2013 zeeland 119 oktober 2012 Gijs Assmann maakt kunstwerk ter herinnering aan Charley Toorop maandag 8 oktober 2012 Eind maart 2013 kunnen bezoekers eindelijk het gangenstelsel van het Keizersbolwerk in Vlissingen betreden. Het inrichten van de tentoonstellin gen, die de vestingsgeschiedenis vertellen, loopt nog wat langer door. Zes van de dertien kazematten in het Keizersbolwerk worden gerestaureerd tot verhaalkamers. foto Ruben Oreel «ijgSKsaasxsssissssa ^xwwssas^zss&s^sssssesozsssssoi door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Kunstenaar Gijs Assmann uit Amsterdam is door een selectiecommissie uitgekozen om het herinneringsbeeld aan Charley Toorop in Westkapelle te maken. Dat is vrijdagavond be kend gemaakt in museum het Pol derhuis, waar Assmann vervolgens zijn ontwerp presenteerde. Het he le dorp was hiervoor uitgenodigd; er waren zo'n dertig Westkappel- aars aanwezig, aldus voorzitter Ans Dingemanse van de Stichting Verbeelding Toorop. Volgens haar waren zij onder de indruk van het ontwerp van Assmann. Het beeld ter herinnering aan schilderes Charley Toorop (1891-1955), die vaak naar Westka pelle kwam, komt te staan bij paal 212 op de zeedijk bij het dorp. Ass mann wil in zijn werk 'de geest van Charley Toorop en haar le vens- en werkwijze als kunstenaar weergeven'. Belangrijk onderdeel van de opdracht aan hem was ook om niet een beeld te maken dat op Toorop lijkt. Assmann bedacht een soort droog- rek waarop kleding hangt. Toorop ging vanaf de dijk vaak naakt zwemmen in zee. Op het rek hangt kleding in twee stijlen: de voor die tijd moderne kleren van *5*—'van Zecuwsch-Vloanderen www.festivoi-zvl, fcerondWATER l 1-5-20 'Het Amsterdam.Baroque Orchestra' met Ton Koopman 12/10 Mel deze groep vermoorde barok speciolisten v/erkl Ton Koopman aan nieuwe, prochtige programma's. Dit joor de laatste symfonieën von Joseph Haydn en Wolfgong Amadeus Mozart. De 'Londense' en de 'Jupiter'. Vrijdag 12 oktober. Basiliek Hulst, 20:00 uur, 25- Kaarlen: www.lheoterverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op localie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol MMffffffflfflllÉ OOST-SOUBURG Politie houdt motorrijder aan De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag, na een achter volging, aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg een 35-jarige motor rijder uit Maasmechelen (B) aange houden. De Belg reed zonder licht, negeerde een stopteken van de poli tie en bleek te rijden zonder rijbe wijs op een onverzekerde motor met valse kentekenplaten. MIDDELBURG Buitenschoolse opvang in vakantie Tijdens de herfstvakantie volgende week biedt Kinderopvang Walche ren (KOW) een activiteitenpro gramma voor kinderen van 4 tot 13 jaar. Er zijn vier thema's: natuur, sport en spel, techniek en kunst en cultuur. Zo kunnen kinderen broodjes bakken boven een kamp vuur. Meer informatie op www.kinderopvangwalcheren.nl. VLISSINGEN Vrouw aangehouden voor mishandeling Een vrouw uit Vlissingen (49) is za terdag rond 18.15 uur aangehouden in de Van Dishöeckstraat in haar woonplaats. Zij wordt ervan ver dacht zonder enige aanleiding, een haar onbekende 29-jarige Vlissing- se te hebben mishandeld. Ook zou ze een ruit hebben vernield van een huis in de Van Dishöeckstraat DOMBURG Pool opgepakt voor vernieling van ruit Een 38-jarige man uit Polen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00.15 uur aan de Markt in Domburg aangehouden wegens vernieling. De man had op een ter ras ruzie gekregen met andere ter rasbezoekers en een glas naar ie mand gegooid. Deze persoon kon het glas ontwijken, waarna het door een ruit ging. MELISKERKE Lezing over autisme in De Boekenmolen In boekhandel De Boekenmolen aan de Molenweg in Meliskerke wordt dinsdagavond een lezing over autisme gegeven. Spreker is Alianna Dijkstra. Ze heeft zelf een vorm van autisme en schreef daar over het boek Autisten liegen niet. Daarin worden tien jongeren met autisme gevolgd in hun dagelijks le ven. Aanvang: 20.00 uur. VLISSINGEN Inbraak in woning aan Doornenburg In een woning aan de Doornen- burg in Vlissingen is vrijdagavond ingebroken. Dat moet gebeurd zijn tussen ongeveer 22.00 uur en 22.45 uur. Uit de woning zijn geld en sleutels weggenomen. Bij de inbraak is toe gang verschaft door een deur open te breken. Toorop en kledingstukken uit de traditionele Westkappelse dracht. Ernaast staan een picknickmand en een palet met penseel. Assmann boetseert alle onderde len van het beeld in was en maakt er één geheel van. Hiervan wordt een mal gemaakt. Het beeld wordt uiteindelijk gegoten in wit brons, dat een zilverachtige kleur aan het beeld geeft. Hiermee refereert Ass mann aan het Zeeuwse licht. Het beeld wordt bijna twee meter hoog. Ans Dingemanse denkt dat het kunstwerk voor Toorop over een jaar op zijn zwarte, natuurstenen sokkel op de zeedijk zal staan. 'Schets' van het kunstwerk van Assmann. Het beeld wordt uitgevoerd in wit brons en komt op de dijk bij Westkapelle. fotomontage Gijs Assmann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19