Onteigening voor aanleg van Sloeweg 241 zeeland 'Natuurresort Bokkegat levert geld en banen op' Politie kan niet verder met tip over misbruik Kom in de herfstvakantie naar Luxor in Rotterdam! zaterdag 6 oktober 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De provincie Zee land bereidt de onteigeningsproce dure ten behoeve van de verdubbe ling van de Sloeweg voor. Voor de verdubbeling is circa 70 hectare no dig, maar de provincie heeft mo menteel slechts een fractie daar van in haar bezit. „Het is zelfs zo weinig dat het niet lonend is alvast te beginnen", zegt projecüeider Jan Bakx. Daarom is binnen het, provincie huis in Middelburg onlangs beslo ten 'de stukken van onteigening gereed te maken'. Bakx hoopt dat het niet tot onteigening komt. „We hopen nog steeds eind 2013 of begin 2014 met de verdubbeling te beginnen. Als we tot onteige ning over moeten gaan, zijn we ze ker twee jaar verder." De provincie onderhandelt nog steeds met de grondeigenaren. „Maar het is bekend dat de mees ten terughoudend zijn. Veel boe ren willen gelijkwaardige of betere grond terug, en dat is vrij lastig." Om die onderhandelingen vlot te trekken, is aan Dienst Landelijk Gebied (DLG) gevraagd een ruil- plan te maken. En in augustus is een Zeeuws Kavelruilbureau in het leven geroepen. Deze gezamenlij ke grondpot is bedoeld om de structuur van de landbouw te ver beteren en om projecten waarbij grond van boeren is betrokken, vlotter te laten verlopen. Behalve met de grondeigenaren moet de provincie ook nog tot „overeenstemmings komen met de welstandscommissie van de ge meente Borsele. Over de verdub belde Sloeweg komen elf viaduc ten. Een ingenieursbureau heeft deze kunstwerken in opdracht van de provincie ontworpen. De Bor- selse welstandscommissie heeft de ze ontwerpen echter afgekeurd. Het gaat bijvoorbeeld om de kleur van de leuningen. Er moet eerst een beeldkwaliteits plan komen. „We hebben besloten dat dit plan wordt gemaakt door het ingenieursbureau en de archi tect van de welstandscommissie. Het gaat om het maken van betaal bare kunstwerken die toch harmo nieus passen in het landschap. Ge lukkig ziet de architect de uitda ging in van deze opdracht Dan ho pen we uiteindelijk de zegen te krijgen van de Borselse welstands commissie", zegt projectleider Bakx. Slechts fractie van benodigde grond in bezit „Het is niet aan mij om actie te gaan voeren tegen misstanden in de zorgverlening. Ik heb alleen mijn ervaringen weergegeven." Anita Rebel, schrijfster van het boek 'Moeder in Twee Werelden'. MIDDELBURG - De politie weet nog steeds niet of de anonieme brief over jarenlang seksueel misbruik van kinderen op waarheid berust of dat er sprake is van smaad. Zo lang de schrijvers van die brief zich niet melden, kan de politie geen verder onderzoek doen naar de misdrijven die in de brief ge noemd worden, zegt woordvoer der Mirja Vis. Het korps maakte eind vorige week bekend dat de Vlissingse poli tie een anonieme brief had ontvan gen waarin gemeld wordt dat een man zich al jarenlang zou vergrij pen aan minderjarige kinderen. In de brief, die ook in bezit is van de redactie van de PZC, wordt be schreven dat de man al vele jaren meerdere kinderen misbruikt. Ook wordt zijn naam genoemd. Vis zegt dat agenten met de naam aan de slag zijn gegaan maar dat ze tot nu toe geen aanwijzingen heb ben gevonden waaruit blijkt dat hij zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan seksuele misdrij ven bij minderjarigen. Vis benadrukt dat de politie de brief zeer serieus neemt. Ze hoopt dat de briefschrijvers contact opne men met de politie zodat er nader onderzoek kan worden gedaan. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Natuurresort Bok kegat kan geld en banen opleve ren. Dat blijkt uit de economische effect rapportage die is gemaakt voor het plan van Ballast Nedam voor de kreek in de polder ooste lijk van Wissenkerke. Projectontwikkelaar Ballast Ne dam presenteert het plan voor het Natuurresort Bokkegat donderdag 11 oktober in de gemeenteraadsver gadering (19.30 uur). Het behelst een park met kreken, nat grasland, bosranden, 150 recreatiewoningen, een visvijver voor forel en een ne gen-holes golfbaan. De Zeeuwse Milieu Federatie en Staatsbosbeheer keerden zich te gen het plan; zij geloven niet dat de natuurwaarden en landschappe lijk inpassing te paren zijn aan 150 recreatiewoningen. De provincie wilde dat de economische haal baarheid van het plan werd aange toond, vooral wat betreft de golf baan. Het totale plan levert een be hoorlijk rendement in geld en ba nen, waarbij de natuur de verblijfs- recreatie genereert en die op haar beurt weer de vissport en golf- sport stimuleert. De animo voor de golfsport groeit nog jaarlijks acht procent, stelt baanontwerper Alan Rijks. Verblijfsgasten van Bokkegat zul len tot ruim 6,5 miljoen euro per jaar besteden, staat in de economi sche verkenning. Dat is goed voor 105 tot 110 banen. De helft van de bouw en aanleg komt op het con to van Zeeuwse bedrijven, dat le vert de Zeeuwse werkgelegenheid 122 voltij dsbanen op de bouwloca tie en in de regio. De bouw van de 150 recreatiewo ningen vergt een natuurinveste- ring in het kader van de vereven ingsregeling van 150.00 euro. Er wordt voor vijf keer zoveel aan na tuur aangelegd: voor 747.600 euro. Het.land tussen het Bokkegat en de Oosterscheldeoever ten noor den van het gebied is belangrijk voor voedselzoekende vogels; daar om wil de ontwikkelaar de golf baan en het natte grasland in dat deel open gehouden op wat wil gen en elzen na. De grond die vrij komt bij het verder uitgraven van de kreekarmen en visvijver wordt gebruikt voor de licht glooiende golfbaan, een lage kade langs de Vlietenburgweg met boomrand en in een 'dobbe' als uitkijkpunt. Dora Live! Dora en De stad met het verloren speelgoed Sneeuwwitje en de 7 dwergen Sprookjesballet met vertelling door Marc Krone De bende van De Korenwolf Naar de bekende boeken van Jacques Vriens VET Kindercabaret Supersnelle, leuke, speelse, stoere cabaretshow Meer info: www.luxortheater.nl I oio - 484 3333 WO 17 OKT 14.00 uur oude Luxor ZA 20 OKT 14.00 uur oude Luxor ZO 21 OKT 14.00 uur oude Luxor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98