had Heeren wel ge noten onderweg. Ze sprak over een emotioneel weerzien met Zee land, de provincie waar ze opgroei de en haar carrière begon. „Het was een mooie terugkeer op eigen bodem. Mijn familie en vrienden stonden langs het parkoers en er waren zo veel lieve mensen die mij aanmoedigden... Deze mara thon was als een reünie, maar wel eentje die diepe wonden achter laat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29