Fietsbond blijft hameren op paaltjes Lions Club deelt 18.250 euro uit WALCHEREN Trekpaarden ploegen door zware klei almanak Begeleiding MAANDAG 8 oktober 2012 17 Keizersbolwerk, kasteel in de stad 18 en 19 24e Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen 20 en 21 Afdeling Vlissingen/Souburg maakt speerpunt van verwijderen obstakels op .fietspaden door Carla van de Merbel VUSSINGEN - De afdeling Vlissingen/Souburg van de Fiet sersbond blijft strijden voor het verwijderen van paaltjes op fietspa den in de gemeente Vlissingen. In de plannen van de bond voor vol gend jaar is het onderwerp één van de zes speerpunten. Overheden plaatsen obstakels op fietspaden om motorvoertuigen te weren. 'Een effectieve manier' er kent- de Fietsersbond, 'maar er kle ven ook grote nadelen aan', vooral voor fietsers. Volgens de bond be landen jaarlijks in Nederland een paar honderd mensen in het zie kenhuis omdat ze met hun fiets te gen een paaltje zijn gereden. De Fietsersbond vindt dan ook dat paaltjes alleen op fietspaden moe ten worden geplaatst als dat echt nodig is en als er echt geen andere middelen zijn om gemotoriseerd verkeer te weren. De bond blijft de gemeente en andere wegbeheer- ders als het waterschap daarop aan spreken. Ze zal de inventarisatie van gevaarlijke obstakels uitbrei den. Begin dit jaar is het de lokale afde ling van de Fietsersbond gelukt een aantal obstakels op fietspaden in de gemeente Vlissingen te laten verwijderen. Na klachten van de bond deed de gemeente onder zoek en daaruit kwamen vier loca ties naar voren waar inderdaad paaltjes en hekken weggehaald konden worden. Dat was bij de Vlissingse Kleiweg, de Zuidbeek- seweg en de Langeleenweg in Vlis singen en bij het Koopmansvoet pad in Oost-Souburg. En het wa terschap haalde -op verzoek van de bond een aantal paaltjes weg op de kruising van het nieuwe kust- fietspad en Nollefietspad ter hoog te van de Burgemeester van Woel- derenlaan. Ook in de vijf andere speerpunten van de Fietsersbond voor 2013 ko men bekende thema's terug. Zo blijft de bond de gemeente aan spreken op het rapport van de Fiet sersbond over de afstelling van ver keerslichten. Volgens de Fietsers bond moeten fietsers te lang wach ten voor rode verkeerslichten. De afdeling Vlissingen/Souburg gaat volgende jaar ook letten op de belangen van fietsers bij tijdelij ke afsluitingen van fietsroutes door 'werken in uitvoering'. De Fietsersbond zal een inventarisatie maken van goede en slechte erva ringen van fietsers bij werkzaam heden. VROUWENPOLDER - De trekpaarden die zater- hadden het zwaar. Volgens Piet Hannewijk en de paarden zakten steeds weg." De wed- in totaal 32 paarden mee. De wedstrijd werd dag voor de ploeg waren gespannen om mee van wedstrijdorganisatie Stichting Het Wer- strijd werd gewonnen door Ad Copal uit het gehouden op een akker bij landgoedcamping te doen met het open provinciaal kampioen- kend Trekpaard Zeeland kwam dat door de Noord-Brabantse Reusel. Ko Brooymans uit Twistvliet aan de Koningin Emmaweg. schap trekpaardploegen in Vrouwenpolder, natte kleigrond. „Het water liep in de voren Tholen eindige op de tweede plaats. Er deden foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - De Lions Club Vlissin gen overhandigt woensdag voor 17.500 euro aan cheques aan goede doelen. Daarnaast wordt 750 euro overgemaakt aan de Ravestein- school in Vlissingen voor fruit bij de lunch van de leerlfngen. De restauratie van de Schelde- kraan in Vlissingen ontvangt woensdag een cheque van 9000 euro. Stichting Huifbedrijden Wal cheren krijgt 3000 euro. Deze orga nisatie zet zich in voor ontspan ning en therapie voor zwaar gehan dicapte kinderen en volwassenen middels een tocht op een huifbed waaronder paarden lopen. Verder geeft de Lions Club Vlissingen 3000 euro voor Stichting Talokoto Nederland (voor een tehuis voor gehandicapte kinderen in Gambia) en 2500 euro voor Stichting Dagop vang Weeskinderen Kisumu Ke- De Lions Club Vlissingen heeft de 18.250 euro ingezameld met het Lentefeest en de Lions bridgedri ve. De opbrengst van de Vlissingse Haringparty - 8500 euro - werd in juni al geschonken aan de afdeling Oncologie van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. De cheques worden woensdag om 18.30 uur uitgereikt in strandpavil joen Boka Bizarro Beach aan het Nollehoofd in Vlissingen. Tip? redactie@pzc.nl Joas van 5 jaar, zijn oudere broer Da vid (7) en zijn zus Roos (8) deden mee aan een hardloopwedstrijd over 1400 meter in Tilburg. Daarbij moest een ouder meelopen als bege leider. David werd tijdens het evenement be geleid door pappa, Roos door mam ma, terwijl Joas opa had toegewezen gekregen. David bleek van het drietal de snel ste te zijn met een tijd van 8 minu ten en 35 seconden. Roos deed er 8.45 minuten over en Joas 9.34. Toen David trots aan oma vertelde dat hij het snelst was, Roos ie en Joas laatste, moest Joas daar toch even op reageren. Luidkeels klonk het: „Dat lag aan opa, die liep zo langzaam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17